26 листопада у Вінницькому обласному центрі народної творчості проведено персональну виставку традиційної вишивки та декоративного розпису «Осяяна натхненням» Тетяни Рихліцької. В експозиції виставки представлено понад 120 робіт майстрині. Урочисте відкриття виставки супроводжувалося виступом народного аматорського ансамблю української пісні «Водограй» КЗ «Вінницька централізована клубна система» (с.Гавришівка).
26 листопада відбулася презентація альманаху «Жити попри все: розповіді жінок про війну 2014 та 2022 « з нагоди 1000 днів з початку війни росії проти України у Вінницькій обласній універсальній науковій бібліотеці ім. В. Отамановського.
29 листопада у Вінницькій обласній універсальній науковій бібліотеці імені Валентина Отамановського відбулося підписання Меморандуму про співпрацю та взаємодію у галузі культури та мистецтв між ініціативною групою «Ми з Херсона» та закладами культури та мистецтв обласного підпорядкування.
Вінницька обласна універсальна наукова бібліотека ім. В. Отамановського
Упродовж тижня бібліотекою проведено низку соціокультурних заходів: колективну виставку художниць Олени Муравко та Юлії Кучеренко «Життя в кольорі»; творчу зустріч із Юлією Броварною - поетесою, художником-графіком, ілюстратором, лауреаткою Всеукраїнської літературної премії імені Михайла Коцюбинського 2024 року за збірку поезій «Сепія» (у межах інтелектуально-просвітницького проєкту «На перетині культур»); тематичну годину «Та як нам жить хвилиною легкою, коли такий на пам’яті тягар…» (до Дня пам’яті жертв Голодомору) для членів ГО «Соціальна інклюзія»; показ фільму «Дівчинка далеко від дому» в межах ХХІІ Міжнародного фестивалю документального кіно про права людини «Docudays UA»; тренінг «Кібербулінг: що варто знати?»; виїзне заняття «English for police»; майстер-клас з виготовлення прикраси «Враз шипшина зашарілась в полум’яному намисті» в межах роботи студії творчості «Усе підвладно руці майстра»; інформаційну онлайн-годину «Україна у звуках: народні музичні інструменти» (для вихованців КЗ «Обласний центр комплексної реабілітації «Обрій»); інформаційні години: «Кардіоздоров’я» із циклу «Поради лікаря», «Медичні цифрові послуги: сучасно, швидко, надійно», «Україна–НАТО: узгоджене партнерство для впевненої інтеграції», «Цифрова економіка – економіка майбутнього»; загальнобібліотечний День інформації «Інформаційна безпека: виклики, загрози, протидія» (до Всесвітнього дня інформації); чергове засідання клубу «Садівник»; економічну годину «Як «чорна п’ятниця» впливає на економіку»; показ документального фільму «У сітях» (режисери – Віт Клусак, Барбора Халупова) в межах ХХІІ Міжнародного фестивалю документального кіно про права людини «Docudays UA»; тренінг «Булінг – мовчати не треба» в рамках Всеукраїнської акції «16 днів проти насильства».
Для користувачів бібліотеки організовано: клуб з особистісного розвитку «Відродження»; клуб вихідного дня – сектор «Вікно в Америку»; психологічні зустрічі учасників клубу «Зустріч» спільно з БФ «Слов’янське серце»; психологічний тренінг «Група самодопомоги»; гуртки вивчення англійської мови «Easy English» для людей старшого віку та «Start2Talk» для ВПО; онлайн-клуб спілкування англійською мовою з волонтером; інформаційно-просвітницький захід «Сімейні зустрічі» ГО «Українська сімейна фундація» для підтримки родин ВПО.
Упродовж тижня діяли книжкові виставки: «Вінстон Черчилль – один із ідеологів Європейського Союзу» (до 150-річчя від дня народження видатного британського політичного та військового діяча), «Авторське право у краєзнавчій сфері цифрової передачі даних», «Вибираємо цуценя декоративної породи».
Вінницька обласна бібліотека для дітей та юнацтва ім. І. Франка
30 листопада увазі відвідувачів бібліотечної Фейсбук-сторінки представлено відеовиставку «Історія без міфів від Раїси Іванченко» про видатну історикиню, письменницю, лавреатку Шевченківської премії, яка присвятила своє життя дослідженню національної пам’яті та популяризації української культури, чиї праці надихають, відкривають нові горизонти та спонукають глибше пізнавати наше минуле.
