Вчора, 10 квітня, в прес-центрі Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю облдержадміністрації відбулася прес-конференція Вінницької громадської організації «Асоціація захисту прав та допомоги людям з інвалідністю «Відкриті серця» щодо реалізації проекту «Раннє втручання – шлях в нове життя», що став одним з переможців конкурсу з визначення програм (проектів, заходів), розроблених інститутами громадянського суспільства, для виконання (реалізації) яких надаватиметься фінансова підтримка у 2018 році за рахунок коштів обласного бюджету.
Проект має на меті покращити обізнаність батьків дітей з інвалідністю щодо системи раннього втручання, яка незабаром отримає закріплення на державному рівні. Інформаційна кампанія буде включати в себе проведення протягом року семінарських занять – батьківських шкіл «Батьки за раннє втручання» з тематики дієвості системи раннього втручання у Вінницькій області.
Соціальним партнером проекту є комунальний заклад «Вінницький обласний центр соціально-психологічної реабілітації дітей та молоді з функціональними обмеженнями «Обрій».
«Програма раннього втручання – це інноваційна модель надання послуг для дітей з інвалідністю від народження до 4 років з метою наступного попередження чи зменшення рівня інвалідизації людини протягом життя», – відзначила голова Вінницької громадської організації «Асоціація захисту прав та допомоги людям з інвалідністю «Відкриті серця», директор комунального закладу «Вінницький обласний центр соціально-психологічної реабілітації дітей та молоді з функціональними обмеженнями «Обрій» Світлана Демко.
За словами заступника голови організації Наталії Головко, віковий період від народження до 4 років – це найкращий час для уникнення інвалідизації людини, за умови, що відсутні серйозні порушення в роботі головного мозку та центральної нервової системи.
Зазначимо, що «Асоціація захисту прав та допомоги людям з інвалідністю «Відкриті серця» має досвід щодо реалізації низки соціальних проектів, зокрема, «Соціальна клініка», «Спілка підтримки та взаємодопомоги «Батьки для батьків», «Студія дозвілля», «Інформування та освіта», «Соціальні майстерні для неповносправних», «Незалежне проживання з підтримкою», «Спеціалізована транспортна служба перевезення людей на візках «Віз – на возі», що спрямовані на створення інклюзивного середовища та більш широких можливостей для розвитку людей з інвалідності. Протягом 2017 року організацією було успішно реалізовано проект «Право на любов».
Нагадаємо, що цього року фінансову підтримку отримали 25 проектів громадських організацій Вінниччини. За кожним проектом – переможцем конкурсу закріплено членів конкурсної комісії, які протягом року будуть здійснювати моніторинг заходів у рамках реалізації проекту. Окрім того, кожному проекту буде надано відповідний інформаційний супровід та підтримку організатором конкурсу – Департаментом інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю облдержадміністрації.