На сьогодні захист житлових та майнових прав дітей є одним із ключових пріоритетів області. Про це повідомила начальник Служби у справах дітей обласної державної адміністрації Тетяна Дорош, презентуючи «Карту пріоритетів» структурного підрозділу ОДА під час щотижневої апаратної наради.
За словами посадовиці, з метою забезпечення захисту житлових та майнових прав дітей було освоєно субвенцію з державного бюджету на суму 7,4 млн. грн. Зокрема, для батьків-вихователів та 10 дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування було придбано приміщення для дитячого будинку сімейного типу в м. Погребищі. «Для 17 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, а також осіб з їх числа, було придбано соціальне житло, а саме – 11 квартир і будинків у Вінниці, Жмеринці, Могилеві-Подільському, включаючи Бершадський та Погребищенський райони», - зазначила начальник Служби у справах дітей ОДА Тетяна Дорош.
На сьогодні триває моніторинг ситуації щодо захисту житлових прав дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. Згідно з інформацією структурного підрозділу ОДА, станом на 1 січня 2018 року, 243 дитини (9,9%) мають житло на праві власності, 1827 дітей (74,7%) мають житло на праві користування і 394 дитини (15,4%) не мають житла. Також станом на 1 січня поточного року було придбано житло для 2 дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування та осіб з їх числа за кошти місцевих бюджетів. Натомість, для 10 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування було придбано житло за кошти опікунів, піклувальників та батьків-вихователів. За рахунок інших джерел (приватизація, оформлення спадщини, за рішенням суду) придбано житло для 11 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. За словами начальника Служби у справах дітей облдержадміністрації Тетяни Дорош, зросла кількість статусних дітей та осіб з їх числа, які отримали власне та соціальне житло.
Одним із пріоритетних напрямів роботи структурного підрозділу ОДА є забезпечення ефективної діяльності закладів соціального захисту дітей – Вінницького та Жмеринського центрів соціально-психологічної реабілітації. «Протягом 2017 р. 145 дітей пройшли соціально-психологічну реабілітацію у відповідних центрах. З тих дітей, які перебували на реабілітації у соціально-психологічних центрах, 84 дитини (91,3%) було влаштовано до сімейних форм виховання», – зазначила начальник Служби у справах дітей облдержадміністрації Тетяна Дорош.
В рамках «Карти пріоритетів» структурного підрозділу ОДА, реалізовано відповідні заходи з метою зміцнення матеріально-технічної бази закладів. Зокрема, у Вінницькому обласному центрі соціально-психологічної реабілітації дітей проведено капітальний ремонт даху будівлі, ремонт паркану по периметру території закладу та інші ремонтні роботи. Також у приміщенні введено в експлуатацію систему водопостачання та водовідведення зовнішніх вбиралень та душових кабін, які доповнили наявний у закладі комплекс з літнім басейном. Крім цього, було придбано необхідну побутову техніку і меблі. Натомість, у Жмеринському обласному центрі соціально-психологічної реабілітації дітей також здійснено поточний ремонт закладу, придбано меблі та обладнання для кабінету психологічної реабілітації, а також обладнання для занять у спортивній залі, інвентар та іграшки тощо.
За словами начальника Служби у справах дітей Тетяни Дорош, на сьогодні важливим завданням є підготовка фахівців соціальної роботи на місцях. У свою чергу, заступник голови облдержадміністрації Ігор Івасюк зауважив: «Спільно з Міністерством соціальної політики України, а також з Департаментом соціальної та молодіжної політики ОДА і відповідно службою, у травні заплановано проведення спільної наради, семінару-навчання для представників об’єднаних територіальних громад, адже їм також належить функція надання послуг дітям, які потрапили у складні життєві обставини. Загалом, однією із провідних цілей децентралізації є наближення і поліпшення тих послуг, які надає держава».