В ході наради виступили працівники служби у справах дітей Вінницької обласної державної адміністрації за напрямками роботи. Було обговорено нагальні питання щодо захисту прав дітей які загострились в період карантину та про повернення дітей з закладів інституційного догляду системи освіти.
Начальником служби у справах дітей Вінницької обласної державної адміністрації Тетяною ДОРОШ окреслено завдання, що стоять перед службами у справах дітей Вінницької ОДА на найближчий період та посилено відповідальність керівників Служб за дотриманням термінів перебування дітей у Вінницькому та Жмеринському обласних центрах соціально-психологічної реабілітації дітей.
Щодо моніторингу дітей із закладів інституційного догляду та виховання дітей станом на 22.04.2020
Після запровадження карантину спричиненого коронавірусною хворобою із закладів освіти до родин повернулося 1982 дитини. З них влаштовані до закладів за висновками ІРЦ та у зв’язку із тим, що :
114 - сім’я, де перебуває дитина, має високий рівень бідності;
52 - в сім’ї, де перебуває дитина, існує ризик ухиляння від виконанням батьківських обов'язків, жорстокого поводження з дитиною;
23 - один з батьків / батьки мають інвалідність або обмеження життєдіяльності;
43 -один з батьків / батьки мають схильність до зловживання алкоголем, наркотичними речовинами;
12 - сім’я має проблеми з житлом (незадовільні побутові умови/ризик втратити житло через несплату оренди).
З інших причин - 1738 дітей:
- 490 - обдаровані діти (Подільський науково-технічний ліцей для обдарованої молоді - 60, Тульчинська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів-ліцей з посиленою військово-фізичною підготовкою - 313, Тиврівський ліцей-інтернат поглибленої підготовки в галузі науки – 117).
- 170 – за медичними показниками та висновками ІРЦ (Мурованокуриловецька загальноосвітня санаторна школа-інтернат І-ІІІ ступенів).
- 1078 – за висновками ІРЦ, в т.ч. діти з інвалідністю (спеціальні школи (Іванівська, Кисляцький навчально-виховний комплекс, Нечуївська, Ободівська, Піщанська, Прибузька, Самгородоцька, Ситковецька, Староприлуцька), навчально-реабілітаційні центри («Гніздечко», Дашівський, Джулинський, Котюжанівський, Немирівський, Серебрійський ).