У заході взяли участь працівники управління у справах ветеранів Департаменту соціальної та молодіжної політики ОВА, Департаменту охорони здоровʼя та реабілітації ОВА, Головного управління Пенсійного фонду України у Вінницькій області, Північного міжрегіонального центру з надання безоплатної вторинної допомоги, Центрального регіонального центру Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими, обласного ТЦК, помічники ветеранів, ветеранські простори.
Як зазначила Наталя Заболотна, зустріч була ініційована в першу чергу, аби рідні загиблих (померлих) мали можливість висловитися, адже трапляються випадки, коли у громаді їх, на жаль, не чують.
«Це щира, відверта, часом гостра, розмова про наболіле, те, що треба вирішити вже довгий час, те, на що потрібно звернути увагу. Я переконана, що такі зустрічі мають відбуватися на системній основі»,- підкреслила посадовиця.
Озвучені проблеми вже взяті в роботу або ж були прокоментовані тими, в чиїй компетенції вони знаходяться.
За словами Першої заступниці Начальника ОВА, під час зустрічі учасники погодили з родинами видати наказ про першочергові заходи підтримки родин загиблих (померлих) у Вінницькій області. З-поміж цих заходів, першочерговим є створення Рад родин загиблих (померлих) захисників у кожній громаді області. Оскільки переважна більшість питань, які хвилюють родини, належать до компетенції громад, зокрема упорядкування кладовищ, де поховані герої, меморіалів та алей памʼяті тощо.
Варто зазначити, що така рада вже діє у Вінницькій міській громаді.
«Переконана, це та рушійна сила, яка зможе ефективно представляти та захищати права родин наших Захисників та Захисниць, озвучувати проблемні питання чи пропозиції органам місцевого самоврядування. Ми маємо зробити все, аби рідні тих, хто віддав своє життя за Україну та нас всіх, ніколи не почувалися відчуженими та сам на сам зі своїми проблемами»,-резюмувала Наталя Заболотна.