ВІННИЦЬКА ОБЛАСНА ВІЙСЬКОВА АДМІНІСТРАЦІЯ
РОЗПОРЯДЖЕННЯ
02.04.2025 |
м. Вінниця |
№ 22-р |
Про внесення змін до Положення
про Департамент з питань цивільного
захисту, ресурсного забезпечення сил
оборони і безпеки Вінницької обласної
державної адміністрації
Відповідно до статті 5, пункту 41 частини першої статті 39 Закону України «Про місцеві державні адміністрації», постанови Кабінету Міністрів України від 26 вересня 2012 року № 887 «Про затвердження Типового положення про структурний підрозділ місцевої державної адміністрації», з метою покращення стану надання допомоги військовим частинам сил оборони та сил безпеки у здійсненні заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії російської федерації проти України, забезпечення публічної безпеки, правопорядку, прав і свобод громадян, державної та регіональної безпеки
ЗОБОВ’ЯЗУЮ:
Заступник начальника обласної військової адміністрації Сергій ЗДІТОВЕЦЬКИЙ
ЗАТВЕРДЖЕНО
Розпорядження начальника обласної військової адміністрації
02 квітня 2025 р. № 22-р
ПОЛОЖЕННЯ
про Департамент з питань цивільного захисту, ресурсного забезпечення сил оборони і безпеки Вінницької обласної державної адміністрації
(нова редакція)
Департамент є постійно діючим органом управління Вінницької обласної територіальної підсистеми єдиної державної системи цивільного захисту населення і територій (далі – територіальна підсистема ЄДС ЦЗ), підзвітний та підконтрольний Державній службі України з надзвичайних ситуацій (далі – ДСНС).
Скорочене найменування – Департамент цивільного захисту.
1) забезпечення реалізації державної політики у сфері цивільного захисту населення і територій області від надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру; безпосереднє керівництво діяльністю у сфері цивільного захисту на території області;
2) забезпечення реалізації державної політики у сферах оборонної роботи і безпеки, які знаходяться в межах повноважень обласної державної адміністрації, в частині, що стосується виконання заходів ресурсного забезпечення: секторів оборони і безпеки, територіальної оборони, публічної безпеки, правопорядку, прав і свобод громадян, державної та регіональної безпеки, боротьби зі злочинністю, захисту та охорони державного кордону України, покращення прикордонного режиму, підвищення безпеки громадян та територіальних громад.
1) організовує виконання Конституції і законів України, актів Президента України, Кабінету Міністрів України, наказів міністерств, інших центральних органів виконавчої влади та здійснює контроль за їх реалізацією;
2) забезпечує у межах своїх повноважень захист прав і законних інтересів фізичних та юридичних осіб;
3) надає адміністративні послуги;
4) здійснює державний контроль за дотриманням підприємствами, установами та організаціями правил, норм, стандартів у межах визначених повноважень;
5) аналізує стан та тенденції соціально-економічного розвитку у сферах цивільного захисту, оборонної роботи, в частині, що стосується ресурсного забезпечення сил оборони і безпеки, заходів територіальної оборони;
6) бере участь у підготовці пропозицій до проєктів програм соціально-економічного розвитку області;
7) уносить пропозиції щодо проєкту обласного бюджету;
8) забезпечує в межах своїх повноважень ефективне і цільове використання відповідних бюджетних коштів;
9) бере участь у підготовці заходів щодо регіонального розвитку області;
10) розробляє проєкти розпоряджень голови обласної державної адміністрації, у визначених законом випадках, проєкти нормативно-правових актів у сферах цивільного захисту, оборони та безпеки, в частині, що стосується виконання заходів, які знаходяться в межах повноважень обласної державної адміністрації, зокрема виконання заходів ресурсного забезпечення секторів: оборони і безпеки, територіальної оборони, публічної безпеки, правопорядку, прав і свобод громадян, державної та регіональної безпеки, боротьби зі злочинністю, захисту та охорони державного кордону України, покращення прикордонного режиму, підвищення безпеки громадян та територіальних громад;
11) бере участь у погодженні проєктів нормативно-правових актів, розроблених іншими органами виконавчої влади;
12) бере участь у розробленні проєктів розпоряджень голови обласної державної адміністрації, проєктів нормативно-правових актів, головними розробниками яких є інші структурні підрозділи;
13) бере участь у підготовці звітів голови обласної державної адміністрації для їх розгляду на сесії обласної Ради;
14) готує самостійно або разом з іншими структурними підрозділами обласної державної адміністрації інформаційні та аналітичні матеріали для подання голові обласної державної адміністрації;
15) забезпечує здійснення заходів щодо запобігання і протидії корупції в Департаменті;
16) бере участь у підготовці проєктів угод, договорів, меморандумів, протоколів зустрічей делегацій і робочих груп у межах своїх повноважень;
