12 березня у Вінницькому обласному художньому музеї відбулося закриття виставки та церемонія нагородження кращих робіт учасників 3-го відбіркового туру Всеукраїнського конкурсу учнівської творчості «Об’єднаймося ж, брати мої!» з нагоди 211-річчя від дня народження            Т.Г. Шевченка.

12 березня у Вінницькому обласному центрі народної творчості проведено персональну виставку барської кераміки родини Біньковських із циклу «Мистецтво однієї родини». В експозиції виставки було представлено 150 зразків барської кераміки.

13 березня у Тульчинському фаховому коледжі культури відбувся обласний конкурс читців «Кобзар і Україна» з нагоди 211-річчя від дня народження Т.Г. Шевченка. Учасниками конкурсу стали понад 180 учасників із 53 територіальних громад та 14 театральних колективів.

16 березня у Вінниці, перед обласним академічним українським музично-драматичним театром ім. М. Садовського відбулася акція вшанування пам’яті загиблих, де працівники галузі культури та містяни запалили свічки та згадали жертв трагедії.

 Вінницька обласна універсальна наукова бібліотека ім. В. Отамановського

13 березня проведено конференцію молодих науковців «Здоров'я жінки» (ІІІ етап) в межах проєкту «Промоція здоров'я» спільно з ГО «МІжнародна асоціація «Протиковідний альянс».

15 березня відбулося відкриття персональної виставки «SVILAMIYA. Шлях до себе» мисткині Світлани Сулими.

16 березня проведено арттерапію для ветеранів та їх сімей з художницею Наталією Дерлицею (нейрографіка).

Упродовж тижня бібліотекою проведено низку соціокультурних заходів: інформаційні години «Кишківник – ключ до здоров’я» із циклу «Поради лікаря», спільно зі «Школою здоров’я, краси та довголіття», «Таємниці мозку» (до Всесвітнього тижня знань про мозок) для вихованців КЗ «Обласний центр комплексної реабілітації «Обрій» (платформа відеоконференцій ZOOM), «Мінеральний обмін речовин» із циклу «Поради лікаря», «Цифрові ресурси та ефективні стратегії вивчення іноземних мов» та «Фактчекінг в інформаційному світі», «Україна і Європейський Союз: між національними та європейськими інтересами», економічну годину «Секрети успішних бізнес-проектів», бібліографічний огляд літератури «Героїчне минуле звичного» у межах підвищення кваліфікації працівників бібліотеки, вебквест «Ваші права – ваш захист» (до Всесвітнього дня захисту прав споживачів), воркшоп «Дискримінація. Як мистецькими шляхами висвітлювати тему нерівності» в межах гендерного клубу «Я+ТИ=МИ».

Для користувачів бібліотеки організовано: клуб з особистісного розвитку «Відродження», гурток вивчення англійської мови «Easy English» для людей старшого віку, клуб спілкування англійською мовою з волонтерами, гурток вивчення англійської мови «Start2Talk» для ВПО, онлайн клуб спілкування англійською мовою з волонтером, клуб вихідного дня, гурток з оздоровчих практик «Активне довголіття», годину дозвілля «Бібліоспіви».

Упродовж тижня діяли книжкові виставки: «Нові горизонти землевпорядної галузі» (до Дня землевпорядника), «Відданість культурі й книзі» (до 75-річчя від дня народження Поліни Іванівни Цимбалюк, бібліотекознавця, заслуженого працівника культури України), виставка-присвята «Ми славимо ваш подвиг та мужність» (до Дня українського добровольця), правова полиця «Захист прав споживачів у сучасному світі» (до Всесвітнього дня захисту прав споживачів).

 Вінницька обласна бібліотека для дітей та юнацтва ім. І. Франка

10 березня відбувся захід до Шевченківських днів за участю третьокласників приватного ліцею «Артинов-Дельфін».

13 березня представлено виставку книг «Юрій Андрухович - «патріарх» сучасної української літератури» з нагоди 65-річчя Юрія Андруховича - українського письменника, поета, есеїста і перекладача.

Упродовж тижня для відвідувачів бібліотеки проведено: майстер-класи для дітей КЗ «Вінницька спеціальна школа для дітей з порушенням інтелектуального розвитку» та «Весняні квіти» для відвідувачів ГЦ «Простір дружній до дітей та їх сімей»; літературний квест «Друзі і недруги Тараса Шевченка» для семикласників ліцею № 1; бесіду «Парасолі підводного царства – медузи» для другокласників приватного ліцею «Артинов-Дельфін»; інтерактивний квест «Життя великого Кобзаря» для восьмикласників ліцею №7; відеопрезентацію про книгу Марії Пономаренко «Пригоди в Бобровій заплаві» до 80-річчя від дня народження письменниці; хвилинки-цікавинки «Пірати – гроза морів» для дошкільнят приватного ліцею «Артинов-Дельфін»; лепбук до 95-річчя від дня народження Ліни Костенко для третьокласників приватного ліцею «Артинов-Дельфін».