До 150-річчя від дня народження Вінстона Черчилля - легендарного політика, блискучого оратора, лауреата Нобелівської премії з літератури та прем'єр-міністра Великобританії в роки Другої світової війни організовано тематичну виставку книг «Людина, котра змінила історію».
Упродовж тижня для відвідувачів бібліотеки проведено: онлайн-презентації «Андріївські вечорниці, «Мандруємо Європою»; онлайн-інформування про Національний тиждень дитячого читання; виставку-застереження «СНІД: знак біди» з нагоди Всесвітнього дня боротьби зі СНІДом; майстер-класи: «Янголята» для третьокласників ліцею №7, «Казкове дерево бажань» для ГЦ «Простір дружній до дітей, молоді та їх сімей», який реалізується в межах проєкту Благодійний фонд Посмішка ЮА за підтримки Міжнародної організації Save the Children in Ukraine, «Чобіток святого Миколая» для третьокласників ліцею № 7, створення зайчика-пострибайчика в межах співпраці з КЗ «Вінницька спеціальна школа для дітей з порушенням інтелектуального розвитку», «Веселий гном» для п'ятикласників ліцею № 1; тренінг з толерантності «Усі ми різні, усі ми рівні» для студентів ДПТНЗ «Вінницьке вище професійне училище сфери послуг».
Вінницький обласний краєзнавчий музей
У музеї триває робота виставок «України щит», «Експедиція країною мистецтв», «Не мовчи», «Кармелюкове Поділля: 15 років збереження цінних природних та історико-культурних комплексів і об'єктів», «Голодомор: совєтський геноцид українців». Проведено низку екскурсій у рамках реалізації профорієнтаційного проєкту «Знайди себе».
26-27 листопада відбувся Міжнародний форум «Ветерани – шлях додому».
28 листопада проведено V Міжнародну науково-практичну конференцію «Українське військо: сучасність та історична ретроспектива» та тематичний захід «Нація нескорених» спільно з Донецьким національним університетом ім. В. Стуса.
Вінницький обласний художній музей
Упродовж тижня проведено: заняття студії музейного копіювання «Copy-art» у рамках мистецько-освітньої програми Центру музейної педагогіки; виставку образотворчого та декоративно-вжиткового мистецтва українських авторів «Теплі барви Різдва» на новорічну-різдвяну тематику; мистецько-освітню програму «Українське Різдво: традиції та сучасність» для студентів Донецького національного університету імені Василя Стуса; підписано меморандум про співпрацю з ІГ «Ми з Херсона»; участь у Всеукраїнській щорічній акції «16 днів проти насильства» «Біла стрічка» на знак неприйняття домашнього насильства; участь в онлайн-заході НКП «Горизонт Європа» (діє при Чернівецькому національному університеті імені Василя Федьковича), «Перспективи долучення українських академічних та неакадемічних установ до конкурсів програми «Горизонт Європа» за напрямком «культура, креативність та інклюзивне суспільство».
Державний історико-культурний заповідник «Буша»
Впродовж тижня працювало 7 виставок: «Килим долі», «Килими Східного Поділля», «Родовідна пам'ять в символах», «Весільний обряд Поділля», «Запали свічу пам’яті», «370-річчя пам'яті», «Сонцесяйна калита».
Вінницький обласний центр народної творчості
Упродовж тижня проведено: літературний вечір «Поезія мужності» за творами Жанни Дмитренко, члена НСПУ; майстер-клас з традиційної вишивки за участю заслуженого майстра народної творчості України Наталі Шпак-Косаківської; участь у виставці «Життя в кольорі» Олени Муравко та Юлії Кучеренко.
Відбулися атестації на предмет підтвердження звання «народний аматорський» хорового колективу «Перлина Поділля» Соколівського СБК Хмільницької ТГ та хорового гурту «Вечірні зорі» УЦКіД Уланівської ТГ Хмільницького району.
Підготовлено та розміщено в соціальних мережах відеосюжет «Подільська спадщина»; фоторепортажі: виставки Тетяни Рихліцької, літературного вечора «Поезія мужності», атестації творчих колективів та відеовітання з нагоди 30 річчя від дня створення народної аматорської студії флористики «Чарівниця» Підвисоцького БК Оратівської селищної ради.
Вінницький обласний центр культури «Щедрик»
26 листопада відбулися перегляд фільму та екскурсія «З історії кінематографа» для ВПО та вінничан у ВОЦК «Щедрик».