17) розглядає в установленому законодавством порядку звернення громадян;
18) опрацьовує запити і звернення народних депутатів України та депутатів обласної та місцевих рад;
19) забезпечує доступ до публічної інформації, розпорядником якої є Департамент;
20) постійно інформує населення з питань цивільного захисту, оборонної роботи, в межах компетенції Департаменту;
21) контролює органи місцевого самоврядування та надає методичну допомогу з питань здійснення наданих їм законом повноважень органів виконавчої влади;
22) здійснює повноваження, делеговані органами місцевого самоврядування;
23) забезпечує у межах своїх повноважень дотримання вимог законодавства з охорони праці, пожежної безпеки;
24) організовує роботу з укомплектування, зберігання, обліку та використання архівних документів;
25) забезпечує у межах своїх повноважень реалізацію державної політики стосовно захисту інформації з обмеженим доступом;
26) бере участь у вирішенні, відповідно до законодавства, колективних трудових спорів (конфліктів);
27) забезпечує захист персональних даних;
28) здійснює функції постійно діючого органу управління Вінницької обласної територіальної підсистеми єдиної державної системи цивільного захисту населення і територій;
29) забезпечує підготовку, скликання та проведення засідань обласної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій, здійснює контроль за виконанням її рішень, здійснює функції робочого органу (секретаріату) такої комісії, організовує методичне керівництво роботою місцевих комісій з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій;
30) організовує роботу спеціальних комісій з ліквідації надзвичайних ситуацій;
31) організовує підготовку органів управління та сил цивільного захисту територіальної підсистеми до дій за призначенням;
32) розробляє та подає на затвердження голові обласної державної адміністрації плани діяльності територіальної підсистеми єдиної державної системи цивільного захисту, інші плани у сфері цивільного захисту, здійснює контроль за їх виконанням;
33) організовує та проводить моніторинг надзвичайних ситуацій, здійснює прогнозування ймовірності їх виникнення та визначення показників ризику;
34) забезпечує підтримання у постійній готовності до застосування регіональної системи централізованого оповіщення, її сталого функціонування у разі виникнення надзвичайних ситуацій, здійснення її модернізації та реконструкції;
35) здійснює оповіщення керівного складу обласної державної адміністрації, органів управління, підприємств, установ і організацій області, а також оповіщення та інформування населення у разі загрози або виникнення надзвичайних ситуацій, зокрема в доступній для осіб з вадами зору та слуху формі;
36) готує пропозиції щодо утворення регіональних та комунальних аварійно-рятувальних служб, здійснює координацію та контроль їх готовності до дій за призначенням;
37) здійснює методичне керівництво щодо утворення та функціонування територіальних спеціалізованих служб цивільного захисту та територіальних формувань цивільного захисту, здійснює контроль за їх готовністю до дій за призначенням;
38) забезпечує надання методичної допомоги органам з евакуації щодо організації проведення евакуації та підготовки районів для розміщення евакуйованого населення і його життєзабезпечення, а також зберігання матеріальних і культурних цінностей, забезпечує роботу евакуаційної комісії області;
39) організовує виконання заходів щодо надання шефської допомоги військовим частинам Збройних Сил України, Національної гвардії України та Державної прикордонної служби України;
40) організовує навчання з питань цивільного захисту, техногенної та пожежної безпеки посадових осіб місцевих державних адміністрацій, суб’єктів господарювання, що належать до сфери їх управління, керівників та їх заступників, підготовку населення до дій у надзвичайних ситуаціях;
41) здійснює координацію діяльності, контролює організацію та якість навчального процесу навчально-методичного центру цивільного захисту та безпеки життєдіяльності Вінницької області, визначає потреби у навчанні керівного складу та фахівців, діяльність яких пов’язана з організацією і здійсненням заходів з питань цивільного захисту, погоджує План комплектування слухачами;
42) здійснює контроль за проведенням практичної підготовки на підприємствах, в установах та організаціях шляхом узагальнення звітів про проведення спеціальних об’єктових навчань (тренувань) з питань цивільного захисту;
43) подає пропозиції голові обласної державної адміністрації щодо:
затвердження Статуту навчально-методичного центру цивільного захисту та безпеки життєдіяльності області Вінницької області;
погодження кандидатури на посаду начальника навчально-методичного центру цивільного захисту та безпеки життєдіяльності Вінницької області;
