17-18 жовтня у м. Києві відбулася міжнародна науково-практична конференція "Діалог культур та релігій у глобальному світі". Організаторами її виступили Міністерство культури України, Український Центр діалогу та комунікацій, Дохійський міжнародний центр міжрелігійного діалогу, Київський національний університет імені Тараса Шевченка.
Учасниками заходу стали: Міністр культури України Євген Нищук, директор Департаменту у справах релігій та національностей Міністерства культури України Андрій Юраш, представники депутатського корпусу, Всеукраїнської Ради Церков і релігійних організацій, громадських об’єднань, науковці тощо.
Досвід Вінниччини щодо взаємодії органів державної влади з релігійними організаціями представив начальник управління у справах національностей та релігій Ігор Салецький.
Робота Міжнародної міжконфесійної конференції була направлена на розвиток й поглиблення діалогу та подолання ненависті в контексті вчень авраамічних релігій задля утвердження в суспільстві толерантності, терпимості та порозуміння на базі духовних цінностей.
У своєму виступі І.Салецький акцентував увагу на систематичній роботі Вінницької обласної Ради церков та релігійних організацій в якості міжконфесійної платформи для комунікацій.
«Засідання Ради стали місцем міжконфесійного діалогу, що надало можливість у багатьох випадках зняти гостроту протиріч та проблем релігійного характеру, а також попередити конфліктні ситуації - наголосив Він, - Взаєморозуміння між керівниками обласних релігійних управлінь і об’єднань, в свою чергу, проектуються на релігійні спільноти, що в свою чергу забезпечує толерантні взаємовідносини між віруючими та духовенством різних конфесій. Спільні заходи, програми, проекти, участь в яких взяли члени Ради сприяли гармонійному розвитку державно-церковних та міжконфесійних відносин в області»
Окрім того впродовж двох днів конференції, в ході низки панельних дискусій начальник управління у справах національностей та релігій наголосив на необхідності вдосконалення механізмів взаємодії між органами державної влади та релігійними організаціями. Зокрема, за його словами, -«необхідно спрямувати зусилля у чотирьох основних напрямках: фінансово-матеріальному, майновому, інформаційномута правовому напрямках з метою налагодження партнерських взаємовідносин у соціальному служіння суспільству».