Сьогодні в облдержадміністрації відбулась відео-нарада в on-line режимі з представниками Мінрегіонбуду за участі першого заступника голови облдержадміністрації Андрія Гижка та фахівців структурних підрозділів ОДА, відповідальних за організацію роботи із питань функціонування та розвитку ОТГ. Нарада відбулась під головуванням Віце-прем’єр-міністра – Міністра регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Геннадія Зубка.
До порядку денного були включені питання щодо пріоритетних напрямків інфраструктурного розвитку ОТГ. Зокрема, мова йшла про створення нового освітнього простору, амбулаторій, стадіонів із штучним покриттям.
Учасники засідання також обговорювали порядок та вимоги до подачі документів від ОТГ для фінансування із Державного фонду регіонального розвитку.
Не залишилось поза увагою питання про влаштування дітей-сиріт до сімейних форм виховання.
Андрій Гижко зазначив, що державною політикою в сфері соціального захисту дітей є створення умов для реалізації права кожної дитини на виховання в сім’ї.
Відповідно до змін до Закону України «Про державний бюджет України на 2017 рік» та розподілу збільшеного обсягу субвенції між обласними бюджетами на Вінницьку область виділено 7 904,9 тис. грн. на придбання житла для дитячих будинків сімейного типу, які є формою сімейного виховання для дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування. За нормами українського законодавства це підготовлені сім'ї, які, маючи власних дітей, погодилися взяти на виховання від 5 до 10 дітей, обділених батьківським піклуванням.
В цілому по Вінницькій області 127 дітей зараз знаходиться у державних інтернатних закладах. Це діти різного віку, з яких 50 - з особливими потребами. «В першу чергу, ми працюємо над тим, щоб передати таких дітей у сімейні форми виховання, зокрема, в дитячі будинки сімейного типу. Для цих сімей плануємо у поточному та наступному році придбати житло. На даний час в області функціонує 55 будинків сімейного типу, в яких виховується 366 дітей. Це люди, як правило з педагогічною освітою, що мають практичні навички виховання дітей, з медичною освітою, а також релігійні сім’ї. Вони за своїми моральними якостями готові до того, щоб піклуватися про дітей-сиріт. Заплановано створити ще 7-8 таких сімей. Зараз триває відбір потенційних батьків, які погодяться стати батьками-вихователями у дитячих будинках сімейного типу», - повідомив перший заступник голови ОДА.
Слід відмітити, що на первинному обліку служб у справах дітей райдержадміністрацій та міських рад міст обласного значення перебуває 2470 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. З них влаштовано в сімейні форми виховання: 1719 дітей, які перебувають під опікою, піклуванням громадян, в прийомних сім’ях та дитячих будинках сімейного типу - 553, що складає майже 92%.
127 дітей даної категорії продовжують виховуватися в інтернатних закладах всіх форм підпорядкування, решта навчається в вищих навчальних закладах, професійно-технічних училищах різних рівнів акредитації.
В області станом на 01.09.2017 року функціонує 55 дитячих будинків сімейного типу та 141 прийомна сім’я, в яких на вихованні перебуває 629 дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, та осіб з їх числа.
В області в 2017 році усиновлено 42 дитини-сироти та дітей, позбавлених батьківського піклування (41 - громадянами України), що вдвічі більше ніж за відповідний період минулого року. Намітилась позитивна тенденція щодо усиновлення національним усиновителем дітей родинними групами.
Під час наради Андрій Гижко охарактеризував ситуацію в області стосовно субвенції для об’єднаних територіальних громад: «Згідно розподілу, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 7 червня 2017 року №410, для 21 об’єднаної територіальної громади Вінниччини (вибори 2015-2016 років) на розвиток інфраструктури виділено 45,7 млн. грн. субвенції. Використання коштів субвенції проводиться відповідно до плану помісячного розпису».
Як зазначив Андрій Гижко, в області зібрані пропозиції від заявників щодо інвестиційних проектів, фінансування яких пропонується здійснити у 2018 році за рахунок коштів державного фонду регіонального розвитку. За його словами, на розгляд регіональної комісії буде винесено 143 інвестиційні проекти на загальну суму 626,4 млн. грн., в тому числі за рахунок ДФРР – 544,3 млн.грн.,співфінансування – 75,9 млн.грн., інші джерела – 5,1 млн.грн.