«Доброго дня всім. Дуже радий бачити вас тут: представників громадського сектору, державного сектору та підприємців. Всі разом ми зможемо зробити таку платформу, де молодь зможе себе реалізувати», привітав всіх Олександр Ярема.
Привітав усіх присутніх в залі і Андрій Гижко: «Вітаю усіх у місті, яке уже четвертий рік поспіль визнано найкомфортнішим – у Вінниці. Втриматись на такій позиції деже важко, але це все залежить від людей. Саме про таких людей ми сьогодні будемо говорити. Про тих, які щось роблять, змінюють наше життя на краще». Також перший заступник очільника області зазначив: «Ініціатива цього форуму є дійсно унікальною, тому що тут не просто сидять державні службовці, а дуже багато молоді з усієї України, які беруть участь в обговоренні. Адже іноді приймаються офіційні документи, які ніхто не обговорював з реальними споживачами, які будуть користуватись ними. Тому я думаю, що національний план дій щодо зайнятості молоді, який зараз обговорюється, - це буде такий живий документ, де молодь буде дещо критикувати, дещо змінювати, дещо доповнювати. І це справді стане тим документом, яким молодь буде користуватись. Якщо подивитись офіційні статистичні дані Центру зайнятості, то 30% безробітних – це молодь. Тому, навіть не чекаючи Національного плану дій, ми вже почали діяти у Вінницькій області. Є невідповідність між тими знаннями, які дають нам у навчальних закладах, та тими, яких потребують роботодавці. Незважаючи на те, що у нас аграрно спрямована область, ми маємо 12 аграрних навчальних закладів, техніка, на якій вчать працювати молодь – найновіша 1976 року. Ми зараз закупили сучасну техніку. Тому таке поєднання навчання, бізнесу, влади дозволить випустити фахівців, яким не потрібно буде потім йти перекваліфіковуватись, він зможе йти одразу працювати по спеціальності. Така ж ситуація з вищими навчальними закладами. Уже підписано кілька угод провідних компаній з технічним університетом»
Після відкриття Світозар Ніцполь, консультант ЮНІСЕФ та координатор проекту U-Report, презентував дослідження ситуації щодо зайнятості молоді. За даними досліджень, найпрестижнішою професією молодь вважає сферу ІТ, на другому місці – юридичну, слідом йде медична сфера.
Під час панельної дискусії за участю провідних експертів у різних областях обговорювали важливість освіти, врахування думки молоді у питаннях зайнятості та працевлаштування. Директор Департамент соціальної та молодіжної політики Вінницької ОДА Natalia Zabolotnaвисловила своє непогодження з думкою, що на базі молодіжних центрів повинні створюватись консультаційні пункти з різних питань: «Якщо ми говоримо про той консультаційний пункт, який має діяти, а не створений «на папері», то повинне бути передбачене робоче місце, яке займатиме фахівець з різних питань. Чи може одна людина консультувати з різних питань? Те, що молодіжний центр може акумулювати в собі потребу, запит молоді - є більш актуальним. Це майданчик, на якому працюють, де зустрічаються молоді люди різних професій, в тому числі працююча молодь, молоді підприємці, які можуть звертатись до молодіжного центру і ініціювати ті питання, які їм були б цікаві, в яких недостатньо знань. І тоді молодіжний центр під цю потребу формулює групу з кількох осіб і проводить навчання, зустрічі чи тренінги».
Після досить тривалого обговорення актуальних питань відбулась презентація та офіційне підписання Пакту заради молоді-2020. З Вінниччини зазначений Пакт підписали виконуюча обов’язки директора Вінницький молодіжний центр "Квадрат" Svitlana Yarova, співвласник групи компаній KNESS Іван Векірчик, директорка Вінницької філії ПАТ «Укрпошта» Наталя Костюк, генеральний директор проектно-будівельної компанії «МУР» Ігор Козловський та директор Обласного молодіжного центру праці Петро Гордійчук.
Учасники заходу мали можливість відвідати Виставку кращих практик програм розвитку освіти, працевлаштування та підприємництва та обговорити їх у трьох групах: «Освіта та вибір професії», «Старт кар’єри» та «Підприємництво та самозайнятість». Крім того, на форум завітала експертка з Болгарії, яка презентувала тему «Соціальне підприємництво на місцевому рівні». Наприкінці дня молодь побувала на майстер-класах від провідних компаній за трьома напрямками: «Професії та навички майбутнього», «Успішне резюме та співбесіда» та «Як створити START-UP?».