20 вересня до Могилів-Подільського прибули військові комісари з усіх областей України, аби на прикладі загальних зборів та навчань військовозобов’язаних Могилів-Подільського району ознайомитись з системою організації заходів з територіальної оборони у Вінницькій області.
Показові тренування відвідали також командувач Сухопутних військ Збройних Сил України Сергій Попко та голова обласної державної адміністрації Валерій Коровій.
«У рамках командно-штабних навчань «Непохитна стійкість – 2017» одним із елементів, які відпрацьовуються, є питання територіальної оборони. На базі Вінницької області, зокрема Могилів-Подільського району, проводяться сьогодні показові заняття для обласних військових комісарів, керівників зон територіальної оборони, щоб виробити єдину методику та єдині підходи щодо комплектування, формування, проведення заходів бойового злагодження і виконання задач територіальної оборони», - зазначив командувач Сухопутних військ Збройних Сил України Сергій Попко. Відтак зауважив, що це заняття є елементом загальної системи у межах держави.
Програмою показового навчання було передбачено ознайомлення комісарів з роботою відділень явки і прийому команд, розподілу сержантів та солдат запасу, прийому техніки, організації технічного забезпечення та розміщення загону територіальної оборони, а також порядком підготовки підрозділів тероборони.
По завершенню заняття обласних військових комісарів привітав голова обласної державної адміністрації Валерій Коровій.
«Вінниччина - одна з областей України, що на 100 % виконала всі шість хвиль мобілізації. Працюємо в рамках тих завдань, які стоять перед нами, відповідно до розпорядження головнокомандуючого Збройних Сил України. Але разом з тим, приділяємо дуже велику увагу питанням формування територіальної оборони, - зазначив керівник області. – Мабуть, неспроста начальник Генерального штабу прийняв рішення провести ці навчання безпосередньо тут, на Вінниччині, в Могилів-Подільському районі. Для нас це велика честь, але й дуже велика відповідальність».
Валерій Коровій зауважив, що область має кордон з Молдовою та 90 км кордону з невизнаною республікою Придністров’я, що накладає додаткову відповідальність у питаннях безпекового характеру. Тож у 2014 році були здійснені заходи з укріплення кордону, в тому числі, проведено комплекс робіт з покращення інженерних споруд, облаштування протитанкового рову.
Голова облдержадміністрації підкреслив, що нині в регіоні приділяється велика увага поліпшенню бойового забезпечення підрозділів, які залучені до територіальної оборони області. Відтак повідомив про спільні навчання сил Могилів-Подільського прикордонного загону, підрозділів Національної гвардії та Міністерства оборони, які були проведені у травні поточного року.
«Коли ми говоримо про територіальну оборону, дуже важливо розуміти, що вона має абсолютно практичне значення. Це насамперед можливість швидко реагувати на виникнення надзвичайних ситуацій, і не тільки військового характеру, - наголосив Валерій Коровій. - Сьогодні ми напрацьовуємо комплекс заходів, пов’язаних з матеріально-технічним забезпеченням сил і засобів, які забезпечують територіальну оборону. Для прикладу, протягом 2 останніх років лише з обласного бюджету на зазначені цілі було виділено 16 млн. гривень».
Також під час зустрічі від імені командування Сухопутних військ Збройних Сил України були вручені відомчі відзнаки представникам органів місцевої влади та особового складу, які були залучені до підготовки та проведення занять.
Почесним нагрудним знаком «За особливу службу» був нагороджений і голова облдержадміністрації Валерій Коровій.
Варто зазначити, що лише показовим заняттям навчання для жителів Могилів-Подільського району не завершились. За словами обласного військового комісара Олега Вінницького, прийняті на збори військовозобов’язані району протягом 10 днів проходитимуть одиночну підготовку, опановуватимуть навики володіння зброєю, інженерної, тактичної та військово-медичної підготовки, а також братимуть участь у навчальних стрільбах.