Сьогодні, 21 вересня, у приміщені Вінницького відокремленого підрозділу Установи «Центр розвитку місцевого самоврядування» відбувся тренінг «Моделювання функціонування закладів культури в умовах децентралізації».
«Головне завдання нашого Центру – створення належних умов з метою максимального залучення ресурсів на користь місцевих громад. Децентралізація ні в якому разі не повинна погіршувати надання послуг на місцевому рівні, вона повинна стати запорукою добробуту кожної громади, зокрема, і в культурній галузі», – відзначив директор Вінницького відокремленого підрозділу Установи «Центр розвитку місцевого самоврядування» Олег Левченко.
Нагадаємо, що децентралізація – це процес передачі значних повноважень та бюджетних коштів від державних органів влади – органам місцевого самоврядування таким чином, щоб якомога більше повноважень отримали ті органи, які найближче знаходяться до місцевої громади. На сьогодні, реформа місцевого самоврядування в Україні виступає основою запровадження змін у освітній, медичній та інших сферах суспільного життя.
«Як відомо, децентралізація проходить у трьох площинах: політичній, яка передбачає розподіл владних повноважень; фіскальній, яка вимагає передачі коштів на місця та культурній, що вміщує у себе забезпечення культурних прав громадян. Так, сьогодні одними з пріоритетних напрямків діяльності держави є створення нових культурних просторів в Україні», – зазначила радник Міністра культури України, координатор сектору «Культура» Офісу секторальної децентралізації Ірина Френкель.
Директор Вінницької обласної універсальної наукової бібліотеки ім. К.А. Тімірязєва Наталя Морозова висвітлила тематику діяльності бібліотечних установ, як об’єктів децентралізації місцевого самоврядування.
Без сумніву, процес децентралізації місцевого самоврядування в Україні буде максимально дієвим за умови налагодження повноцінної співпраці між органами виконавчої влади та місцевого самоврядування за участі інститутів громадянського суспільства.