Основні причини виникнення ДТП:
– ігнорування правил дорожнього руху;
– водіння транспортних засобів у нетверезому стані;
– перевищення швидкості руху;
– поганий технічний стан транспортного засобу;
– неякісний стан доріг.
За даними ВООЗ біля 30% осіб, які загинули при ДТП, могли б бути врятовані, якби їм протягом першої години правильно надали першу допомогу. Надання допомоги протягом перших 10 хвилин з моменту травми знижує смертність на 50%.
При наданні першої допомоги свої дії слід спланувати таким чином:
– винести потерпілого з небезпечного місця;
– швидко оцінити стан потерпілого, намітити послідовність і об'єм допомоги;
– при відсутності дихання і серцевої діяльності негайно приступити до проведення реанімаційних заходів (штучне дихання – 8-12 разів, закритий масаж серця – 60 разів за хвилину);
– зупинити кровотечу;
– захистити рану від забруднення;
– провести протишокові заходи;
– здійснити транспортну іммобілізацію;
– забезпечити термінову і оптимальну доставку потерпілого в лікувальний заклад.
У випадку ДТП у місті, де прибуття машини швидкої медичної допомоги очікується протягом 20-30 хвилин, немає потреби витягати потерпілих з автомобіля, якщо вони при свідомості, не стиснені деформованими частинами автомобіля і не потребують реанімаційних заходів або зупинки кровотечі. Якщо ж в автомобілі відчувається запах горілої електропроводки або розлитого бензину, потерпілих потрібно негайно перенести в безпечне місце.
Для України Тиждень безпеки дорожнього руху має важливе значення, адже його проведення підвищує рівень культури й дисципліни безпосередніх учасників дорожнього руху та забезпечує необхідне співробітництво між державними і громадськими організаціями, органами влади, міжнародними установами та засобами масової інформації.