Вінниччина є регіоном, який вже вкотре доводить, що має можливість, компетенції та якості для пілотування соціально значущих ініціатив, проєктів, сервісів.
Про це свідчать не тільки увага міжнародних організацій до реалізації програм, а й високі темпи розвитку послуг психічного здоров'я та психосоціальної підтримки в області.
В рамках реалізації пріоритетних програм, роботи мобільних мультидисциплінарних команд з охорони психічного здоров'я, відбувся візит голови Всесвітньої організації охорони здоров'я (ВООЗ) в Україні Ярно Хабіхт та ініціативної команди експертів організації.
Участь у зустрічі взяли: представники мультидисциплінарних команд, заступник директора Департаменту охорони здоров'я та реабілітації ОВА Тетяна Бондаренко, регіональний координатор Всеукраїнської програми ментального здоров'я "Ти як?" Олена Бессараба, координатор з психічного здоров'я проєкту USAID "Розбудова стійкої системи громадського здоров'я" Аліна Кобець.
У форматі дружнього діалогу учасники обговорили значущість сервісу для громади та перспективи його подальшого розвитку.
Надання послуг психічного здоров’я передбачає комплексний підхід з метою максимального відновлення психічних та фізичних функцій людини.
Довідково:
На базі Вінницької обласної клінічної психоневрологічної лікарні імені акад. О. І. Ющенка з 2021 року, за сприяння та супервізійної підтримки ВООЗ, функціонує мобільна мультидисциплінарна команда, до якої входять такі фахівці: психолог, психіатр, соціальний працівник, медична сестра.
З того часу сервіс збільшив свої потужності втричі, попит на ці послуги зростає. Користувачі сервісу повертаються до життя у суспільстві, працюють, навчаються, будуть сім'ї. Саме цей досвід може стати основою для посттравматичного зростання України.