 Вінницький обласний краєзнавчий музей

У музеї триває робота виставок «України щит», «Рятівна археологія Вінниці 2020–2024», «Бойовий шлях 120-ї Окремої бригади територіальної оборони», «Попри все, над нами світить сонце».

13 березня проведено Тиждень науки для учнів 6-10 класів КЗ «Вінницький ліцей №23».

14 березня проведено науково-практичну краєзнавчу викладацько-студентську конференцію «Моя Україна: історія та сьогодення» із доповіддю на тему: «Музей як платформа висвітлення «гарячої» історії: російсько-українська війна в «Музеї Мужніх».

Відбулася онлайн-зустріч «Меморіалізація війни, що триває» Донецького обласного краєзнавчого музею.

У рамках програми «Заходи вихідного дня» відбулися пішохідні екскурсії «Мури. Погляд крізь віки» та «Фортифікаційні споруди Вінниці».

Оновлено мартиролог загиблих захисників у російсько-українській війні.

Вінницький обласний художній музей

10-13 березня в рамках святкування 211-річчя від дня народження Тараса Шевченка відбулися мистецько-освітні програми «Тарасові дні в музеї» для дітей учнів молодшого шкільного віку КЗ «Вінницький ліцей №8» та ««Шевченкіана Анатолія Куща» для студентів Вінницького державного педагогічного університету ім. М. Коцюбинського, мистецький брейн-ринг «Шевченкознавці» за участі ліцеїстів Вінницького технічного ліцею.

Упродовж тижня відбулося заняття студії музейного копіювання «Copy-art» в рамках мистецько-освітньої програми Центру музейної педагогіки.

 Державний історико-культурний заповідник «Буша»

Впродовж тижня працювали 6 виставок: «Килим долі», «Килими Східного Поділля», «Родовідна пам'ять в символах», «Весільний обряд Поділля», «І на оновленій землі врага не буде, супостата», «Лялька-мотанка. Берегиня українського Роду».

Вінницький обласний центр народної творчості

10-14 березня підготовлено та розміщено в соціальних мережах низку відеосюжетів та фотосюжетів: із циклу «Читаємо Шевченка», аматорського фольклорного ансамблю «Берегиня» Токарівського СБК із циклу «Ми–Україна» (патріотичні пісні), «Пам’яті подільської народної співачки Явдохи Зуїхи» до 170 річниці від дня її народження, презентація робіт на шевченківську тему майстрів Вінниччини із циклу «Шевченко в народному мистецтві», персональну виставку барської кераміки родини Біньковських з с.Гармаки барської територіальної громади із циклу «Мистецтво однієї родини, атестації народних аматорських колективів сучасного танцю «Болеро» ЗК «Міський палац мистецтв» Вінницької міської ради; відеовітання народного аматорського театру Тростянецького селищного комунального центру культури, який виборов Першу Премію на 17 Міжнародному мистецькому конкурсі «Panorama ART» (Закарпаття) та зразкового аматорського хореографічного колективу «Перлина» ДШМ Вороновицької селищної ради з отриманням Гран-прі на двотуровому фестивалі-конкурсі мистецтв «Таланти Галиччини» (м.Трускавець).

Вінницький обласний центр культури «Щедрик»

12 березня відбулася зустріч з вінницькою письменницею Ларисою Сичко та презентовано нову поетичну збірку «Паростки» на базі ПОГ «Вінницьке УВП УТОС».

13 березня проведено показ фільму «Пропала грамота» в рамках проєкту «Кіно заради Перемоги!» для ВПО та вінничан у МЦ Квадрат.

 Вінницький обласний академічний український музично-драматичний  театр ім. М. К. Садовського

Проведено 7 вистав: «Ці вільні метелики», «Потяг», «Лісова пісня», «Неперевершена», «Пригоди в країні Оз», «Останній кат».

Вінницький академічний обласний театр ляльок

У рамках відзначення 211-річчя від дня народження Т.Г.Шевченка на стаціонарній сцені театру здійснено показ вистави «Т.Шевченко. Спогад».

