Нинішнього року на програму "Доступні ліки" буде додатково виділено 200 млн грн. Програма стартувала з 1 квітня і передбачає відшкодування вартості медпрепаратів (реімбурсацію) для лікування осіб, які страждають на серцево-судинні захворювання, діабет II типу і бронхіальну астму.
Додаткових 450 млн грн. отримають регіони у складі медичної субвенції на лікування хворих на ниркову недостатність (гемодіаліз) та діабет. Зараз в Україні понад 5 тисяч осіб перебувають на гемодіалізі. За підрахунками медиків, в Україні від цукрового діабету можуть страждати близько 2,5 млн осіб. Додатково 186 млн грн вже в цьому році буде направлено на лікування громадян за кордоном.
Одночасно уряд дбає і про розвиток вітчизняної медицини. Тому частина позапланових бюджетних надходжень буде направлена на додаткове фінансування медичних клінік та науково-дослідних установ. Зокрема, клініки Національної академії медичних наук України додатково отримають 443 млн грн., ДУ "Науково-практичний медичний центр дитячої кардіології та кардіохірургії МОЗ" – 60 млн грн. Із спеціального фонду на розвиток сільської медицини буде направлено 4 млрд грн.
У Вінницьку область на реалізацію програми «Доступні ліки» надійшло 20,5 мільйонів гривень. Відповідно до реімбурсації інсулінів станом на 27 червня 2017 року в області відпущено препарати інсуліну по 2512 рецептах на суму 1,1 млн.грн.
За матеріалами сайту Вінницької ОДА
21.07.2017
Прес-служба ДОЗ ОДА