Вчора, 11 квітня, відбулися навчальні зустрічі робочої групи обласної влади з представниками громад Крижопільського району щодо добровільного об'єднання територіальних громад в перспективних адміністративних центрах спроможних ОТГ. Заходи відбувалися в селищі Крижопіль та селі Городківка.
В складі робочої групи з територіальними громадами працювали Олександр Горба - заступник директора - начальник управління бюджетної політики Департаменту фінансів облдержадміністрації; Михайло Затула – начальник організаційного відділу апарату облдержадміністрації;
Тамара Васильчук - заступник головного лікаря громадського здоров’я ОДРЗН;Олег Левченко – директор Вінницького «Центру розвитку місцевого самоврядування»; Олександр Лемещенко – головний спеціаліст управління загальної середньої, дошкільної освіти та виховної роботи Департаменту освіти і науки облдержадміністрації.
Голова районної державної адміністрації Валентин Панчук у своїх виступах підсумував роботу, яка проводилася щодо децентралізації влади в районі. Наразі перспективним планом передбачено створення на базі Крижопільського району дві територіальні громади: Крижопільська селищна територіальна громада з 19 населеними пунктами та Городківська сільська територіальна громада з 25 населеними пунктами.
Спікери заходу акцентували увагу на важливості питань формування бюджетів розвитку, як основного стимулу життєдіяльності ОТГ.
За словами Олега Левченка, заходи, які здійснюються на Вінниччині в рамках децентралізації, мають позитивний результат та визнаються на вищому державному рівні.
Було відмічено, що на Вінниччині до кінця 2019 року має бути сформовано 70% ОТГ. Це має стати тією критичною масою, за якою відбудеться повне об’єднання громад. Але все ж таки той, хто піде перший, матиме переваги, адже всі інші змушені будуть підтягуватись до вже існуючих ОТГ. Об'єднані громади - це інструмент вирішення питань та проблем громади: освітлення, ремонт доріг, будівництво дитячих площадок - все те, що створює комфортні умови для проживання на даній території. Є ще один дуже важливий момент – це можливість залучення на територію ОТГ інвесторів.
На зібранні було розглянуто перспективи розвитку медичної та освітньої галузей. Громадськість району, селищний та сільські голови отримали відповіді на запитання, які стосувалися розвитку малочисельних сіл району при створенні ОТГ.
Підсумовуючи зустріч, голова райдержадміністрації Валентин Панчук наголосив: «Ця реформа в цілому не омине ні одного жителя України. Рано чи пізно вона буде впроваджена на всій території. І важливо сьогодні, в першу чергу керівникам, вчителям, лікарям, тим людям, які мають авторитет, зрозуміти, що це об’єднання територіальних громад і реформи місцевого самоврядування нагально потрібні, щоб Україна була сильною. Тому що основа сильної держави – це сильна територіальна громада».