Як вберегти дітей від такого інфекційного захворювання та не захворіти самому – на ці питання відповідали фахівці Департаменту охорони здоров’я ОДА.
Ніхто не застрахований від захворювання, а тим паче від ускладнень, говорить Тетяна Бондаренко – начальник відділу лікувально-профілактичної допомоги дитячому населенню обласного Департаменту охорони здоров’я.
-В області з початку проти кору щеплено 60% дитячого населення, але ситуація залишається нестабільною. Так у Шаргородському районі, зокрема в навчальних закладах, було зафіксовано два спалахи кору, - розповідає Тетяна Бондаренко, -Спалахи – це захворювання трьох і більше дітей одному колективі або родині. Усі, хто захворіли - або були вакциновані з порушеннями календаря щеплень, або ж не вакциновані зовсім. На щастя летальних випадків не було зафіксовано.
Кір несе за собою ускладнення, основними з яких є запалення легень (пневмонії) та запалення мозку (вірусний енцефаліт). Тетяна Бондаренко також додала, що антибіотиками кір не лікується, тому єдиний вихід – вакцинація.
-Якщо декілька років тому ми мали проблеми з наявністю вакцин, то станом на 2018 рік область стовідсотково забезпечена усіма необхідними препаратами для щеплення, - говорить Ольга Задорожна - начальник управління лікувально-профілактичної допомоги населенню, - У лікувальних закладах області наявні 25 тисяч доз вакцини проти кору. Цього вистачить як для дітей, так і для дорослого населення. На сьогодні в наявності також 41 тисяч доз вакцини для профілактики гемофільної інфекції, 125 тисяч – від кашлюка, дифтерії і правця, 72 тисяч – від гепатиту В, а також 172 тисяч доз дифтерійного анатоксину, зауважила фахівець.
Найчастіше спалахи інфекційних хвороб трапляються у дитячих колективах. Відповідно до Закону України «Про захист населення від інфекційних хвороб», дітям, які не отримали профілактичних щеплень згідно з календарем щеплень, відвідування дитячих закладів не дозволяється. Якщо щеплення проводилася з порушенням календаря вакцинації, рішення щодо відвідування навчального закладу прийматиме консиліум відповідних лікарів.
На завершення зустрічі, Ольга Задорожна акцентувала увагу на персональній відповідальності батьків за життя та стан здоров'я дітей. У свою чергу, Тетяна Бондаренко зауважила, що в області є усі можливості для вакцинації як дитячого, так і дорослого населення.