На базі тренінгового страйкбольного майданчика відбувся завершальний етап проєкту «Шлях воїна», організований для молоді з метою фізичної та моральної загартованості.

Ініціатива спрямована на зміцнення військово-патріотичного виховання. Основні завдання проєкту включають розвиток громадянської стійкості та оборонної свідомості, популяризація військової служби, участь молоді, зокрема внутрішньо переміщених осіб, у національно-патріотичних заходах та скорочення соціальної дистанції між цивільним населенням і силами оборони та безпеки.

Проєкт поділено на три етапи: два теоретичні в районах, а третій – практичний у Вінниці, де учасники відпрацьовують здобуті навички.

Під час змагань учасники продемонстрували вміння надавати домедичну допомогу, навчались основам самооборони та зіграли в страйкбол.

Заступник Начальника ОВА Андрій Кавунець привітав учасників фінального етапу змагань, наголосивши на важливості проведення таких заходів.

"З огляду на сучасні виклики війни, ми організували цей захід як спільну ініціативу силових структур, рятувальників, виконавчої влади та місцевого самоврядування, щоб кожен міг поділитися своїми знаннями та досвідом, які в свою чергу, можуть врятувати життя в екстремальних ситуаціях. Важливо, що ці навички були відпрацьовані як в теорії, так і на практиці", - зауважив Андрій Кавунець.

В свою чергу, учасників привітала директорка Департаменту соціальної та молодіжної політики ОВА Світлана Ярмоленко, висловивши подяку організаторам та головному натхненнику проєкту – Олексію Шибалову.

"Олексій – саме та людина, яка не лише задумала цей проєкт, але й почала його реалізацію. Олексію, щиро дякую тобі за цей надзвичайно важливий проєкт. Ти, як справжній ідейник, створив його та заклав його основи. І сьогодні ти продовжуєш цей шлях вже як солдат, на власному прикладі втілюючи шлях воїна",- підкреслила Світлана Ярмоленко.

За результатами змагань перше місце виборола команда Вінницького району, друге місце - Гайсинський район, третє місце - Тульчинський район.

Наприкінці заходу команди та фахівці, які сприяли організації проєкту, були відзначені нагородами та подяками.

Захід організовано Департаментом соціальної та молодіжної політики ОВА у співпраці з військовими частинами Збройних сил України, Національної гвардії України, територіальної оборони ЗСУ, Головними управліннями ДСНС і Національної поліції у Вінницькій області, Вінницьким зональним відділом Військової служби правопорядку, Вінницьким обласним центром екстреної медичної допомоги та медицини катастроф, Першим міжрегіональним відділом Українського інституту національної пам’яті та районними військовими адміністраціями.

Даний формат змагань допомагає об'єднати юнаків та дівчат, що прагнуть випробувати себе, загартувати характер та покращити фізичну підготовку. Учасники демонструють не лише фізичні навички, а й вміння працювати в команді, приймати відповідальні рішення в екстремальних умовах, що сприяє їх особистісному розвитку.