І така тенденція фіксується уже не перший рік. Зокрема у Вінницькій області кількість пологів протягом останніх п’яти років зменшилася на 32,3%.

Цього року на Вінниччині 16 медичних закладів законтрактовані на пакет «Пологи» з НСЗУ. 
Про стан надання медичної допомоги вагітним жінкам у Вінницькій області розповіла, заступниця голови НСЗУ Ірина Кондратова. 
Вона зазначила, що створено трирівневу систему регіоналізації перинатальної допомоги. Для кожного із них прописаний обсяг меддопомоги, який має надати заклад та інші вимоги.

Зокрема, що стосується першого  рівня, то у таких закладах надається допомога жінкам які мають пройти фізіологічні пологи без патологій. Дитина народжується в термін, тобто від 37 тижнів і вище. До таких закладів відноситься пологове відділення Могилів-Подільської окружної лікарні інтенсивного лікування. У першому півріччі цього року тут народилося 159 малюків. Це найбільше серед закладів першого рівня перинатальної допомоги.

У 2025 році НСЗУ контрактуватимуть на пологи ті лікарні, які мають понад 200 пологів на рік. 

«Ми бачимо, що не всі заклади зможуть досягти рівня в понад 200 пологів на рік.  НСЗУ прийматиме відповідні рішення. Матері та дитині має бути безпечно у закладі, це пріоритет. Є на Вінниччині лікарні, де у першому півріччі було 65 та 74 пологів, то чи йдеться тут про безпеку? Сьогодні на зустрічі є власники медичних закладів, й важливо щоб вони почули цю інформацію», - відзначила Ірина Кондратова.

Відзначимо, що від НСЗУ на 2024 рік за пакетом медичних гарантій «Медична допомога при пологах» передбачено фінансування у розмірі 136,8 млн грн (у 2023 році 129,9 млн грн).  За пакетом медичних гарантій «Медична допомога новонародженим у складних неонатальних випадках» передбачено фінансування 58,2 млн грн (у 2023 році 56,0 млн грн). Коштів стає більше, а кількість пологів зменшується. За перше півріччя цього року народилося на 343 дитини менше, ніж за аналогічний період минулого року. 

Директорка департаменту охорони здоров’я та реабілітації Вінницької ОВА Ольга Задорожна зауважила, що це вже друга зустріч з представниками НСЗУ у Вінницькій області цього місяця.

«Ми почули багато цікавої інформації. Сподіваюся, що власники прийматимуть виважені рішення. Адже варто пам’ятати, що за жодні кошти в світі не купиш здоров’я дитини та щасливих батьків. Ми за якість, безпечність та кваліфіковану допомогу», - додала Ольга Задорожна.

Національна служба здоров'я України