Перший заступник голови облдержадміністрації Андрій Гижко виступив модератором засідання круглого столу «Державна підтримка сільського господарства: потреби малих і середніх виробників та рекомендації щодо державної політики», який відбувся сьогодні у Вінниці, в приміщенні ОДА за участі заступника Міністра аграрної політики та продовольства України Олени Ковальової та фахівців Мінагрополітики.
Урядові програми підтримки розвитку аграрного сектору України спрямовані на диверсифікацію та активізацію сільськогосподарської діяльності, в тому числі за рахунок максимального розширення кола отримувачів підтримки.
Спільна і злагоджена робота Міністерства, обласної, районної влади, органів місцевого самоврядування та профільних асоціацій є важливою умовою впровадження нової аграрної політики в забезпеченні ефективної реалізації інструментів державної підтримки сільгоспвиробників.
Про це зазначила заступник Міністра аграрної політики та продовольства України Олена Ковальова: «Всі фінансові інструменти та механізми урядових програм підтримки на 2018 рік розроблені з метою охоплення максимально широкого кола сільгоспвиробників. Скориставшись підтримкою аграрії зможуть зробити крок у розвитку їх бізнесу, збільшенні прибутковості виробленої продукції шляхом формування ланцюгів доданої вартості».
Круглий стіл відбувся в рамках роз’яснювальної кампанії Мінагрополітики в регіонах щодо програм підтримки аграріїв на 2018 рік від Уряду. У заході взяли участь представники Мінагрополітики, Держпродспоживслужби, Вінницької обласної державної адміністрації, керівники сільськогосподарських підприємств та фермерських господарств, представники органів місцевого самоврядування, громадськість.
«Вінницькій області є чим пишатися,- зазначив у своєму виступі Андрій Гижко,- у сфері аграрного бізнесу по цілому ряду позицій регіон займає перші місця в державі. Часто від аграріїв можна почути побажання про необхідність державної підтримки. Однак, не можна не помітити величезну трансформацію, яка відбулась у галузі сільського господарства за останні 10 років. Так, у 2005 році на Вінниччині налічувалось 1535 сільськогосподарських підприємств, сьогодні залишилося 730 – усі вони є висококваліфікованими підприємствами, де працюють висококласні спеціалісти. Саме це дає можливість вирощувати сьогодні високі врожаї. Область три роки поспіль збирає понад 5 млн.тонн зернових, що є найкращим показником за всю історію не тільки незалежності, але й за всю історію Вінницької області. Першість тримає Вінниччина і з виробництва яблук,меду,картоплі, ягідної продукції,- ми знаходимо ті ніші, які дають можливість , в.т.ч. фермерським господарствам, розвиватись».
Перший заступник голови ОДА наголосив, що для кожної категорії сільгоспвиробників потрібна своя специфічна підтримка, тож обговорення питань круглого столу за участю фахівців Міністерства аграрної політики та продовольства України, торкалось саме реалізації державної аграрної політики та напрямів державної підтримки аграрного сектору в 2018 році.