Сьогодні у читальній залі відділу документів із гуманітарних, технічних та природничих наук Вінницької обласної універсальної наукової ім. К. А. Тімірязєва відбулась творча зустріч читачів, журналістів, студентів вінницьких вишів, з в. о. головного редактора та членами редакційної колегії газети «Вінниччина».
Із 100-річним ювілеєм колектив газети привітали : заступник голови обласної Ради Михайло Кременюк, директор Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю облдержадміністрації Світлана Василюк , директор Вінницької ОУНБ ім. К. А. Тімірязєва Наталія Морозова, голова Вінницької обласної організації Національної спілки журналістів України Василь Паламарчук, науковці, краєзнавці Вінниччини.
«100-літній ювілей для газети є дуже солідним навіть на державному рівні ,- зазначив у вітальному слові Михайло Кременюк,- даний час, коли газета «Вінниччина» проходить процес роздержавлення, є досить непростим. В якійсь мірі доведеться знову доводити своїм читачам, вже на іншому рівні, свою значимість і необхідність».
На особливостях роботи в нових умовах наголосила у своєму вітальному виступі Світлана Василюк: «У Вінницькій області ми маємо дуже багато цікавих періодичних видань. У їх числі – газета «Вінничиина», яка щоденно пише історію чудового Вінницького краю як частину історії великої України. Маєте розуміти, що сьогодні інший час, інший читач, який по-іншому сприймає написане, тож і газета має бути іншою. Те,що було 100 років назад – відійшло в історію, те,що буде завтра – наше майбутнє. Щиро бажаю вам не заблукати у викликах сьогодення, згуртуватися і писати сучасно і креативно» .
Директор Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю облдержадміністрації також передала колективу газети щирі вітання від голови облдержадміністрації Валерія Коровія.
Працівниками бібліотеки спеціально до зустрічі була підготована виставка газет із ретрофонду Вінницької ОУНБ ім. К. А. Тімірязєва «Перше століття газети «Вінниччина».
Довідка:
Газета «Вінниччина» – одне з найстаріших періодичних видань Поділля – впродовж десятиліть зберегло вірність моральним засадам української журналістики, завжди було захисником істини, добра та справедливості.
Перше століття газети «Вінниччина» – це гарна дата, солідний відрізок пройденого шляху. А він був нелегким, та водночас світлим, наповненим творчістю і прагненням досконалості.
Безпосереднім попередником часопису «Вінниччина» була газета «Борьба», два номери якої вийшли наприкінці серпня 1917 року.
Спочатку «Борьба» задумувалася як агітаційний листок списку РСДРП(б) на виборах до Вінницької міської Думи, що мали відбутися 27 серпня 1917 року, але вже до початку створення першого номера стало ясно, що у світ з’явиться повноцінне видання, яке головну увагу приділятиме висвітленню проблем соціального захисту вінничан, розповідатиме про проблеми, які безпосередньо турбують мешканців міста.
Відповідальним редактором газети був майбутній голова Вінницького ревкому М. П. Тарногородський.
Столітню «Вінниччину» читають у різних куточках подільського краю. Протягом свого становлення видання мало різні назви, але кредо залишалося незмінним – писати правду.
З 1918 року у світ вийшло 13 номерів під назвою «Набат», у 1919 році – «Подольский коммунист», з 1920 року – «Вісти», а з 1923 – «Рабоче-крестьянская газета». Через рік вона одержала нову назву – «Червоний край».
27 лютого 1932 року була утворена Вінницька область. А через два місяці почала видаватися газета «Більшовицька правда» – орган Вінницького обкому КП(б)У, облвиконкому та облпрофради.
У період німецької окупації газета не видавалася. Перший її номер періоду війни датований 3 січня 1944 року, відновився випуск газети, тепер уже під назвою «Вінницька правда».
Саме з цим іменем часопис залишився надовго – майже шість десятиліть. 2 вересня 1967 року «Вінницька правда» удостоєна нагороди – ордена «Знак Пошани».
Нині на базі газети «Вінницька правда» видається обласна газета «Вінниччина».