Упродовж тижня проведено вистави: «Стрибаюча принцеса», «Гусеня», «Пастушка і Сажотрус» для вихованців дошкільних навчальних закладів та учнів шкіл м. Вінниці, «Веселе мишеня» для дітей м. Калинівки.

15-16 березня на стаціонарній сцені театру представлено вистави «Лелеченя і Опудало» та «Ще раз про Червону Шапочку».

Вінницька обласна філармонія ім. М. Д. Леонтовича

11 березня проведено концерт Подільського камерного хору «На вайбі з хором» для учнів Вінницького ліцею №4.

12 березня відбувся концерт симфонічного оркестру «Весняний бал».

14 березня проведено музично-поетичний вечір «Інтимний Шевченко» до дня народження Т.Г. Шевченка.

 Вінницький фаховий коледж мистецтв ім. М. Д. Леонтовича

11 березня відбулась творча зустріч з професором КНМА Н. Борисенко. Проведено виховну годину «Шевченко: крізь призму епох».

12 березня проведено інтелектуально-розважальну гру «БатлУм» з нагоди відзначення Дня народження видатного українського митця і поета Т.Г. Шевченка спільно з Відділом молодіжної політики міської ради та Вінницькою Молодіжною Радою.

14 березня відбувся вечір пам’яті «Дивились очі пам’яті сумні…».

 Тульчинський фаховий коледж культури      

10 березня відбулась Медіапрезентація «Тарас Шевченко художник слова та пензля».

10-14 березня проведено книжкові виставки «Кобзареве слово», «Роки ідуть – а пам'ять живе» (до річниці визволення Вінниччини у другій світовій війні).

Вінницький обласний навчально-методичний центр галузі культури, мистецтв та туризму

10 березня розпочалось навчання з підвищення кваліфікації групи слухачів викладачів вокально-хорового відділу мистецьких шкіл.

12 березня розпочалось навчання з підвищення кваліфікації групи слухачів новопризначених бібліотекарів зі стажем до 5 років.

 ГРОМАДИ

Моніторинг діяльності клубних закладів області

В рамках відзначення 211-ї річниці від дня народження Т.Г.Шевченка в клубних закладах області проведено: «Шевченківські читання» - творчий проєкт «Весна розпочинається з Кобзаря» (КЗ «Центр культури і дозвілля Самгородської сільської ради»), літературно-мистецький конкурс (відеозвіт) «Вічний шлях до Кобзаря» (КЗ «Центр культури і дозвілля» Калинівської міської ради), вечір творчості Т.Шевченка «Пророчі слова Кобзаря» (КЗ «Центр культури і дозвілля» Стрижавської селищної ради), літературно-музичний вечір «Шевченківські зорі» (КЗ «Центр культури і дозвілля Агрономічної сільської ради»), книжково-ілюстраційну виставку-портрет «Шевченкове слово у віках не старіє» (КЗ «Центр культури і дозвілля» Стрижавської селищної ради), ВГ «Разом ми сила» з благодійною акцією «Повертайся живим» (КЗ «Липовецький міський будинок культури Липовецької міської ради»), мітинг пам'яті великого Кобзаря Т.Шевченка (КЗ «Бершадський міський будинок культури»).

До Дня українського добровольця відбулися культурно-мистецькі заходи: книжкова виставка «Сила нескорених» (КЗ «Центр культури і дозвілля» Стрижавської селищної ради), тематичний захід (КЗ «Центр культури і дозвілля» Калинівської міської ради), майстер-клас з виготовлення оберегів («КЗ Центр культури і дозвілля Лука-Мелешківської сільської ради), благодійна акція «Героями не народжуються - героями стають» (КЗ Теплицької селищної ради «Центр культури і дозвілля Тепличчини»).

Упродовж тижня проведено: персональну виставку «Поезія фарб» художника В.Крижі (КЗ «Центр культури і дозвілля «Калина» Гніванської міської ради); виставку творчих робіт майстрині-вишивальниці Г.Ковальської (КЗ «Центр культури і дозвілля Агрономічної сільської ради»); майстер-клас з виготовлення весняної квітки-підсніжника (КЗ «Центр культури, дозвілля та спорту Городківської сільської ради»); благодійний захід за участі кращих творчих колективів Якушинецької ТГ (КЗ «Центр культури і дозвілля Якушинецької сільської ради»); нарада працівників культури місцевої ТГ (КЗ «Центр культури і дозвілля «Калина» Гніванської міської ради).