визначення регіональної складової функціональних програм навчання у сфері цивільного захисту;
надання, як головний розпорядник коштів обласних програм в оборонно-правоохоронній сфері, допомоги (в межах заходів таких програм) силам оборони та силам безпеки, а саме Збройним Силам України, іншим утвореним відповідно до законів України військовим формуванням, правоохоронним та розвідувальним органам, органам спеціального призначення з правоохоронними функціями та іншим органам, на які Конституцією та законами України покладено функції із забезпечення оборони держави та її національної безпеки;
44) забезпечує організацію та здійснює визначені законодавством заходи радіаційного, хімічного, біологічного захисту населення та інженерного захисту територій від наслідків надзвичайних ситуацій;
45) організовує роботу місцевих органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування щодо завчасного накопичення і підтримання у постійній готовності засобів індивідуального захисту для населення, яке проживає у прогнозованих зонах хімічного забруднення, та формувань цивільного захисту, а також приладів дозиметричного і хімічного контролю та розвідки;
46) організовує виконання вимог законодавства із створення, використання, утримання фонду захисних споруд цивільного захисту щодо:
обліку фонду захисних споруд цивільного захисту;
проведення технічної інвентаризації захисних споруд цивільного захисту;
перевірки стану захисних споруд;
визначення потреби фонду захисних споруд цивільного захисту, планування та організація роботи з дообладнання або спорудження в особливий період підвальних та інших заглиблених приміщень для укриття населення, організація його укриття;
підготовки рішень про подальше використання захисних споруд цивільного захисту державної та комунальної власності;
47) виконує повноваження обласної державної адміністрації щодо розгляду проєктної документації на будівництво захисних споруд цивільного захисту (цивільної оборони) та розділ щодо інженерно-технічних заходів цивільного захисту (цивільної оборони) у складі містобудівної документації;
48) організовує та в установленому порядку здійснює контроль за створенням, накопиченням, збереженням, розподілом та цільовим використанням матеріальних резервів для запобігання виникненню надзвичайних ситуацій та ліквідації їх наслідків;
49) є головним розробником та розпорядником коштів регіональних програм у сферах:
оборонної роботи і безпеки в частині, що стосується виконання заходів, які знаходяться в межах повноважень обласної державної адміністрації, зокрема ресурсного забезпечення: секторів оборони і безпеки, територіальної оборони, публічної безпеки, правопорядку, прав і свобод громадян, державної та регіональної безпеки, боротьби зі злочинністю, захисту та охорони державного кордону України, покращення прикордонного режиму, підвищення безпеки громадян та територіальних громад;
цивільного захисту, зокрема спрямованих на захист населення і територій від надзвичайних ситуацій та запобігання їх виникненню, забезпечення техногенної та пожежної безпеки;
вносить їх у встановленому порядку на затвердження, забезпечує моніторинг їх реалізації, звітує перед обласною Радою про стан виконання обласних програм щодо яких має повноваження головного розпорядника коштів;
50) підтримує у готовності пункти управління обласної державної адміністрації, забезпечує їх обладнання засобами управління, організацію оперативно-чергової служби в цілодобовому режимі;
51) розробляє та вживає заходів щодо забезпечення сталого функціонування суб’єктів господарювання, що належать до сфери його управління, в особливий період;
52) у режимі підвищеної готовності для територіальної підсистеми єдиної державної системи цивільного захисту, забезпечує:
організацію оповіщення органів управління та сил цивільного захисту територіальної підсистеми, а також населення про загрозу виникнення надзвичайної ситуації та інформування їх про дії у можливій зоні надзвичайної ситуації;
формування оперативних груп для виявлення причин погіршення обстановки та підготовки пропозицій щодо її нормалізації;
підготовку розпорядчих документів, спрямованих на посилення спостереження та контролю за гідрометеорологічною обстановкою, ситуацією на потенційно небезпечних об’єктах, території об’єкта підвищеної небезпеки та/або за його межами, території, на якій існує загроза виникнення геологічних та гідрогеологічних явищ і процесів, а також здійснення постійного прогнозування можливості виникнення надзвичайних ситуацій та їх масштабів;
організацію функціонування постів радіаційного і хімічного спостереження та розрахунково-аналітичних груп для здійснення спостереження за радіаційною і хімічною обстановкою при загрозі і виникненні надзвичайних ситуацій, пов’язаних з викидом (виливом) у довкілля радіоактивних та небезпечних хімічних речовин;
