Важливим елементом Угоди про асоціацію між Україною та ЄС є положення про створення поглибленої та всеохоплюючої зони вільної торгівлі (ЗВТ). Угода про зону вільної торгівлі України з ЄС набула чинності з 1 січня 2016 року. Створення ЗВТ між Україною та ЄС відбувається поступово, протягом 10 років.
Переговори щодо нового базового договору між Україною та ЄС на заміну чинної Угоди про партнерство та співробітництво були започатковані у березні 2007 року (у 2008 році сторони узгодили назву майбутньої угоди – Угода про асоціацію). 11 листопада 2011 року у Брюсселі відбувся завершальний двадцять перший раунд переговорів щодо укладення Угоди про асоціацію, у ході якого були узгоджені всі положення тексту Угоди.
1. Міністерство закордонних справ України - https://mfa.gov.ua/ ;
2. Офіційний веб-сайт Європейського Союзу - http://europa.eu/ ;
3. Представництво ЄС в Україні – https://eeas.europa.eu/delegations/ukraine_uk ;
4. Глосарій термінів Європейського Союзу - http://europa.dovidka.com.ua/ ;
5. Рада Європи - https://www.coe.int/en/web/portal/home ;
6. Європейський Простір - http://eu.prostir.ua/ ;
7. Асамблея Європейських регіонів – https://aer.eu/ ;
8. Центр адаптації державної служби до стандартів Європейського Союзу – http://www.center.gov.ua
9. Територіальне співробітництво країн Східного партнерства (EaPTC) - http://www.eaptc.eu/
10. «Відкрий Європу» - інформаційна платформа про безвізовий режим - https://openeurope.in.ua/
11. Євроінтеграційний Портал - http://eu-ua.org/
12. Офіс з інтеграції України до ЄС і НАТО - http://bit.ly/3c8FBDd
День Європи – це символ започаткування нової успішної моделі мирної співпраці між державами, що ґрунтується на спільних цінностях та інтересах.
Рішення щодо відзначення 9 травня Дня Європи в Європейському Союзі було прийнято у 1985 році на Саміті Ради ЄС у Мілані. До 1997 року це свято мало переважно культурно-мистецьку спрямованість та носило обмежений характер.
Ініціатива «Східне партнерство» (СхП) започаткована у 2009 році в рамках Європейської політики сусідства. СхП охоплює шість країн – Азербайджан, Білорусь, Вірменію, Грузію, Молдову та Україну
Технічний супровід: Управління цифрової трансформації апарату облвійськадміністрації [email protected]
Відповідальні за зміст сторінок веб-порталу облвійськадміністрації: структурні підрозділи облвійськадміністрації, районні військові адміністрації, територіальні підрозділи міністерств у Вінницькій області, веб-сторінки яких розміщені на цьому порталі. Використання будь-яких матеріалів, що опубліковані на цьому сайті, дозволяється при умові зазначення посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на офіційний сайт Вінницької облвійськадміністрації www.vin.gov.ua.
© 2024 Весь контент доступний за ліцензією Creative Commons Attribution 4.0 International license, якщо не зазначено інше