В урочистостях, які відбулись 18 вересня, з нагоди відкриття на базі аварійно-рятувального загону спеціального призначення ГУ ДСНС України у Вінницькій області нової пожежно-рятувальної частини взяли участь Голова Державної служби України з надзвичайних ситуацій, генерал-лейтенант служби цивільного захисту Микола Чечоткін, начальник ГУ ДСНС України у Вінницькій області, полковник служби цивільного захисту Руслан Шевчук, голова громади с. Якушинці Василь Романюк.
«Сьогодні насправді знакова подія ,- зазначив у вітальному слові голова облдержадміністрації Валерій Коровій,– ми робимо ще один крок в напрямку реалізації комплексної програми, спрямованої на забезпечення безпеки наших людей. У святковий день, коли ми відзначаємо День рятівника, варто пам’ятати,що ми живемо у час великих змін та викликів, але разом з тим – це час нових можливостей і прагнень по-новому дивитись у завтрашній день. Питання безпеки наших громадян є надзвичайно відповідальним. Тож користуючись нагодою, хочу подякувати керівникам ГУ ДСНС України у Вінницькій області та Якушинецькій громаді за підтримку, в тому числі і матеріальну, в створенні на території с. Якушинці пожежно-рятувального загону та сучасного, добре оснащеного пожежного депо».
Група пожежно-рятувальних робіт АРЗ СП дозволить бійцям ДСНС швидше прибувати на виклики, адже раніше під час пожеж на виклики у північній частині Вінницького району виїжджали машини з підрозділів обласного центру. У складі новоствореного підрозділу нестимуть службу 17 рятувальників - 4 караули, на озброєнні яких знаходитиметься два спеціальних автомобілі. Територіально це дасть змогу обслуговувати сім сіл Якушинецької ОТГ та інші населені пункти.
Загальна вартість будівельно-ремонтних робіт підрозділу склала близько 700 тисяч гривень, з яких 200 тисяч було виділено Якушинецькою об’єднаною територіальною громадою.
З нагоди професійного свята біля Вінницького обласного українського академічного музично-драматичного театру імені Садовського керівники області та міста передали ГУ ДСНС у Вінницькій області два аварійно-рятувальних автомобілі та апарати захисту органів дихання та зору на стисненому повітрі для рятувальників.
Техніка була придбана за кошти обласного та міського бюджетів, загальною вартістю майже 5 млн. гривень.
Керівники області констатували, що Вінниця та Вінницька область – один з кращих регіонів України щодо роботи рятувальників.
При сплаті податків громадянами та завдяки плідної праці співробітників Управління Державної міграційної служби України у Вінницькій області з прийому та оформлення паспортних документів місцеві бюджети Вінниччини упродовж січня-серпня 2017 року отримали у своє розпорядження 28 мільйонів 22 тисячі 600 гривень, а це на 22 мільйон 597 тисяч більше ніж за аналогічний період минулого року.
За 8-м місяців цього року Міграційна служба Вінниччини оформила 20 401 паспорт громадянам у вигляді ID-картки.
Із року в рік збільшується кількість громадян, що звертаються до підрозділів УДМС Вінниччини з оформлення закордонних паспортів.
Так у поточному році вже оформлено 62 546 паспортів громадян України для виїзду за кордон з безконтактним електронним носієм, що вже майже відповідає кількості оформлених паспортів за 12 місяців 2016 року.
Відбулась зустріч офіційної делегації Вінницької області з керівництвом компанії «Barlinek»
18 вересня, перебуваючи з офіційним візитом у Сьвєнтокшиському воєводстві Республіка Польща, директор Департаменту міжнародного співробітнитцва та регіонального розвитку облдержадміністрації Володимир Мережко та заступник генерального директора ТОВ «Barlinek Invest» Володимир Шевчук зустрілись з Президентом компанії «Barlinek» Войчехом Міхаловські.