уточнення (у разі потреби) планів реагування на надзвичайні ситуації, здійснення заходів щодо запобігання їх виникненню;
уточнення та здійснення заходів щодо захисту населення і територій від можливих надзвичайних ситуацій;
участь у заходах із приведення у готовність наявних сил і засобів цивільного захисту, підготовку пропозицій щодо залучення (у разі потреби) додаткових сил і засобів;
53) у режимі надзвичайної ситуації для територіальної підсистеми єдиної державної системи цивільного захисту, забезпечує:
організацію оповіщення органів управління та сил цивільного захисту територіальної підсистеми, а також населення про виникнення надзвичайної ситуації;
підготовку розпорядчих документів щодо переведення територіальної підсистеми у режим надзвичайної ситуації, про призначення керівника робіт з ліквідації наслідків надзвичайної ситуації та спеціальної комісії з ліквідації наслідків надзвичайної ситуації, у разі прийняття рішення про її утворення;
організацію робіт із визначення зони надзвичайної ситуації;
постійне прогнозування зони можливого поширення надзвичайної ситуації та масштабів можливих її наслідків;
участь в організації аварійно-рятувальних та інших невідкладних робіт, керівництво проведенням відновлювальних робіт з ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій;
участь в організації заходів щодо життєзабезпечення постраждалого населення;
участь в організації (у разі потреби) евакуаційних заходів;
участь в організації радіаційного, хімічного, біологічного, інженерного захисту населення і територій від наслідків надзвичайної ситуації;
організацію безперервного контролю за розвитком надзвичайної ситуації та обстановкою на аварійних об’єктах і прилеглих до них територіях;
інформування органів управління цивільного захисту та населення про розвиток надзвичайної ситуації та заходів, що здійснюються;
54) у режимі надзвичайного стану – виконання завдань відповідно до Закону України «Про правовий режим надзвичайного стану»;
55) бере участь у межах своїх повноважень у:
організації проведення аварійно-рятувальних та інших невідкладних робіт з ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій;
контролі за виконанням інженерно-технічних заходів цивільного захисту інших господарських об’єктів, інженерних та транспортних комунікацій;
проведенні аналізу та розслідуванні причин виникнення надзвичайних ситуацій;
перевірці наявності і готовності до використання у надзвичайних ситуаціях засобів колективного та індивідуального захисту населення, майна цивільного захисту;
перевірці готовності органів управління та сил територіальної підсистеми до виконання покладених на них завдань;
організації та проведенні підготовки органів управління та сил територіальної підсистеми цивільного захисту, населення до дій у надзвичайних ситуаціях у мирний час та в особливий період;
розгляді місцевими органами виконавчої влади та органами місцевого самоврядування питань, пов’язаних з діяльністю органів управління і сил територіальної підсистеми єдиної державної системи цивільного захисту та її ланок;
56) координує діяльність:
місцевих органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування з питань цивільного захисту, забезпечення заходів територіальної оборони, надання допомоги силам оборони і безпеки;
структурних підрозділів цивільного захисту органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування, сил територіальної підсистеми цивільного захисту щодо запобігання виникненню надзвичайних ситуацій та ліквідації їх наслідків, а також матеріально-технічного забезпечення заходів територіальної оборони, надання допомоги силам оборони і безпеки;
57) готує пропозиції голові обласної державної адміністрації щодо:
включення до проєкту обласного бюджету витрат на:
ресурсне забезпечення сил оборони і безпеки, заходів територіальної оборони;
розвиток і функціонування цивільного захисту області;
віднесення міст до груп цивільного захисту та подання їх ДСНС України, а також суб’єктів господарювання до категорій з цивільного захисту та затвердження їх переліку у порядку, що встановлюється Кабінетом Міністрів України;
утворення та внесення змін до складу:
обласної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій, а у разі виникнення надзвичайних ситуацій – спеціальних комісій (штабів) з ліквідації надзвичайних ситуацій;
оголошення окремих місцевостей (територій області) зонами надзвичайної ситуації у разі її виникнення;
погодження проєкту плану проведення потенційно небезпечних заходів за участю особового складу Збройних Сил України, інших військових формувань та правоохоронних органів з використанням озброєння та військової техніки за умови присутності цивільного населення, організація під час розроблення та виконання такого плану взаємодії з органами військового управління;
58) здійснює інші передбачені законом повноваження у сфері цивільного захисту.