Моніторинг діяльності музейних закладів області

За звітний період створено 5 нових виставок: «Шевченко – символ нації» (Бершадський краєзнавчий музей), «Весна визволення», «На захисті рідної землі» до 81-ї річниці визволення Гайсинщини від нацистських загарбників (міський краєзнавчий музей Гайсинщини), «Гопчицькі майстрині» (музей історії с. Гопчиця), «Україна – це особистості, які формують її історію» (Піщанський краєзнавчий музей).

14 березня відбулося відкриття філії Тульчинського краєзнавчого музею – музею Голокосту.

Упродовж тижня у музеях Вінниччини проведено: засідання круглого столу присвячений Дню добровольця (історичний музей м. Хмільник); брейн-ринг «Стежками Шевченкового слова» для учнів Ольгопільського ліцею (краєзнавчий музей с. Ольгопіль); захід «Ярмарок локацій» та майстер-клас «Лялька-мотанка» (історичний музей м. Бар).

 Моніторинг діяльності бібліотек області

До Дня Державного Гімну відбулися бібліотечні виставки: «Ще не вмерла Україна» (Публічна бібліотека Іванівської сільської ради), «Закони України про Державний Гімн», «Цікаві факти про історію створення гімну», «Інформація про авторів слів та музики – Павла Чубинського та Михайла Вербицького» (КЗ «Публічна бібліотека» Калинівської міської ради).

До Дня українського добровольця проведено бібліотечні виставки: «Вони віддали життя за незалежну Україну» (КЗ «Мурованокуриловецька селищна публічна бібліотека»), «Доброволець – герой сьогодення» (Публічна бібліотека Томашпільської селищної ради), «Український доброволець – взірець патріотизму» (Ямпільська міська публічна бібліотека), «Немає більшої сили, ніж стійкість духу добровольця» (КЗ «Публічна бібліотека Крижопільської селищної ради»); книжкову виставку «Герої серед нас. 14 березня – День українського добровольця» (КЗ «Публічна бібліотека Погребищенської міської ради»); відеоспогад «Земляки, які віддали життя за Україну» (Бершадська публічна бібліотека).

З нагоди 65-річчя Ю́.І́. Андрухо́вича – українського поета, прозаїка, перекладача, представника постмодернізму в літературі, есеїста відбулися заходи: бібліотечні виставки «Юрій Андрухович: відчути на дотик епоху» (Публічна бібліотека Томашпільської селищної ради), «Юрій Андрухович – український поет, прозаїк, перекладач, есеїст» (КЗ «Публічна бібліотека» Калинівської міської ради), «Талант як міра ваги» (КЗ «Хмільницька публічна бібліотека»), «Юрій Андрухович – знакова фігура сучасної української літератури» (КЗ «Публічна бібліотека Крижопільської селищної ради»); віртуальна виставка «Юрій Андрухович: мандрівник лабіринтами слова» (Гайсинська центральна бібліотека); відео презентація «Літературні сади Юрія Андруховича» (КЗ «Публічна бібліотека» Літинської селищної ради).

Упродовж тижня в бібліотеках області проведено культурно-мистецькі та просвітницькі заходи: засідання клубу «Говорімо українською» на тему «Рідна мова – найбільший скарб» (КЗ «Публічна бібліотека Крижопільської селищної ради»); тренінг «Чому важливо бути інформаційно грамотним?» (Ямпільська міська публічна бібліотека); бібліотечну виставку-історію «Тихі зорі вічної пам'яті» та інформаційну довідку «З болем у серці пам'ятаємо», майстер-клас «Пташка миру» у межах Всеукраїнської програми ментального здоров'я (Гайсинська центральна бібліотека); бібліотечні виставки «Спомини, спомини про той великий День Визволення» (КЗ «Публічна бібліотека» Кунківської сільської ради), «А пам'ять священна» (Публічна бібліотека Томашпільської селищної ради); екскурсію для учнів 3 класу КЗ «Вінницька гімназія 24» (Жорнищенська сільська бібліотека-філії Іллінецької міської мультимедійної бібліотеки Іллінецької міської ради); благодійний захід «Бібліотека – аптека для душі та здоров'я» та презентація книги «Многії літа. Благії літа» Мирослава Дочинця (КЗ «Публічна бібліотека Якушинецької сільської ради»).

В межах локального онлайн проєкту «Мій край, моя родина у старих світлинах», який започаткований Публічною бібліотекою Томашпільської селищної ради, на цьому тижні розкрилися сторінки історії родини Олени Коновал (Францева) селище Томашпіль – Комаргород Томашпільської ТГ.