Вінницький завод «Barlinek» на разі є прикладом впровадження надзвичайно успішного інвестиційного проекту: у 2017 році заплановано залучити 30 млн. євро та створити 300 нових робочих місць. Мовa йде про збільшення потужностей зa рaхунок встaновлення виробничих ліній тa будівництвa сушильних кaмер для деревини. Нa кінець 2017 року підприємство плaнує вийти нa покaзник у 6 млн. кв. метрів паркетної дошки.
У кіноконцертній залі «Плеяда» 20 вересня відбувся урочистий пленум, присвячений 100-річчю з часу заснування організації Профспілки освітян Вінниччини. У святковому заході взяли участь: голова облдержадміністрації Валерій Коровій, народний депутат України Сергій Кудлаєнко, голова обласної Ради Анатолій Олійник, заступник Вінницького міського голови Галина Якубович, заступник Голови Профспілки працівників освіти і науки України Любов Гарбаренко, профспілкові керівники областей України, ветерани профспілкового руху.
У вітальному слові голова ОДА Валерій Коровій зазначив: «Ми пережили дуже непростий час, особливо за останню чверть століття. Усі тут присутні пам’ятають мільйонні заборгованості по виплатам заробітних плат бюджетникам, іноді борги не виплачувались 5 місяців, або виплачувались у натуральному вимірі – продуктами, речами, засобами гігієни тощо. Сьогодні ж місячний фонд заробітної плати в цілому по області становить майже 1 млрд грн..Виплата відпускних та оздоровчих коштів освітянам склала біля 700 млн. грн.. Сьогодні до освітян прикута увага Уряду.
Новий Закон України про освіту визначає засади розвитку галузі на багато років наперед. Тільки у 2017 році середньомісячна заробітна плата педагогічним працівникам зросла на 50%. І це – лише перший крок. Прем’єр-Міністр України Володимир Гройсман констатував, що на галузь освіти виділяються значні асигнування і добробут освітян зростатиме».
Почесні грамоти Верховної Ради України колективу Профспілки освітян Вінниччини, а також голові Вінницької обласної організації Профспілки Сергію Пугачову та лідерам профспілкових організацій області вручив народний депутат України Сергій Кудлаєнко.
21 вересня 2017 року перший заступник голови ОДА Андрій Гижко та директор Департаменту агропромислового розвитку, екології та природних ресурсів облдержадміністрації Микола Ткачук із робочим візитом відвідали Томашпільський цукровий завод – підприємство, яке вже 160 років працює в галузі цукроваріння та входить до складу ТОВ «Агрокомплекс «Зелена долина». Томашпільський цукровий завод першим в області перейшов на альтернативні види палива, тому під час зустрічі із генеральним директором сільгостоваропідприємства Юрієм Морозом за участі голови РДА Олександра Закорченного та голови Томашпільської районної ради Дмитра Коритчука посадовці з облдержадміністрації цікавилися безпосередньо питаннями енергоефективності та охорони навколишнього середовища, адже в даний час ці питання, за словами першого заступника ОДА Андрія Гижка, є досить актуальними.
Юрій Мороз розповів про технологічні досягнення заводу, зокрема розповів про реконструкцію теплоенергетичної схеми з переведення 2 парових котлів на тверде паливо (вугілля), модернізацію системи очистки димових газів та поділився планами щодо розчистки водойм.
«Саме заради зниження затрат на енергоносії - однієї з основних статей витрат при виробництві цукру, керівництво підприємства ухвалило рішення переходу на альтернативні види палива. В 2003-2004 рр. виробництво 1 тонни цукру потребувало 53-54 куб.м. газу, нині ця цифра знизилася майже вдвічі із переведення 2 парових котлів на вугілля.
Цікавився перший заступник голови ОДА Андрій Гижко проблемами малих водойм, зокрема технічного ставка біля заводу та перспективами їх вирішення.
