Як повідомила Перший заступник Начальника ОВА Наталя Заболотна, останній рік кількість закладів збільшилася удвічі.
У 2022 році лише 26 лікарень надавали послуги з ментального здоров‘я. Зараз же 42 – в процесі підписання договорів з НСЗУ за пакетом 51 «Супровід і лікування дорослих та дітей з психічними розладами на первинному рівні медичної допомоги.
В області навчання за програмою Всесвітньої організації охорони здоров’я «mhGAP» пройшли 1205 фахівців закладів охорони здоров’я: лікарів - 648, медичних сестер – 557. Це дозволяє їм виявляти у пацієнтів проблеми з ментальним здоров'ям, які також можуть мати вплив і на фізичне здоров'я.
«Точка входу для того, щоб проконсультуватись, отримати зрозуміле роз'яснення, що робити та чи потрібно реагувати на ті симптоми, які вас турбують – це саме сімейний лікар. Ви можете обговорити з сімейним лікарем такі стани: порушення сну, тривалу відсутність апетиту, тривогу, нав'язливі думки про те, що може статися щось погане». – зазначила Наталя Заболотна.
За словами посадовиці, така послуга є абсолютно безкоштовною, адже надається у межах Програми медичних гарантій».
«Інтеграція послуги з ментального здоров'я на «первинку» – це комплексне державне рішення, яке вперше реалізується в Україні у межах Всеукраїнської програми ментального здоров'я «Ти як?», що створена за ініціативи Першої леді Олени Зеленської. Тепер послуги з ментального здоров’я можна отримати безоплатно у сімейного лікаря у 865 медзакладах «первинки» по всій Україні». – резюмувала Перший заступник Начальника ОВА.
Знайти лікаря, який надає таку підтримку, та найближчий до вас законтрактований НСЗУ медзаклад можна за допомогою онлайн-мапи за посиланням або зателефонувавши до контакт-центру НСЗУ: 16-77
Піклуймося про своє ментальне здоров`я!