З ініціативи обласного управління лісового та мисливського господарства і Вінницької академії неперервної освіти (ВАНО) педагогічних працівників в музеї лісу Вінницького ОУЛМГ відбулася зустріч начальника управління Анатолія Бондаря з директорами загальноосвітніх шкіл області.
Керівники закладів освіти вивчали унікальний досвід створення учнівських лісництв, роботи лісівничих еколого-просвітницьких центрів держпідприємств лісового господарства, співпраці вінницьких лісівників з навчальними закладами в питаннях екологічного виховання учнів, жителів області. Делегація освітян мала цікавий і відвертий діалог з начальником обласного управління лісового та мисливського господарства Анатолієм Бондарем.
Анатолій Омелянович відзначив, що обласне управління є піонером в Україні в питаннях створення лісівничих еколого-просвітницьких центрів. З 2013 року на держпідприємствах лісового господарства області вже створено таких 44 лісівничих еколого-просвітницьких центрів. В області діє 45 учнівських лісництв, в яких нараховується 6000 членів. На глибоке переконання Анатолія Бондаря, створення таких лісівничих еколого-просвітницьких центрів - це справді реалізація на місцях європейського досвіду роботи з дітьми, населенням при вирішенні проблем екології. Робота учнівських лісництв має і профорієнтаційну, і виховну мету. Адже лише наближення до природи дає можливість виховати в дитині високі моральні цінності, практичні навички.
Прес-секретар ВОУЛМГ Станіслав Вовк ознайомив гостей з експозицією музею лісу. Освітяни відвідали загальноосвітню школу І-ІІ ст. с. Грижинці Тиврівського району, на базі якої працює учнівське лісництво «Зелений світ» та лісівничий еколого-просвіницький центр ДП «Вінницький лісгосп». Директор школи Юрій Могер переконаний, що школам необхідна співпраця з лісівниками, з якими можна вирішувати будь-які питання. Лісівники області виробили чітку систему роботи з дітьми, з населенням, надзвичайно відповідально відносяться до еколого-просвітницької роботи. Юрій Могер продемонстрував колегам результати багаторічної співпраці з лісівниками. На сьогодні школа є базовою в Тиврівському районі в питаннях організації природоохоронної роботи. Тут проводять науково-практичні конференції різних рівнів, тематичні семінари, навчально-виховні заходи природничої тематики. Досвід роботи Грижинецького лісівничого еколого - просвітницького центру вивчають на Вінниччині та в Україні.
Лісівники Вінницького держлісгоспу разом з юними лісівниками Грижинецької школи роблять немало добрих справ: створюють лісові культури, розчищають джерела, виготовляють й вивішують шпаківні, виставляють годівниці для підгодівлі птахів, збирають насіння, доглядають лісові культури... Традиційними в школі стали акції «Майбутнє лісу – в твоїх руках», «Зелений паросток майбутнього», «Збережи ялинку», «Домівка для птахів», «Первоцвіт», «Посади дерево», «Подаруємо чистоту узбіччям», «Чисті джерела», «Жолудь», «Мурашник».
Плідна співпраця вінницьких лісівників з Грижинецькою школою, учнівським лісництвом високо оцінена на рівні області. За спільну роботу лісівничого еколого-просвітницького центру Вінницького обласного управління лісового та мисливського господарства і учнівського лісництва Грижинецької ЗОШ І-ІІ ст., як інноваційної форми екологічної просвіти підростаючого покоління, директор школи Юрій Григорович Могер отримав Диплом I ступеня та обласну педагогічну премію.
Прес-секретар ВОУЛМГ С.Т.Вовк, головний лісничий ДП «Вінницький лісгосп» Є.В.Ільченко, лісничий Гніванського лісництва (базового лісництва юних лісівників «Зеленого світу») С.О.Лісніченко поділилися досвідом роботи лісівників з освітянами, з учнівською молоддю. Начальник відділу освіти Тиврівської РДА Нижник О.Т., завідувач відділу управління освітніми закладами КВНЗ «ВАНО». В. .І. Ковальчук проаналізували систему роботи учнівського лісництва «Зелений світ», лісівничого еколого-просвітницького центру у світлі вимог нового Закону України «Про освіту», константувавши, що лісвники й освітяни Грижинецької школи вже давно працюють інноваційно, забезпечуючи тісний зв’язок освіти й виробництва.
Директори шкіл в свою чергу запевнили, що і в своїх навчальних закладах організують учнівські лісництва, забезпечать співпрацю з лісівниками. Адже це сприяє вихованню у молодого покоління людяності, працелюбності, дбайливого ставлення до скарбу держави – Лісу!.
Прес-служба Вінницького ОУЛМГ