1 жовтня в обласній військовій адміністрації відбулась нарада за участі керівництва області та представників Національної ради з питань телебачення та радіомовлення на тему «Медійний ландшафт Вінниччини в умовах воєнного стану».
У засіданні взяли участь заступник начальника ОВА з питань цифрового розвитку, трансформацій та цифровізації (CDTO) Андрій Кавунець, член Національної ради з питань телебачення і радіомовлення Максим Онопрієнко, директорка Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю ОВА Світлана Юзвак, представник Національної ради з питань телебачення і радіомовлення у Вінницькій області Вадим Мазурик, представники силових структур та профільних організацій області.
На початку зустрічі Андрій Кавунець підкреслив важливість обговорення питань, пов’язаних з інформаційним простором: «Сьогодні, під час війни, надзвичайно важливим є ефективне реагування на загрози з боку ворога та його прихильників. Війна ведеться не тільки на полі бою, але й у сфері інформації. Інформаційний фронт є критично важливим, адже щодня ми повинні переконувати світ у правдивості нашої позиції. Від кожного з нас залежить, як функціонує наш інформаційний простір і як ми доносимо правдиву інформацію до суспільства».
Під час наради обговорили низку важливих питань, серед яких: покриття області телевізійним сигналом, розвиток вітчизняного та місцевого мовлення, стан інформаційного простору на прикордонних територіях, забезпечення доставки друкованих видань, перевірка громадських закладів на предмет поширення заборонених іноземних програм та заходи протидії ворожій пропаганді.
Максим Онопрієнко подякував керівництву області за активну співпрацю в інформаційній сфері, зазначивши: «Для агресора комунікаційні об'єкти є такими ж стратегічними цілями, як енергетична та інфраструктурна мережі. Їхня мета – позбавити нас можливості комунікації та інформаційного мовлення. За останній рік Національна рада активно працювала над законом про медіа, який був прийнятий і набув чинності. Це важливий крок на шляху України до ЄС. Нам потрібно збільшувати кількість українського мовлення».
Питання збереження районних газет також було обговорене. Зокрема Світлана Юзвак наголосила на важливості вирішення проблем із їхньою доставкою: «Незважаючи на розвиток Інтернету та інших медіа, газети у Вінницькій області, особливо в районах, залишаються важливим джерелом інформації. Районні видання відіграють ключову роль у веденні та реалізації інформаційної політики в області».
В свою чергу Вадим Мазурик проінформував про стан захисту інформаційного простору регіону. Він підкреслив, що це залишається пріоритетним завданням: вживаються заходи для блокування ворожої пропаганди, забезпечення стабільного мовлення місцевих медіа та контролю за дотриманням обмежень на поширення іноземних програм, які загрожують національній безпеці.
Захід став платформою для обговорення важливих питань співпраці в медійному просторі, обміну знаннями та досвідом. Нарада сприяла зміцненню взаємодії та створенню умов для розробки стратегій і координації дій, спрямованих на вирішення викликів сучасного інформаційного середовища в умовах війни.
На Вінниччині обговорили виклики сучасного інформаційного середовища в умовах війни
- Останні новини