В умовах інсультного відділення №22 ця високотехнологічна методика втілена в лікувальний процес з 2007р., та сьогодні є рутинним методом лікування, яким володіють всі лікарі - неврологи інсультного відділення №22.
Колектив інсультного відділення впевнено утримує позиції лідера по застосуванню тромболітичної терапії в Україні. Така наполеглива праця помічена не тільки в державі, але й відмічена відзнаками міжнародних організацій (ANGELS).
Результатом активного проведення «Школи по профілактиці інсульту» у Вінницькій області стало зміна маршрут пацієнта з підозрою на інсульт, введена пренотифікація (попередня телефонограма). Такий крок дозволив збільшити кількысть пацієнтів, доставлених в межах «терапевтичного вікна».
Остаточне рішення щодо застосування тромболітичної терапії у пацієнтів з ішемічним інсультом приймає черговий лікар – невролог інсультного відділення після проведення нейровізуалізації та огляду пацієнта згідно затвердженого протоколу.
Так, за шість місяців 2017р. в межах «терапевтичного вікна» доставлено з Вінниці та Вінницької області 162 пацієнти, з них 42 пацієнтам проведена процедура тромболізису.
Відповідно в 2018р. доставлено 183 пацієнти, проведено 50 процедур тромболізису.
Хотілося б відмітити активність медичних працівників первинного контакту таких районів Вінницької області, з яких була доставлена найбільша кількість пацієнтів в межах 3 год. («терапевтичне вікно»):
Сподіваємось на кращу співпрацю з Липовецьким, Літинським, Барським, Козятинським, Тиврівським районами.
Завідувачка інсультним відділенням № 22
Вінницької обласної психоневрологічної лікарні
ім. академіка О. І. Ющенка
заслужений лікар України
Тетяна Височанська