Сьогодні, 24 квітня,на базі КВНЗ «Вінницька Академія неперервної освіти» відбулась ІІІ регіональна науково-практична конференція «Актуальні проблеми підготовки керівників нової формації в умовах відкритого суспільства».
У відкритті конференції взяли участь заступник голови облдержадміністрації Ігор Івасюк. голова Вінницької обласної Ради Анатолій Олійник, керівник Секретаріату Вінницької обласної Асоціації органів місцевого самоврядування Віктор Вікалюк, директор Центру перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників органів державної влади, органів місцевого самоврядування, державних підприємств, установ і організацій Вінницької області Тетяна Пашиніна, фахівці у сфері публічного управління та адміністрування, керівники освітніх закладів області.
У вітальному слові до учасників конференції Ігор Івасюк акцентував увагу на перших успіхах освітньої реформи, таких як запровадження зовнішнього незалежного оцінювання, що дозволило усунути корупційну складову при вступі до вишів; проведення ДПА у вигляді ЗНО ( коли якість знань контролюють не ті, хто їх надавав) та створення «Нової української школи».
«Ключова реформа Міністерства освіти і науки України «Нова українська школа» передбачає не тільки ті зміни, яких вимагає суспільство і час, але й акумулює раніші напрацювання, щоб перенести їх у майбутнє. Цей проект не є калькою із якоїсь школи у Європі чи у світі,але це й не продовження радянської школи . Важливим компонентом «Нової української школи» є зміна мислення педагога, підходу учителя до процесу навчання. Український Уряд передбачив реальне фінансове підкріплення цієї реформи. Адже без фінансової складової жодна реформа не може мати успіху і залишатиметься на рівні декларації.
У бюджеті 2018 року закладено більше 1 млрд грн. на початкову школу і буквально недавньою квітневою постановою Кабміну ще 980 млн. грн.. передбачається для здійснення реформи».
Заступник голови ОДА також зауважив,що грошей, виділених на матеріально-технічне оснащення, буде замало, якщо вчитель не переосмислить власну роль в НУШ. З цією метою запроваджено перепідготовку вчителів: «Дякую Академії неперервної освіти, що взяла на себе такі зобов’язання. Маю надію, що реформа себе виправдає і матиме успіх. Всі ми разом маємо зробити так, щоб наші випускники отримали таку освіту, щоб вони були конкурентоспроможними далі отримувати професію, якщо це стосується загальної середньої освіти, і, якщо це стосується ВНЗ чи ПТНЗ, щоб діти були затребуваними на ринку праці та реалізували себе, як особистості. Наша з вами функція полягає в тому, щоб зберегти це єдине освітнє середовище і надати якісні освітні послуги»,- підсумував Ігор Івасюк.
З побажаннями плідної праці звернувся до учасників конференції міський голова Анатолій Олійник: «Сьогодні ми маємо зовсім не ідеальну управлінську систему і її потрібно змінювати. Останні роки робляться системні кроки до зміни ситуації: це і прозорі конкурси на заміщення вакантних посад в державній службі, і ЗУ «Про державну службу», і ЗУ «Про місцеве самоврядування в Україні» та інші. Я з радістю прийняв запрошення на цю конференцію, адже вважаю проблематику управлінського напрямку актуальною».
Про шляхи удосконалення управління підготовкою державних службовців у розрізі реформи децентралізації влади інформував учасників засідання керівник Секретаріату Вінницької обласної Асоціації органів місцевого самоврядування Віктор Вікалюк.
Після офіційної частини відкриття конференції, учасники продовжили роботу секційно . В рамках експертної дискусії розглядались питання розвитку публічного управління,управлінської діяльності в спорті, обговорювались деякі аспекти судової влади України тощо.
Завтра ІІІ регіональна науково-практична конференція «Актуальні проблеми підготовки керівників нової формації в умовах відкритого суспільства» продовжить свою роботу засіданням «круглого столу» де обговорюватимуться актуальні проблеми розвитку професійних компетентностей фахівців у сфері публічного управління та адміністрування.