1) одержувати в установленому законодавством порядку від інших структурних підрозділів обласної державної адміністрації, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій незалежно від форми власності та їх посадових осіб інформацію, документи і матеріали, необхідні для виконання покладених на нього завдань;
2) залучати до виконання окремих робіт, участі у вивченні окремих питань спеціалістів, фахівців інших структурних підрозділів обласної державної адміністрації, підприємств, установ та організацій (за погодженням з їх керівниками), представників громадських об’єднань (за згодою);
3) уносити в установленому порядку пропозиції щодо удосконалення роботи обласної державної адміністрації у сферах цивільного захисту, оборонної роботи та безпеки в частині, що стосується виконання заходів, які знаходяться в межах повноважень обласної державної адміністрації, зокрема ресурсного забезпечення: сектору оборони і безпеки, територіальної оборони, публічної безпеки, правопорядку, прав і свобод громадян, державної та регіональної безпеки, боротьби зі злочинністю, захисту та охорони державного кордону України, покращення прикордонного режиму, підвищення безпеки громадян та територіальних громад;
4) користуватись в установленому порядку інформаційними базами місцевих органів виконавчої влади, системами зв’язку і комунікацій, мережами спеціального зв’язку та іншими технічними засобами;
5) скликати в установленому порядку наради, проводити навчання, семінари та конференції з питань, що належать до компетенції Департаменту;
6) здійснювати повноваження обласної державної адміністрації щодо перевірки стану додержання Конституції України та законів України, інших актів законодавства з питань, що належать до компетенції Департаменту;
визначати ефективність проведення заходів щодо розв’язання поточних проблем цивільного захисту місцевих органів державної виконавчої влади та виконавчих органів місцевого самоврядування, підприємств, установ і організацій;
7) заслуховувати:
посадових осіб структурних підрозділів з цивільного захисту, оборонної роботи районних державних адміністрацій, органів місцевого самоврядування з питань, що належать до компетенції Департаменту, давати їм обов’язкові для виконання вказівки щодо усунення виявлених порушень;
посадових осіб сил оборони і безпеки, які є учасниками обласних програм у сферах цивільного захисту та оборонної роботи і безпеки в частині, що стосується виконання заходів, які знаходяться в межах повноважень обласної державної адміністрації, зокрема ресурсного забезпечення: сектору оборони і безпеки, територіальної оборони, публічної безпеки, правопорядку, прав і свобод громадян, державної та регіональної безпеки, боротьби зі злочинністю, захисту та охорони державного кордону України, покращення прикордонного режиму, підвищення безпеки громадян та територіальних громад;
8) порушувати клопотання перед головою обласної державної адміністрації щодо залучення до здійснення заходів, пов’язаних із запобіганням виникненню надзвичайних ситуацій та їх ліквідацією, сил територіальної підсистеми єдиної державної системи цивільного захисту згідно з відповідними планами взаємодії, а також окремих спеціалістів, фахівців інших структурних підрозділів місцевої державної адміністрації, підприємств, установ та організацій (за погодженням з їх керівниками), представників громадських об’єднань;
9) надавати методичну допомогу іншим структурним підрозділам обласної державної адміністрації, органам місцевого самоврядування, підприємствам, установам та організаціям незалежно від форм власності з питань цивільного захисту, ресурсного забезпечення, сил оборони і безпеки, заходів територіальної оборони;
10) брати участь у розгляді районними державними адміністраціями та органами місцевого самоврядування питань цивільного захисту, пов’язаних з діяльністю органів управління і сил територіальної підсистеми єдиної державної системи цивільного захисту та її ланок.
Директор Департаменту має заступників, які призначаються на посаду і звільняються з посади директором Департаменту відповідно до законодавства про державну службу.
