Сучасна школа – це не тільки нові меблі, бали ЗНО, участь дітей в олімпіадах або конкурсах самодіяльності.
Ми звикли думати, що шкільна освіта залежить виключно від когось «нагорі» – від Міністерства освіти чи окремих відділів облдержадміністрацій. Що директор – ніби монарх, який «править» вчителями і карає за непослух.
Але це не так.
Якісна школа – це середовище, де дитина щаслива. Де навчатися цікаво. А дітей вчать мислити і застосовувати знання на практиці, замість механічного «зазубрювання» фактів і дат.
В таку школу приємно йти і там хочеться бути. Там учні почуваються комфортно, мають друзів та не бояться буллінгу – ні з боку однолітків, ні з боку вчителів. Це простір рівних можливостей для дітей, незалежно від соціального статусу їхніх батьків.
Такі школи в Україні є. І їх ставатиме дедалі більше завдяки реформі «Нової української школи» та партнерству між педагогами, учнями та батьками.Такі школи базуються на ключових європейських цінностях – повазі до людської гідності та прав людини, рівності, свободі та демократії.
Українці мають пам’ятати, що саме вони є замовниками якісних шкільних освітніх послуг.
Державна служба якості освіти України має необхідні інструменти, які допоможуть педагогічному колективу, батькам, учням та місцевим громадам зробити перші кроки на цьому шляху. Настав час робити українські школи по-справжньому європейськими.
Це – євроінтеграція!
Мета інформаційної кампанії #EUКраїна, яка проходить з ініціативи Віцепрем’єр-міністерки з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Ольги Стефанішиної, за підтримки Представництва ЄС в Україні та проєкту ЄС Association4U – показати «секторальний» вимір євроінтеграції. Те, як європейські цінності та принципи втілюються в різних сферах і змінюють на краще життя українців.Детальніше про урядову інформаційну кампанію EUкраїна тут https://association4u.in.ua/
#EUkraina