Сьогодні, 19 жовтня, в Департаменті інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Вінницької ОДА в он-лайн режимі відбулася чергова експертна зустріч з питань обговорення пріоритетів урядової політики. Цього разу експерти, представники громадянського суспільства та влади розглядали проект ЗУ «Про реформування державних та комунальних ЗМІ».
Представників студій семи областей з центральної студії ознайомили з проведеною роботою в напрямку реформування державних та комунальних друкованих засобів масової інформації та з пропозиціями, які вже напрацьовані для винесення на розгляд у ВРУ.
Від Вінницької області пропозиції до проекту закону надала директор Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю облдержадміністрації Світлана Василюк. За її словами в проекті слід передбачити , що дія даного закону не розповсюджується на літературно-мистецькі, наукові, медичні, освітні , тощо видання засновниками яких є органи місцевого самоврядування.
«Проблемним питанням також є те, що у деяких редакціях, як юридичних особах входять друкований ЗМІ та радіо, яке не є друкованим ЗМІ. А законодавчо не передбачено процедуру виділення радіо» - відмітила Світлана Василюк.
Як відзначила посадовець необхідним є на початковому етапі реформування забезпечити державну підтримку ЗМІ шляхом фінансування.
Слід відзначити, що у Вінницькій області з 34 газет, на першому етапі реформувалось 16, а 18 йдуть на другий етап реформування.
Нагадаємо, що Урядом ініційовані щотижневі експертні онлайн-зустрічі у форматі прямого включення КМУ та областей з запрошенням у студії представників громадськості, експертів, органів влади та журналістів.