ВІННИЦЬКА ОБЛАСНА ВІЙСЬКОВА АДМІНІСТРАЦІЯ

 

НАКАЗ

 

 28.06.2024

Вінниця

№ 432

 

Про утворення Координаційного центру

з питань розвитку сімейного виховання,

захисту, безпеки та догляду дітей при

обласній військовій адміністрації

 

Відповідно до пункту 9 статті 23, пункту 9 частини першої статті 39, Закону України «Про місцеві державні адміністрації», з метою забезпечення розроблення та координації впровадження заходів, необхідних для забезпечення права кожної дитини на зростання в безпеці, догляді та сімейному оточенні

 

НАКАЗУЮ:

 

  1. Утворити Координаційний центр з питань розвитку сімейного виховання, захисту, безпеки та догляду дітей при обласній військовій адміністрації (далі – Координаційний центр) у складі, згідно із додатком.

 

  1. Затвердити такі, що додаються:

 

  • положення про Координаційний центр з питань розвитку сімейного виховання, захисту, безпеки та догляду дітей при обласній військовій адміністрації;

 

  • заходи щодо розвитку сімейних форм виховання, патронату над дитиною, профілактики негативних проявів в дитячому середовищі на 2024–2025 роки.

 

  1. Рекомендувати органам місцевого самоврядування, районним військовим адміністраціям утворити відповідні Координаційні центри з питань розвитку сімейного виховання, захисту, безпеки та догляду дітей та затвердити положення про них.

 

  1. Контроль за виконанням цього наказу залишаю за собою.

 

 

Перший заступник начальника

обласної військової адміністрації 

Наталя ЗАБОЛОТНА

 

Додаток

до наказу начальника обласної

військової адміністрації

28 червня 2024 р.  № 432

 

 

Склад

Координаційного центру з питань розвитку сімейного виховання, захисту, безпеки та догляду дітей при Вінницькій обласній військовій адміністрації

 

ЗАБОЛОТНА

Наталя Михайлівна

перший заступник начальника обласної військової адміністрації, голова Координаційного центру

ДОРОШ

Тетяна Станіславівна

начальник Служби у справах дітей обласної військової адміністрації, заступник голови Координаційного центру

БУНЯК

Володимир Володимирович

директор Департаменту гуманітарної політики обласної військової адміністрації

ГАВРИЛЮК

Олександр Анатолійович

начальник Тульчинської районної військової адміністрації

ГАЛУЗИНСЬКА

Тетяна Вікторівна

спеціаліст із планування організації, координації діяльності Проєкту «Родина для кожної дитини: розвиток сімейного патронату» у Вінницькій області (за згодою)

ГОЛОВАШИЧ

Людмила Володимирівна

начальник Гайсинської районної військової адміністрації

ГУНЬКО

Вікторія Миколаївна

начальник відділу захисту інтересів дітей та протидії домашньому насильству Вінницької обласної прокуратури (за згодою)

ДЕМКО

Світлана Василівна

регіональний представник Національної асамблеї людей з інвалідністю України (за згодою)

ЗАДОРОЖНА

Ольга Іванівна

директор Департаменту охорони здоров’я та реабілітації обласної військової адміністрації

ЗАЯЦ

Іван Іванович

начальник управління превентивної діяльності Головного управління Національної поліції у Вінницькій області, підполковник поліції (за згодою)

ЙОСИПЧУК

Оксана Леонідівна

заступник начальника Служби у справах дітей обласної військової адміністрації – начальник відділу усиновлення та сімейних форм виховання

КВЯТ

Наталя Валентинівна

начальник Головного управління Національної соціальної сервісної служби у Вінницькій області (за згодою)

КОПАЧЕВСЬКИЙ

Микола Анатолійович

директор Департаменту фінансів обласної військової адміністрації

ЛУКІЯНОВА

Марина Дмитрівна

заступник директора Північного міжрегіонального центру з надання безоплатної правничої допомоги

(за згодою)

МИХАЙЛОВСЬКА

Інна Володимирівна

начальник відділу ювенальної превенції управління превентивної діяльності Головного управління Національної поліції у Вінницькій області (за згодою)

СТОЯЛОВА

Олена Володимирівна

директор Вінницького обласного центру соціальних служб (за згодою)

УРДЗІК

Віталій Валерійович

начальник Вінницької районної військової адміністрації

ЦИМБАЛ

Інна Володимирівна

начальник Жмеринської районної військової адміністрації

ЮЗВАК

Світлана Юріївна

директор Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю обласної військової адміністрації

