Днями комунікаційники Вінниччини взяли участь у тренінгу «Протидія дезінформації та стратегічні комунікації».

До заходу долучились представники Вінницької та Полтавської обласних військових адміністрацій, прес-служб територіальних підрозділів та громад.

Протягом трьох днів учасники мали можливість більше дізнатися про ефективні інструменти протидії дезінформації, роль стратегічних комунікацій в управлінні державою та про роботу в інформаційному полі в цілому.

Присутніх привітав заступник Начальника Вінницької ОВА Андрій Кавунець. Він подякував за організацію даного заходу Центру стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки, ПРООН та Міністерству культури та стратегічних комунікацій України.

Під час вітального слова посадовець відзначив важливість та необхідність вміти відрізняти неправдиві новини в інформаційному полі, особливо сьогодні - в умовах війни. Заступник Начальника ОВА зазначив, що у соціальних мережах ми спостерігаємо багато фейкової інформації про роботу державної та місцевої влади, також систематично відбуваються злами офіційних сторінок різних установ, зокрема і посадових осіб.

«Як протидіяти цьому, як на це реагувати, перевіряти та як вчасно спростовувати - це величезний виклик, який зараз стоїть перед вами. - зауважив Андрій Кавунець, звертаючись до присутніх. - Це все впливає на те, як відчуває себе українське суспільство: чи зневірене, чи довіряє армії, Силам Оборони, Уряду, Президенту, владі в цілому. На все це впливає ваша робота», - підкреслив посадовець.

Разом з тим, в онлайн-форматі учасників тренінгу привітали директор Департаменту інформаційної політики та інформаційної безпеки МКСК Ганна Красноступ, керівник Центру стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки Ігор Соловей та керівниця з комунікацій групи проєктів кризового реагування UNDP в Україні Валентина Аксьонова.

Директорка Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Вінницької ОВА Світлана Юзвак зауважила, що інформаційна політика на території Вінницької області, зокрема реалізація державної політики на Вінниччині – пріоритетне завдання Департаменту. Посадовиця побажала учасникам під час тренінгу отримати корисні практичні навички, вміння та напрацювання в частині боротьби з дезінформацією.

У межах заходу, кваліфіковані тренери розповіли присутнім про особливості гібридної та інформаційної війни, поділилися ефективними методами протидії дезінформаційним наративам та неправдивим повідомленням. Окрім того, під час роботи у групах, учасники на практиці спробували будувати комунікаційні стратегії, зокрема навчилися правильно ставити цілі та знаходити шляхи їх досягнення. А після підсумкового тестування, кожен отримав відповідний сертифікат про участь у заході.

Тренінг організовано Центром стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки, Міністерством культури та стратегічних комунікацій України за підтримки UNDP в Україні та фінансування уряду Японії.