Сьогодні відбулося засідання колегії Головного управління Пенсійного фонду України у Вінницькій області, під час якого підсумували результати діяльності за 2024 рік та окреслили пріоритети на 2025-й.
Засідання відкрила очільниця обласного Фонду Олена Корчака. Вона представила детальний аналіз роботи Головного управління у 2024 році, відзначила ключові досягнення та наголосила на важливих завданнях, які необхідно реалізувати в поточному році.
«Щодо пріоритетних завдань на 2025 рік, то це, безумовно, відповідальне проведення виплат та надання послуг, фінансова стійкість, цифровізація функціональних процесів та забезпечення сталої роботи органів Фонду. Тож нам всім є над чим працювати», – зауважила Олена Корчака.
Також до засідання колегії долучився заступник Начальника ОВА з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації (CDTО) Андрій Кавунець.
«Ваша робота – це величезний обсяг інформації та широкий спектр послуг, які ви надаєте громадянам. Важливо, що всі ці процеси відбуваються ефективно та злагоджено. Ви постійно моніторите ключові показники, що дозволяє оперативно реагувати на будь-які зміни. Крім того, ведеться ретельний контроль за своєчасністю надання послуг. І саме завдяки такому підходу люди отримують необхідні їм якісні послуги», - підкреслив Андрій Кавунець.
У ході засідання учасники колегії обговорили ефективність проведених заходів, проаналізували шляхи вдосконалення сервісів і визначили стратегічні напрями розвитку системи пенсійного забезпечення в регіоні.
У 2024 році Пенсійний фонд Вінниччини забезпечив пенсійними виплатами 432,6 тис. жителів області. Окрім того, у минулому році вперше було призначено одноразову грошову допомогу 3 членам сімей за двох Героїв України, нагороджених посмертно.
Також пенсійники Вінниччини продовжували стало реалізовувати функцію з призначення та виплати житлових субсидій та пільг. Як зазначила Олена Корчака, Вінницька область є серед лідерів за кількістю отримувачів житлових субсидій по Україні. Зокрема, в області 108,9 тис. домогосподарств є одержувачами житлової субсидії, а 76,7 тис. осіб отримують пільги на оплату ЖКП.
Попри виклики часу, традиційно стабільною залишається ситуація з виплатою страхових коштів. Профінансовано понад 871,0 млн грн страхових виплат, в тому числі лікарняних.
Успішно реалізовує Фонд Вінниччини ще один пріоритет в діяльності – перехід до ведення обліку трудової діяльності в електронній формі. Нині у цифровий формат переведено майже 400 тисяч паперових пенсійних справ, що складає 100% загальної кількості справ, що підлягали оцифруванню.
Підсумовуючи, заступник Голови правління Пенсійного фонду України Тетяна Король побажала пенсійникам Вінниччини наснаги, терпіння та успіху в реалізації визначених завдань, наголосивши на важливості їхнього внеску у вдосконалення пенсійної системи області.