В області розроблено регіональний план заходів з виконання рекомендацій, викладених у заключних зауваженнях, наданих Комітетом ООН з прав осіб з інвалідністю, до першої доповіді України про виконання Конвенції ООН про права осіб з інвалідністю на період до 2020 року, затверджений розпорядженням голови облдержадміністрації від 28 лютого 2017 року № 131, в якому містяться заходи щодо забезпечення ефективного доступу осіб з інвалідністю до об’єктів освіти, охорони здоров’я, соціального захисту, громадського і цивільного призначення, благоустрою, транспортної інфраструктури, дорожнього сервісу, транспорту, інформації та зв’язку, розроблення проекту обласної програми із створення належних умов доступності транспорту, об’єктів транспортно-дорожньої інфраструктури для осіб з інвалідністю.
Крім того, Рішенням 7 сесії 7 скликання Вінницької обласної Ради від 30.06.2016 року № 124 затверджено Комплексну цільову програму соціального захисту населення Вінницької області на 2016-2018 роки, відповідно до якої передбачені заходи із забезпечення доступності.
В області діє обласний, міські та районні комітети доступності людей з інвалідністю та інших маломобільних груп населення до об’єктів соціальної та інженерно-транспортної інфраструктур, до складу яких входять представники місцевих органів виконавчої влади та громадських організацій. Зокрема, спільно з Вінницькою громадською організацією молоді з обмеженими фізичними можливостями «Гармонія» проведено такі заходи: табір-семінар «Школа самостійного життя» на тему: «Створюємо світ без бар’єрів» для молоді на візках, форум «Включення людей з інвалідністю у процеси реформ», День Доступності. Започатковано роботу Школи аудиторів доступності, майбутні аудитори, які є представниками громадськості, вивчають законодавчу базу щодо забезпечення доступності, державні будівельні норми, принципи універсального дизайну, практики ефективної співпраці на місцевому рівні влади, громади та бізнесу у вирішення питань доступності.
Вживаються заходи щодо обладнання у населених пунктах області існуючих об'єктів житлово-комунального та громадського призначення, транспортної інфраструктури, вулично-дорожньої мережі та елементів благоустрою, які не пристосовані для осіб з інвалідністю, спеціальними та допоміжними засобами, зокрема влаштовано з'їздів на пішохідних переходах та інших об'єктах благоустрою в кількості 550 од. та встановлено 62 од. спеціальних звукових світлофорів, у житловому фонді облаштовані 390 пандусів на входах в під’їзди житлових будинків.
В обласному центрі на всіх платформах зупинок громадського транспорту нанесена спеціальна розмітка з позначенням місця посадки та висадки осіб з інвалідністю.
Розпочате обов’язкове застосування на переоблаштованих перехрестях та зупинках громадського транспорту тактильних елементів для зручності осіб з вадами зору у користуванні послугами транспорту. Так, влаштовано 804,0 м2 тактильних елементів на платформах зупинок міського транспорту. Крім того, влаштовано 84,0 мп напрямного огородження, яке дозволяє комфортніше та безпечніше пересуватися вінничанам з порушенням зору.
На зупинках тролейбусних маршрутів, де працюють низькополі тролейбуси, встановлено таблички з графіком їх руху, а також забезпечене внутрішнє оголошення зупинок та зовнішнє оголошення номеру маршруту громадського транспорту. На рухомому складі електротранспорту біля дверей, які мають ширину не менше 90 см та які не обладнані поручнями, нанесено піктограми з зображенням інвалідного візка для визначення входу для людей на візках.
Станом на 01.09.2017 року у муніципальному автобусному парку комунального підприємства «Вінницька транспортна компанія» налічується 64 автобуси з низьким рівнем підлоги. Крім того, проведено модернізацію 4 трамвайних вагонів з низьким рівнем підлоги, проводиться робота по обладнанню тролейбусів і автобусів зовнішніми звуковими інформаторами номера маршруту. В салонах рухомого складу міського електротранспорту встановлені електронні інформаційні табло для інформування осіб з порушеннями слуху.
При проведенні конкурсу з перевезення пасажирів на автотранспорті загального користування перевага надається перевізнику-претенденту, який пропонує пристосований для перевезення осіб з інвалідністю транспортний засіб (для приміських маршрутів). На сьогодні перевізники-претенденти запропонували для роботи на приміських маршрутах 25 одиниць транспортних засобів, пристосованих для перевезення осіб з інвалідністю.
На вулично-шляховій мережі міста Вінниця встановлено 82 звукових прилади для озвучення сигналів світлофору.
Роботи в зазначеному напрямку в поточному році продовжуються.