ПІЛЬГИ НА НАВЧАННЯ
(послуги з професійної адаптації)
Здобуття освіти, перепідготовка або підвищення кваліфікації Захисників і Захисниць – один із ключових напрямів системи переходу від військової служби до цивільного життя. Це сприятиме задоволенню освітніх потреб, підвищенню рівня конкурентоспроможності ветеранів на ринку праці та посилить роботу у власному бізнесі.
Професійна адаптація ветеранів та членів їх сімей здійснюється, зокрема, шляхом:
- підготовки, перепідготовки, підвищення кваліфікації;
- отримання іншої спеціальності на основі здобутого раніше ступеня (рівня) освіти;
- отримання другого (магістерського) рівня вищої освіти на основі першого (бакалаврського) рівня вищої освіти. При цьому вартість такого навчання не повинна перевищувати п’ятнадцятикратний розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб, визначеного законом на момент вступу до закладу освіти. Наразі це 45 420 грн.
Хто може отримати таку послугу:
- особи, які звільняються або звільнені з військової служби, з числа ветеранів війни, особи, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною, члени сімей таких осіб, члени сімей загиблих (померлих) ветеранів війни, члени сімей загиблих (померлих) Захисників та Захисниць України.
До членів сімей осіб, які звільняються або звільнені з військової служби, з числа ветеранів війни, осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною, належать дружина/чоловік, їх неповнолітні діти, діти, які навчаються за денною формою здобуття освіти, до закінчення ними закладів професійної (професійно-технічної) та вищої освіти, але не більш як до досягнення ними 23 років).
ВІННИЦЬКА ОБЛАСНА ВІЙСЬКОВА АДМІНІСТРАЦІЯ ЗДІЙСНЮЄ КОМПЕНСАЦІЙНУ ВИПЛАТУ ЗА НАВЧАННЯ УЧАСНИКАМ БОЙОВИХ ДІЙ ТА ЇХНІМ ДІТЯМ.
Відповідно до Обласної цільової програма підтримки учасників бойових дій, членів їх сімей, членів сімей загиблих (померлих) ветеранів війни, Захисників та Захисниць України на 2022-2026 (зі змінами) у 2023 році зокрема, таку компенсаційну виплату отримали 612 студенів на загальну суму 10,5 мільйонів гривень, а 2024 році – 997 студентів на суму 12 мільйонів гривень.
ПОРЯДОК використання коштів обласного бюджету для здійснення компенсаційної виплати за навчання учасників бойових дій та їхніх дітей.
Для отримання компенсаційної виплати за навчання Студенти (які досягли 18-річного віку – самостійно, а до досягнення 18-річного віку – один з батьків або особи, які їх замінюють, звертаються до органів соціального захисту населення районних військових (державних) адміністрацій, міських рад, центрів надання адміністративних послуг, офлайн-фронт-офісів територіальних громад за зареєстрованим/задекларованим місцем проживання (перебування) з відповідною заявою до 15 вересня.
До заяви додаються:
1) копія паспорта громадянина України (з пред’явленням оригіналу). У разі подання особою копії паспорта громадянина України з безконтактним електронним носієм, додатково подається документ, що підтверджує задеклароване/зареєстроване місце проживання (перебування) на території Вінницької області (витяг з реєстру територіальної громади);
2) копія реєстраційного номера облікової картки платника податків з Державного реєстру фізичних осіб – платників податків або повідомлення про відмову від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків (для фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та офіційно повідомили про це відповідний контролюючий орган і мають відмітку в паспорті);
3) копія посвідчення учасника бойових дій, особи з інвалідністю внаслідок війни, члена сім’ї загиблого (померлого) ветерана війни, члена сім’ї загиблого Захисника чи Захисниці України (з пред’явленням оригіналу, а у разі його відсутності – завіреної копії);
4) довідка з навчального закладу про оплату навчання за І та ІІ семестри поточного навчального року (довільної форми);
5) міжнародний номер банківського рахунка (IBAN) отримувача компенсаційної виплати;
6) заява від інших членів сім’ї про незаперечення у виплаті одноразової компенсаційної виплати за навчання особі, яка звернулася до органу соціального захисту населення районної військової (державної) адміністрації з відповідною заявою;
7) довідка з навчального закладу, яка підтверджує факт отримання вперше особою певного освітньо-кваліфікаційного рівня, освітнього ступеня (довільної форми);
8) довідка з навчального закладу про відсутність академічної заборгованості за поточний навчальний рік (довільної форми).
Корисні посилання:
ЯК ЗНАЙТИ БАЖАНУ РОБОТУ ПІСЛЯ ВІЙСЬКОВОЇ СЛУЖБИ – цей курс дозволить ветеранам та членам їхніх сімей на початку працевлаштування допомогти розібратися в головних інструментах ефективної профорієнтації, складання резюме, правильного пошуку роботи, підготовки до співбесіди та успішного її проходження, а також додатково підвищити розуміння важливого ставлення до ментального здоров’я та віри у власні сили.
ДЕРЖАВНА СЛУЖБА ЗАЙНЯТОСТІ – підтримка та допомога кожному українцю, який бажає працювати.
ОСВІТА ДЛЯ ВЕТЕРАНІВ – онлайн платформа де можна знайти повну інформацію про освітні програми формальної та неформальної освіти закладів професійної (професійно-технічної), фахової передвищої та вищої освіти.
ПЛАТФОРМА «КУРС» – це онлайн-сервіс для ветеранів України та їхніх родин, спрямований на здобуття нових професій та працевлаштування. Платформа поєднує навчання з можливістю отримання роботи та професійного розвитку у цивільному житті.