Завершено ІІ етап первинної оцінки стану імплементації актів права Європейського Союзу (селф-скринінг). Органи державної влади опрацювали близько 28000 актів права ЄС, та за результатами підготували звіти для наповнення майбутньої Національної програми нормативно-правового наближення українського законодавства до актів права ЄС.
34 звіти були підготовлені і передані Кабінету Міністрів України головними виконавцями переговорних розділів за участі інших органів державної влади: Міністерством економіки, Міністерством фінансів, Міністерством аграрної політики та продовольства, Міністерством розвитку громад, територій та інфраструктури, Міністерством юстиції, Міністерством освіти і науки, Міністерством закордонних справ, Міністерством цифрової трансформації, Міністерством захисту довкілля та природних ресурсів, Міністерством енергетики, Державною службою статистики, Антимонопольним комітетом, Національним банком України та Національною комісією з цінних паперів та фондового ринку.
Після опрацювання звітів, за участі Урядового офісу координації європейської та євроатлантичної інтеграції, заплановано наступні кроки:
- формування актуального переліку acquis;
- узагальнений перелік уже ухваленого українського законодавства, що відповідає acquis;
- аналіз розбіжностей між станом імплементації acquis в рамках Угоди про асоціацію та актуальним правом ЄС;
- розробка Національної програми адаптації законодавства до права ЄС та плану імплементації acquis (на заміну Плану заходів з виконання Угоди про асоціацію);
- розробка проєктів нормативно-правових актів, що мають бути прийняті в рамках переговорного процесу;
- ухвалення відповідних законопроєктів;
- імплементація прийнятого законодавства;
- моніторинг проєктів законів на відповідність європейським зобов'язанням;
- опрацювання підходів до формування переговорних позицій;
- надання підтримки Єврокомісії у здійсненні підготовки до офіційного скринінгу в 2024 році.
Довідково
І етап селф-скринінгу завершився 30 червня. Понад 80 органів державної влади та державних установ було залучено до проведення селф-скринінгу за 34 переговорними розділами.
Детальніше з результатами можна ознайомитись у презентації.
Селф-скринінг – це процес перевірки національного законодавства на відповідність актуальному праву ЄС для виявлення невідповідностей та прогалин, які необхідно усунути для підготовки України до переговорів про вступ до Євросоюзу.