Права людини – це не чергові гасла, а принципи нашої країни! Це те, що відрізняє нас від ворога.
Про це наголосив Омбудсман України Дмитро Лубінець під час візиту на Вінниччину.
На зустріч з Уповноваженим Верховної Ради України з прав людини завітали керівники обласної військової адміністрації та обласної ради, представники органів державної влади та місцевого самоврядування, правоохоронці, громадськість.
Варто зазначити, що у рамках візиту відбулося підписання меморандуму про співпрацю між Уповноваженим Верховної Ради України з прав людини та Вінницьким торговельно-економічним інститутом Державного торговельно – економічного університету.
У ході заходу Омбудсман представив головні аспекти роботи Секретаріату Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини в умовах збройної агресії рф проти України.
Зокрема, обговорили стан дотримання прав людини у Вінницькій області. Дмитро Лубінець зазначив, що перебуває на Вінниччині вперше, проте вже вкотре впродовж своєї діяльності відзначає позитивний приклад області у сфері захисту прав ветеранів.
Як розповіла Перша заступниця Начальника ОВА Наталя Заболотна, Вінниччина стала регіоном, який активно долучався майже до всіх пілотних проєктів, ініційованих державою. Зокрема, це стосується проєкту «Помічник ветерана», завдяки якому у прозорих офісах Вінниці наразі працюють фахівці із супроводу ветеранів та демобілізованих осіб. Також значну увагу приділено послузі соціальної адаптації для ветеранів війни та членів їхніх сімей, до впровадження якої на Вінниччині поступово долучаються громади.
«Відтак у структурі ОВА ми створили Департамент ветеранської політики, і це поки що вперше в Україні. Співпраця усіх інституцій та органів влади – це основне завдання у дотриманні прав людини в усіх напрямках. Це обов’язок кожного з нас», - зауважила посадовиця.
Крім того, у центрі постійної уваги області також питання дотримання прав цивільного населення. Зокрема, на засіданнях Координаційного центру підтримки цивільного населення при ОВА розглядаються проблемні питання громадян, які постраждали внаслідок збройного конфлікту та потребують оперативного вирішення.
Сьогодні на Вінниччині 93,4% дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, охоплено сімейними формами виховання, створено 8 патронатних сімей.
«В області також функціонує перший в Україні «Барнахус» — ефективна модель роботи з дітьми, які постраждали від насильства або стали його свідками», - зазначила Наталя Заболотна.
Принагідно Дмитро Лубінець представив Володимира Чолана – представника Уповноваженого Верховної Ради з прав людини у Вінницькій області. Він наголосив, що 2025 рік стане роком захисту прав дітей на Вінниччині. Звичайно ж, ця робота триває не один десяток років, проте наступного року цей напрямок стане пріоритетнішим.
«Дотримання прав людини в Україні – на часі! Це свідчення того, що ми демократична держава. Це запорука нашої інтеграції в ЄС та НАТО. Людина, її життя… визнаються в нашій державі найвищою соціальною цінністю», - резюмувала Перша заступниця Начальника ОВА.