Червень цього року виявився посушливим. Так, упродовж місяця в середньому по області випало лише 18,6 мм опадів, або 23 % від кліматичної норми. Аномальність цієї посухи полягає в тому, що вона спостерігається на фоні низьких нічних температур, тоді як зазвичай літні посухи супроводжуються високими температурами.
Однак, з огляду на те, що червнева посуха цього року відбулася після значних травневих опадів (що дорівнювали тримісячній нормі), її негативний вплив на агроценози виявився не таким критичним. Для рослин з добре розвиненою кореневою системою, здатною засвоювати вологу з глибоких шарів ґрунту, вплив посухи був незначним.
Критичним з погляду вологозабезпечення кукурудзи є період між появою 8-го листка і фазою цвітіння. Зважаючи на загальне відставання в рості й розвитку цього року (близько 10–12 днів), особливо кореневої системи, подальша посуха може істотно вплинути на рівень урожайності за умови збереження сухої погоди.
Також продовжує відставати в рості й розвитку соя. За нинішньої висоти стебла 30–40 см і наявності 3–4 трійчастих листків відставання становить щонайменше 10–12 днів.
У доброму стані перебуває більшість посівів озимої пшениці та інших озимих колосових. За спостереженнями науковців, розмір колоса озимої пшениці на 10–15 % перевищує минулорічний показник. За відсутності екстремальних погодних умов у подальшому це дає підстави розраховувати на добрий урожай.
Крім того, актуальним залишається контроль за фітосанітарним станом рослин.