27 листопада проведено концертну програму «Маестро листопад» від учасників художньої самодіяльності підприємства УТОС під керівництвом незрячих працівників ВОЦК «Щедрик».
28 листопада відбувся показ українського фільму в рамках проєкту «Кіно заради перемоги!» у молодіжному центрі «Квадрат».
Вінницький обласний академічний український музично-драматичний театр ім. М. К. Садовського
Проведено 7 вистав: «BLACKOUT», «Пригода ведмедиків панда», «Хелемські мудреці», «Дім, у якому переночував бог», «Останній кат», «Потрібен брехун», «Ніч вовків»
Вінницький академічний обласний театр ляльок
Протягом тижня здійснено показ вистав: «Гусеня», «Весела подорож» у закладах дошкільної освіти та школах м. Вінниці; «Веселі ведмежата», «Рожеві хмари» для відвідувачів театру.
Для школярів смт Вороновиця представлено святкове дійство «Мрія Ангелика».
Вінницька обласна філармонія ім. М. Д. Леонтовича
27 листопада відбувся концерт академічного камерного оркестру «Арката» «До тебе, кохана».
30 листопада, 01 грудня проведено концерти Подільського камерного хору «Леонтович-капела» «На вайбі з хором».
Вінницький фаховий коледж мистецтв ім. М. Д. Леонтовича
25 листопада проведено бесіду-інформування «Гендерна рівність: поняття, значення та переваги».
27 листопада відбулися концерт класу та майстер-клас народної артистки України Людмили Ларікової; виховна година «Без війни, без вини…» до 91-ї роковини Голодомору 1932–1933 рр. в Україні.
28-29 листопада проведено відео-перегляд «Анексія Криму. Причини та основні події».
Тульчинський фаховий коледж культури
25 – 29 листопада відбулася презентація книги Василя Кізки «Подих янгола».
Упродовж тижня проведено відкриту книжкову поличку «Майстер карбованого слова» до 126-річчя від дня народження Григорія Косинки, українського письменника.
Вінницький обласний навчально-методичний центр галузі культури, мистецтв та туризму
25 листопада завершилось навчання групи слухачів з підвищення кваліфікації працівників публічних бібліотек в кількості 12 осіб.
ГРОМАДИ
Моніторинг діяльності клубних закладів області
25 листопада відбувся благодійний багатожанровий конкурс-фестиваль молодих виконавців «Калинові грона» (КЗ «Центр культури та дозвілля Калинівської міської ради»).
Упродовж тижня в клубних закладах області проведено культурно-мистецькі заходи: «Память, яка об'єднує покоління … « до Дня Пам'яті жертв Голодомору (КЗ «Центр культури і дозвілля «Калина»); територіальний онлайн-конкурс «Голодомор - біль серця України» (КЗ «Центр культури та дозвілля Калинівської міської ради»); тематичну екскурсію та виставку «Голодомори ХХ століття» (КЗ «Ольгопільський центр культури і дозвілля ); методичну нараду щодо питань річної звітності закладів культури за 2024 рік; вечір-портрет «Родіон Скалецький - геній української народної пісні» до 125-ї річниці від дня народження композитора (Бершадський будинок культури); зустріч з психологом в рамках Всеукраїнської кампанії «16 днів проти насильства « (КЗ «Центр культури та дозвілля Агрономічної сільської ради «).
Відбулися благодійні концерти на підтримку ЗСУ «Все буде Україна» (КЗ «Центр культури, дозвілля та спорту Городківської ТГ»); (КЗ «Будинок культури Козятинської міської ради»); (КУ «Центр культури та дозвілля» Джуринської сільської ради).
Моніторинг діяльності музейних закладів області
За звітний період створено 16 виставок: «Свічка пам’яті» (Погребищенський краєзнавчий музей ім. Н. Присяжнюк), «Всі барви сонця в цих картинах, чарує всіх краса така» (Оратівський краєзнавчий музей), «День пам’яті жертв Голодомору» (Піщанський краєзнавчий музей), «1000 днів боротьби, 1000 днів супротиву» (міський історичний музей м. Жмеринка), «Врятована пам’ять людська» (Барський історичний музей), «Вільні творити майбутнє» та «Запали свічку пам’яті» (краєзнавчий музей с. Ольгопіль), «Давній зимовий одяг» (музей історії с. Гопчиця, Вінницький район), «Не згасне в серці пам’яті свіча» та «Мої фантазії» (історико-краєзнавчий музей Поділля, м. Могилів-Подільський), «Подорож із «Українсько-Єврейською Зустріччю»: від давнини до 1939 року» (історичний музей м. Хмільник) та інші.