ЯРМОЛЕНКО

Світлана Анатоліївна

директор Департаменту соціальної та молодіжної політики обласної військової адміністрації

ЯЦУК

Юрій Володимирович

начальник Могилів-Подільської районної військової адміністрації

 

 

Начальник Служби у справах дітей

обласної військової адміністрації 

Тетяна ДОРОШ

 

ЗАТВЕРДЖЕНО

Наказ начальника обласної

військової адміністрації

28 червня 2024 р.  № 432

 

 

Положення

про Координаційний центр з питань розвитку сімейного виховання, захисту, безпеки та догляду дітей при обласній військовій адміністрації

 

  1. Координаційний центр з питань розвитку сімейного виховання, захисту, безпеки та догляду дітей при обласній військовій адміністрації є колегіальним, консультативно-дорадчим органом при обласній військовій адміністрації (далі – Координаційний центр), що утворюється з метою реалізації регіональної політики щодо розроблення і координації впровадження заходів, необхідних для забезпечення права кожної дитини в регіоні на зростання в сімейному оточенні.

 

  1. Координаційний центр у своїй діяльності керується Конституцією та законами України, а також указами Президента України та постановами Верховної Ради України, актами Кабінету Міністрів України, розпорядженнями начальника обласної військової адміністрації, іншими нормативно-правовими актами у сфері захисту прав дитини та цим Положенням.

 

  1. Діяльність Координаційного центру ґрунтується на принципах верховенства права, законності, гласності, прозорості, колегіальності, гендерної рівності та інклюзивності.

 

  1. Координаційний центр здійснює свої повноваження на громадських засадах.

 

  1. Основними завданнями Координаційного центру є:

 

1) забезпечення підготовки пропозицій та рекомендацій щодо розроблення і виконання програмних документів Кабінету Міністрів України у сфері забезпечення та захисту прав дитини, національних і регіонального планів їх реалізації (далі – програмні документи);

 

2) сприяння забезпеченню координації дій в регіоні місцевих органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування з питань розвитку сімейного виховання, захисту, безпеки та догляду дітей в регіоні;

 

3) розроблення пропозицій щодо удосконалення нормативно-правової бази та підвищення ефективності діяльності місцевих органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування з питань виконання заходів, передбачених програмними документами;

 

4) визначення шляхів, механізмів і способів вирішення проблемних питань, що виникають під час реалізації, визначених програмними документами заходів;

 

5) виконання інших завдань.

 

  1. Координаційний центр, відповідно до покладених на нього завдань:

 

1) аналізує стан забезпечення і захисту прав дитини в регіоні і визначає потреби та можливості щодо трансформації системи догляду та виховання дитини;

 

2) розробляє пропозиції до програмних документів;

 

3) проводить моніторинг стану виконання місцевими органами виконавчої влади та органами місцевого самоврядування покладених на них програмними документами завдань, вивчає практики та проблемні питання, що виникають під час реалізації програмних документів, визначає їхні причини та шляхи вирішення;

 

4) здійснює обмін досвідом, успішними практиками та напрацюваннями реалізованих проєктів у сфері забезпечення та захисту прав дитини з метою масштабування позитивних результатів в регіоні;

 

5) розробляє пропозиції до проєктів нормативно-правових актів, наказів обласної військової адміністрації з питань реалізації програмних документів;

 

6) готує та подає обласній військовій адміністрації розроблені за результатами своєї роботи пропозиції та рекомендації;

 

7) виконує інші функції, відповідно до визначених для неї завдань.

 

  1. Регіональний Координаційний центр має право:

 

1) отримувати в установленому порядку від місцевих органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій, незалежно від форми власності, інформацію та документи, необхідні для виконання покладених на Координаційний центр завдань;

 

2) залучати представників місцевих органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ, організацій, незалежно від форми власності (за погодженням з їх керівниками), а також незалежних експертів (за згодою) до розгляду питань, що належать до компетенції Координаційного центру;

 

3) подавати відповідним органам пропозиції та рекомендації у сфері захисту прав та інтересів дитини;

 

4) розглядати звернення з питань розвитку сімейного виховання, захисту, безпеки, догляду дітей та пропозиції громадських об’єднань з питань, що належать до його компетенції;

 

5) ініціювати проведення й брати участь у конференціях, семінарах, нарадах з питань захисту прав та інтересів дітей;

 

6) утворювати робочі групи, комісії для виконання покладених на Координаційний центр завдань.

