Програма спрямована на набуття учасниками базових компетенцій роботи з молоддю.
На відкритті заходу зі вступною промовою виступила Заступниця голови Департаменту соціальної та молодіжної політики – Ірина Коцюбівська. Пояснила важливість наявності молодіжних працівників в ОТГ, їх роль в громадах та можливості, які відкриваються перед молоддю Вінниччини.
Важливим етапом усвідомлення молодіжної політики є визначення портрету молоді, їх інтересів та потреб на сьогоднішній день.
Так, за три дні навчання, учасниками було опрацьовано ключові теми трьох модулів:
- Хто така молодь?
- Що таке молодіжна політика?
- Молодіжна робота і молодіжна політика. Європейський підхід до молодіжної політики.
- Молодіжна робота в громаді та участь молоді в ній.
- Міжсекторний та компетентнісний підхід до роботи з молоддю.
- Компетенції молодіжного працівника.
- Портфоліо молодіжної роботи Ради Європи.
Цікавою частиною навчання була практика безпосередньої комунікації з молоддю. Розділившись на 4 команди, учасники опитали різні групи молодих людей:
- Де молодь проводить своє дозвілля?
- Які молодь має потреби та з якими проблемами зіштовхується?
- Чи готові молоді люди брати на себе відповідальність та брати активну участь у вирішенні проблемних питань?
Результати виявились дуже різними. Залежно від віку, вподобань та способу життя, молодь визначила різні проблеми. Починаючи із встановлення смітника, закінчуючи працевлаштуванням. Проте, що дійсно об’єднувало всіх опитуваних, це готовність брати участь у вирішенні як локальних, так і більш масштабних проблем.
Дякуємо Ксені та Ірині, спікеркам тренінгу, за цікаве, інформативне та інтерактивне навчання. Учасники мають великий потенціал і готові використовувати отриманні знання на практиці та розвивати свої Об’єднані територіальні громади. Першим кроком буде саме створення молодіжних рад на місцях. Тому можемо з гордістю сказати, що у Вінницькій області з’явилось на 25 кваліфікованих молодих фахівці у сфері молодіжної політики більше.