1) здійснює керівництво Департаментом, несе персональну відповідальність за організацію та результати його діяльності, сприяє створенню належних умов праці у підрозділі;
2) подає на затвердження голові обласної державної адміністрації положення про Департамент;
3) затверджує посадові інструкції працівників Департаменту та розподіляє обов’язки між ними;
4) планує роботу Департаменту, вносить пропозиції щодо формування планів роботи обласної державної адміністрації;
5) вживає заходів щодо удосконалення організації та підвищення ефективності роботи Департаменту;
6) звітує перед головою обласної державної адміністрації про виконання покладених на Департамент завдань та затверджених планів роботи;
7) може входити до складу колегії обласної державної адміністрації;
8) уносить пропозиції щодо розгляду на засіданнях колегії обласної державної адміністрації та сесіях обласної Ради питань, що належать до компетенції Департаменту, та розробляє проєкти відповідних рішень;
9) може брати участь у засіданнях органів місцевого самоврядування;
10) представляє інтереси Департаменту у взаємовідносинах з іншими структурними підрозділами обласної державної адміністрації, з міністерствами, іншими центральними органами виконавчої влади, органами місцевого самоврядування, підприємствами, установами та організаціями – за дорученням керівництва обласної державної адміністрації;
11) видає у межах своїх повноважень накази, організовує контроль за їх виконанням.
Забезпечує державну реєстрацію наказів нормативно-правового характеру, які зачіпають права, свободи і законні інтереси громадян або мають міжвідомчий характер, в територіальному органі Міністерства юстиції;
12) подає на затвердження голові обласної державної адміністрації проєкти кошторису та штатного розпису Департаменту в межах визначеної граничної чисельності та фонду оплати праці його працівників;
13) розпоряджається коштами у межах затвердженого головою обласної державної адміністрації кошторису Департаменту, шляхом підписання договорів господарського та цивільно-правового характеру;
14) здійснює добір кадрів;
15) організовує роботу з підвищення рівня професійної компетентності державних службовців Департаменту;
16) призначає на посади та звільняє з посад у порядку, передбаченому законодавством про державну службу, державних службовців Департаменту, присвоює їм ранги державних службовців, приймає рішення щодо їх заохочення та притягнення до дисциплінарної відповідальності;
17) приймає на роботу та звільняє з роботи у порядку, передбаченому законодавством про працю, працівників Департаменту, які не є державними службовцями, приймає рішення щодо їх заохочення та притягнення до дисциплінарної відповідальності;
18) проводить особистий прийом громадян з питань, що належать до повноважень Департаменту;
19) погоджує призначення та звільнення з посади керівників профільних структурних підрозділів районних державних адміністрацій;
20) забезпечує дотримання працівниками Департаменту правил внутрішнього трудового розпорядку та виконавської дисципліни;
21) забезпечує планування, організацію та проведення внутрішнього аудиту в Департаменті, на підприємствах, в установах та організаціях, що належать до сфери управління Департаменту, щодо законності фінансової та бюджетної звітності, здійснення оцінки ефективності, результативності та якості виконання завдань, функцій, бюджетних програм тощо;
22) забезпечує функціонування, взаємозв’язок та підтримку всіх елементів системи внутрішнього контролю, що спрямовані на досягнення визначеної мети, стратегічних та інших цілей, завдань, планів і вимог діяльності
Департаменту, а також підприємств, установ та організацій, які належать до сфери управління Департаменту;
23) здійснює інші повноваження, визначені законом.
Заступник начальника обласної військової адміністрації Сергій ЗДІТОВЕЦЬКИЙ
Зубчик Богдан Васильович
Адреса: вул. Монастирська (Володарського), 26, м. Вінниця, 21100
Приймальня: (0432) 67-11-38
E-mail: [email protected]
Технічний супровід: Управління цифрової трансформації апарату облвійськадміністрації [email protected]
Відповідальні за зміст сторінок веб-порталу облвійськадміністрації: структурні підрозділи облвійськадміністрації, районні військові адміністрації, територіальні підрозділи міністерств у Вінницькій області, веб-сторінки яких розміщені на цьому порталі. Використання будь-яких матеріалів, що опубліковані на цьому сайті, дозволяється при умові зазначення посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на офіційний сайт Вінницької облвійськадміністрації www.vin.gov.ua.
© 2024 Весь контент доступний за ліцензією Creative Commons Attribution 4.0 International license, якщо не зазначено інше