 

  1. Координаційний центр під час виконання покладених на нього завдань взаємодіє з державними органами, центральними органами виконавчої влади, Координаційною радою з питань захисту та безпеки дітей при Президентові України, Координаційним штабом з питань захисту прав дитини в умовах воєнного стану, Координаційним центром з розвитку сімейного виховання та догляду дітей, органами місцевого самоврядування, підприємствами, установами та організаціями тощо.

 

  1. Координаційний центр очолює голова, який за посадою є першим заступником начальника обласної військової адміністрації.

Координаційний центр утворюється у складі голови, заступника голови, секретаря та членів регіонального Координаційного центру.

Заступник голови Координаційного центру за посадою є начальником  Служби у справах дітей обласної військової адміністрації.

Персональний склад Координаційного центру затверджується начальником обласної військової адміністрації.

Секретар Координаційного центру призначається його головою.

 

  1. Формою роботи Координаційного центру є засідання, що проводяться за рішенням його голови в разі потреби, але не рідше ніж один раз на квартал.

Засідання Координаційного центру є відкритими. Голова Координаційного центру, у разі необхідності, може прийняти рішення про проведення закритого засідання.

Головує на засіданні Координаційного центру його голова чи за дорученням заступник голови Координаційного центру.

Голова Координаційного центру може прийняти рішення про проведення засідання у режимі онлайн з використанням відповідних технічних засобів, зокрема через Інтернет, або про участь члена Координаційного центру у засіданні в такому режимі.

Голова Координаційного центру може прийняти рішення про проведення розширеного засідання, на яке запрошуються представники органів державної влади, органів місцевого самоврядування, міжнародних організацій, громадських об’єднань, благодійних організацій, які не є членами Координаційного центру, для обговорення окремих питань, що належать до компетенції Координаційного центру.

Позачергові засідання проводяться в разі потреби та можуть ініціюватися будь-ким із членів Координаційного центру шляхом відповідного звернення з обґрунтуванням до голови Координаційного центру в режимі електронної комунікації.

Рішення про доцільність або недоцільність скликання позачергового засідання на підставі такого звернення приймає голова Координаційного центру, про що сповіщає всіх членів через секретаря.

Інформація про дату, час, місце, формат засідання, порядок денний, матеріали та, в разі потреби, посилання для доступу до засідання в режимі реального часу (он-лайн) з використанням відповідних технічних засобів, зокрема через Інтернет, доводиться секретарем до відома кожного члена Координаційного центру не пізніше як за два календарних дні до проведення засідання.

Підготовку матеріалів для розгляду на засіданнях Координаційного центру забезпечує секретар.

 

  1. На своїх засіданнях Координаційний центр розробляє пропозиції та рекомендації з питань, що належать до його компетенції.

Пропозиції та рекомендації Координаційного центру фіксуються у протоколі засідання, який підписується головуючим на засіданні і надсилається всім членам.

Член Координаційного центру, який не підтримує пропозиції (рекомендації), може викласти у письмовій формі свою окрему думку.

Пропозиції (рекомендації) до протоколу засідання можуть подавати у письмовій формі лише члени Координаційного центру, які брали участь у відповідному засіданні, протягом трьох робочих днів з дати його проведення.

Протокол та окрема думка члена (членів) передаються голові Координаційного центру.

 

  1. Рішення Координаційного центру приймається більшістю голосів присутніх на засіданні членів та оформлюється протоколом засідання. У разі рівного розподілу голосів при прийнятті рішення вирішальний голос належить голові Координаційного центру.

 

  1. Діяльність Координаційного центру є відкритою і гласною.

Відкритість діяльності Координаційного центру забезпечується шляхом створення умов для присутності на її засіданнях представників засобів масової інформації (крім випадків проведення закритого засідання), гласність – шляхом розміщення інформації про діяльність Координаційного центру на вебсайті офіційного інтернет-представництва обласної військової адміністрації.

Координаційний центр систематично інформує громадськість про свою діяльність.

 

  1. Пропозиції та рекомендації Координаційного центру можуть бути реалізовані шляхом подання схвалених пропозицій та рекомендацій до обласної військової адміністрації, міністерств та інших центральних органів виконавчої влади.

 

  1. Служба у справах дітей обласної військової адміністрації здійснює організаційне, інформаційне, матеріально-технічне забезпечення діяльності Координаційного центру.

 

 

Начальник Служби у справах дітей

обласної військової адміністрації 

Тетяна ДОРОШ

 

 

Завантажити. Наказ.pdf (Розмір - 155КБ)

Завантажити. Додаток.doc (Розмір - 124КБ)