На цьому наголосив перший заступник голови Вінницької облдержадміністрації Андрій Гижко, вчора, 19 квітня, під час засідання розширеної колегії Головного управління Державної казначейської служби України у Вінницькій області за підсумками роботи.
Андрій Гижко подякував колективу казначейської служби Вінниччини за злагоджену і ефективну роботу з реалізації бюджетної політики, прозорість руху та збереження бюджетних коштів. «Наразі важливим завданням є перехід на електронне обслуговування розпорядників, одержувачів коштів державного бюджету та інших клієнтів. Особливо важливим питанням є первинний контроль за їх цільовим використанням» - наголосив посадовець.
За словами першого заступника голови Вінницької ОДА особливо багато порушень фіксує Державна аудиторська служба у сільській місцевості. «Самоврядці отримують багато повноважень, втім не завжди досконало знають законодавство. Траплялись випадки, коли розпорядники коштів дозволяли собі злочинне марнотратство. Наприклад, відділ освіти Літинського району здійснив закупівлю твердопаливних котлів для шкіл за завищеною ціною. Серед ефективних механізмів боротьби із подібними фактами є використання системи «Прозорро». Розпорядженням голови Вінницької облдержадміністрації усі придбання на суму понад 5 тисяч гривень мають проводитись через «Прозорро»- відмітив Андрій Гижко. Тому, за його словами, головним завданням казначейської служби на цьому етапі має стати перехід на електронне обслуговування розпорядників, одержувачів коштів державного бюджету та інших клієнтів і тісна співпраця із владою на місцях.
Андрій Гижко разом із Начальником ГУ ДКСУ у Вінницькій області Сергієм Бакутою вручили Почесні грамоти Вінницької обласної державної адміністрації та обласної Ради за сумлінну працю, особистий внесок у реалізацію державної політики в сфері казначейського обслуговування бюджетних коштів, інших завдань, покладених на Державну казначейську службу України за підсумками діяльності у 2017 році та з нагоди 23-ї річниці створення Служби кращим працівникам Казначейської служби України у Вінницькій області.
На розгляд колегії було винесено низку питань. Про підсумки роботи Головного управління Державної казначейської служби України у Вінницькій області за 2017 рік та стан дотримання бюджетного законодавства при здійсненні казначейського обслуговування розпорядників та одержувачів бюджетних коштів присутнім доповів заступник начальника Головного управління В`ячеслав Базалицький. З результатами здійснення внутрішнього контролю у територіальних органах Державної казначейської служби України у Вінницькій області присутніх ознайомив в.о. завідувача сектору внутрішнього аудиту Максим Шнайдер. Про хід впровадження інформаційних ресурсів в органах ДКСУ розповів начальник управління інформаційних технологій та захисту інформації Віталій Коба. За його словами,у грудні 2017 року було закуплено надсучасне обладнання, яке дозволить централізувати всі інформаційні ресурси АС «Є-Казна». З 1 липня 2018 року вся бюджетна система буде працювати з рахунками, які відкриті по новому – на єдиній базі даних казначейської служби, що в подальшому дозволить інтегрувати дану базу в он-лайн режимі зі всіма адміністраторами податків та зборів. 2018 рік має стати переломним і визначальним в частині розвитку інформаційних ресурсів казначейської служби та запровадження інноваційних проектів.
Підсумовуючи результати роботи казначейської служби області, начальник ГУ ДКСУ Сергій Бакута звернув увагу колег на необхідності впровадження дистанційного обслуговування розпорядників (одержувачів) бюджетних коштів. Найкращі показники тут демонструють Немирівський , Могилів-Подільський райони та Головне управління. Сергій Віталійович наголосив на необхідності подальшого вдосконалення роботи органів Державної казначейської служби України у Вінницькій області.