«З початком сезону цукроваріння рівень водойм біля місцевих підприємств значно знижується. Інтенсивна робота цукрозаводів не тільки в Томашполі, а й по області та всій Україні спричиняють замулення малих водойм і цю проблему потрібно вирішувати нагально. Ось уже найближчим часом ОДА здійснить закупівлю мобільної установки – земснаряду, робота якої буде направлена передусім на очищення магістральних річок» - повідомив Андрій Гижко.
Як зазначив, Юрій Мороз, аналогічна пересувна очисна установка уже розміщена біля Томашпільського цукрозаводу поблизу технічного ставка, і в повному об’ємі запрацює навесні.
З метою забезпечення сприятливих умов для розвитку малого бізнесу, розпорядженням голови облдержадміністрації В. Коровія від 28.03.2017 року №303 було затверджено Порядок часткового відшкодування відсоткових ставок за кредитами, залученими суб’єктами малого і середнього бізнесу на реалізацію інвестиційних проектів. Компенсація надається суб’єктам підприємництва на конкурсній основі.
21 вересня відбулося засідання конкурсної комісії з розгляду проектів, які надійшли від суб’єктів підприємництва. До складу конкурсної комісії увійшли, представники державних органів, громадських організацій – підприємців, депутати.
Під час засідання комісії директор Департаменту міжнародного співробітництва та регіонального розвитку облдержадміністрації Володимир Мережко зазначив що в рамках реалізації Регіональної програми розвитку малого і середнього підприємництва на 2017 рік передбачено 1,5 млн.грн. для реальної підтримки малого бізнесу в області. Посадовець відзначив про відкритість процедури підтримки та можливість долучитися до конкурсу усіх бажаючих.
За результатами засідання конкурсної комісії відшкодування відсоткових ставок за кредитами на реалізацію інвестиційних проектів отримають 4 суб’єкти підприємницької діяльності: ТОВ НВП «Пірена», СМП-ТОВ «Хмільницький райсількомунгосп», ФОП Лєхачов А.О., ФГ «Борівське» на загальну суму понад 300,0 тис.грн. Реалізація проектів, яким надано підтримку забезпечує створення 36 нових робочих місць.
22 вересня, дипломат прибув з офіційним візитом до Вінницької області. Під час зустрічі з головою обласної державної адміністрації Валерієм Коровієм, головою обласної Ради Анатолієм Олійником та заступником Вінницького міського голови Владиславом Скальським Надзвичайний і Повноважний Посол Латвійської Республіки в Україні обговорив перспективи поглиблення співпраці між Вінниччиною та Латвією.
Голова облдержадміністрації Валерій Коровій ознайомив гостя з історією та економічним потенціалом краю, відзначивши, що нині відчувається великий інтерес до Вінницького регіону, тож обласна команда прагне максимально використати таку можливість, аби створити ще більше передумов для розвитку краю.
«Ми почали впроваджувати ліберальну модель: низькі бар’єри входу, рівні конкурентні умови, прозорі адміністративні процедури. Заборонили органам влади втручатися в низку процесів, пов’язаних із земельними правовідносинами. І як показала практика, за 2-3 роки це почало давати дуже серйозний ефект, - підкреслив Валерій Коровій. - Формування прозорих конкурентних механізмів дуже позитивно сприяє залученню інвестицій, а через інвестиції приходять і нові можливості по створенню нових робочих місць, нарощенню потенціалу учасників аграрного бізнесу, зростанню доходів до місцевих бюджетів».
Надзвичайний і Повноважний Посол Латвійської Республіки в Україні Юріс Пойканс, у свою чергу, зазначив, що метою його візиту є розгляд можливостей і зміцнення зв’язків між Вінницькою областю і Латвією.
«У вас дуже хороша економічна база, ви фактично постійно перебуваєте на перших місцях за різноманітними рейтингами», - відзначив Посол та висловив пропозицію щодо створення у Вінниці Почесного консульства Латвійської Республіки. Зазначену ідею підтримали й керівники Вінниччини.
«Думаю, що відкриття Почесного консульства наші зв’язки автоматично б зміцнило», - наголосив Юріс Пойканс.