Департамент соціальної та молодіжної політики обласної державної адміністрації докладає максимальних зусиль для координації дій основних суб’єктів Національного механізму взаємодії, які здійснюють заходи у сфері протидії торгівлі людьми для допомоги таким особам.
В рамках проведення інформаційної акції з нагоди відзначення Європейського дня боротьби з торгівлею людьми (18 жовтня) та з метою підвищення обізнаності з питань протидії торгівлі людьми 20 жовтня 2017 року був проведений семінар-тренінг на тему: «Ідентифікація осіб, які постраждали від торгівлі людьми, у закладах охорони здоров’я» для державних службовців, відповідальних за реалізацію державної політики у сфері охорони здоров’я та керівників закладів охорони здоров’я.
Мета тренінгу - це усвідомлення працівниками медичних структур своєї ролі в попередженні та боротьбі з торгівлею людьми, а також в ідентифікації та перенаправленні жертв торгівлі людьми для подальшої допомоги.
Учасниками тренінгу були представники Літинської, Козятинської, Ямпільської, Гайсинської, Немирівської, Калинівської, Могилів-Подільської, Іллінецької, Барської, Томашпільської, Бершадської, Шаргородської, Тульчинської, Вінницької ЦРЛ, Вінницької обласної психоневрологічної лікарні ім. ак. О.І. Ющенка, КУ «ТМО «Центр ЕМД та МК», Вінницької обласної дитячої клінічної лікарні.
Учасники тренінгу активно працювали в малих групах з питань алгоритму дій взаємодії суб’єктів, які здійснюють заходи в сфері протидії торгівлі людьми, розробки стратегії первинної ідентифікації постраждалих від торгівлі людьми. Не менш активно проходило і їх обговорення.
Професійно підібрані вправи тренерами проекту із застосуванням сучасних методів і прийомів проведення тренінгу, а саме: демонстрації відеоматеріалів , рольових ігор, мозкових штурмів, дали можливість ефективно працювати в пошуку шляхів протидії торгівлі людьми.
Учасники тренінгу зауважили: «Такі тренінги, як сьогоднішній, необхідні для усвідомлення громадян про наявність проблеми, обізнаності в ній, а також ідентифікації осіб постраждалих від торгівлі людьми».
У Вінницькій області діє безоплатна «лінія довіри» з питань запобігання та протидії домашньому насильству, торгівлі людьми та дискримінації за ознакою статі (0800 75 04 75).