Упродовж тижня музейними закладами області проведено: онлайн-зустрічі з питань впровадження Реєстру музейного фонду України та організації наповнення його електронної системи; онлайн-вебінар для працівників музеїв України на якому обговорювалося питання безбар’єрності музейних закладів (Барський історичний музей); участь у V Міжнародній науково-практичній конференції «Українське військо: сучасність та історична ретроспектива», організованій Національним університетом оборони України (історичний музей м. Хмільник); масові заходи, лекції, тематичні бесіди до Дня Гідності і Свободи та до Дня вшанування пам’яті жертв Голодомору 1932-1933 рр.
Моніторинг діяльності бібліотек області
Упродовж тижня в бібліотеках області проведено: тематичну виставку «Родіон Скалецький – співець Подільського краю» з нагоди 125-річчя від дня народження митця, композитора, музиканта, хормейстера, концертмейстера, диригента (Бершадська публічна бібліотека); бібліотечні виставки: «Велична квітка Буковини» (КЗ «Публічна бібліотека» Кунківської сільської ради), «Майстер карбованого слова» до 125-ї річниці від дня народження видатного українського письменника, поета та перекладача Григорія Михайловича Косинки (КЗ «Хмільницька публічна бібліотека»); «Григорій Чупринка – бунтар і поет» до 145-ї річниці від дня народження Григорія Чупринки (КЗ «Хмільницька публічна бібліотека»), «Друг дітей – дитячий письменник Сашко Дерманський» (КЗ Публічна бібліотека Городківської сільської ради); «Дивовижний світ фантастики» (центральна бібліотека м. Ладижин); День інформації «У світі довідкової літератури» (КЗ «Липовецька публічна бібліотека»); інформаційну годину «Здорове харчування – запорука довголіття» (Заозерненська бібліотека Ладижинської ТГ); засідання літературно-мистецького об'єднання «Оберіг» (КЗ «Публічна бібліотека Тульчинської міської ради Вінницької області»); засідання клубу «Говорімо українською» (КЗ «Публічна бібліотека Крижопільської селищної ради»); онлайн-проєкт «Озвучимо дітям казку» (Бершадська публічна бібліотека); тренінг «Як допомогти собі під час стресу» в рамках Всеукраїнської програми ментального здоров’я «Ти як?» (КЗ «Липовецька публічна бібліотека»); майстер-клас з виготовлення новорічних рукавичок та проєкт «По Чуй/Бач» для осіб з вадами зору та слуху (КЗ Публічна бібліотека Жмеринської міської ТГ); нараду бібліотекарів громади (Райгородська філія КЗ Ситковецька публічна бібліотека Райгородської сільської ради Вінницької області).
З нагоди відзначення Міжнародного дня боротьби за ліквідацію насильства щодо жінок відбулися: Всеукраїнська акція «16 днів проти насильства» та бібліотечна виставка «Жінки проти насильства» (Публічна бібліотека Крижопільської селищної ради); відеопрезентація «16 днів проти насильства» (Гайсинська центральна бібліотека Гайсинської ЦБС); засідання круглих столів «Громада без насилля» (КЗ «Тростянецька селищна публічна бібліотека») та «Насильству немає виправдання» (КЗ «Публічна бібліотека Погребищенської міської ради»); інтерактивна бесіда «Як допомогти собі та іншим» (КЗ «Хмільницька публічна бібліотека»).
В рамках реалізації проєкту «Перетворення бібліотечного простору на «Третє місце» в Тульчині відбулося засідання круглого столу «Бібліотека як «Третє місце». Проєкт фінансується Фондом «Пам’ять, відповідальність і майбутнє» (EVZ).
В межах локального онлайн проєкту «Мій край, моя родина у старих світлинах», який започаткований публічною бібліотекою Томашпільської селищної ради розкрито сторінки історії сімейного альбому Ковальчук Світлани Анатоліївни с. Комаргород Томашпільської ТГ.
Моніторинг надання бібліотечних послуг бібліотеками області за звітний період здійснювався на основі висвітлення їх діяльності у соціальній мережі «Фейсбук».