Селекторна нарада, організована Міністерством соціальної політики, відбулась сьогодні в обласному центрі зайнятості за участі заступника голови-директора Департаменту освіти і науки облдержадміністрації Ігоря Івасюка, директора Департаменту соціальної та молодіжної політики ОДА Наталі Заболотної та керівників служб у справах ветеранів війни і учасників антитерористичної операції.
На нараді розглядали питання щодо належної організації регіонами у 2017 році надання послуг санаторно-курортного лікування учасникам антитерористичної операції, особам з інвалідністю, громадянам, постраждалим внаслідок Чорнобильської катастрофи та ефективного використання бюджетних коштів, передбачених на оздоровлення осіб зазначених категорій.
За інформацією Департаменту соціальної та молодіжної політики облдержадміністрації, постановою Кабінету Міністрів України № 110 від 1 березня 2017 р. «Про затвердження Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для забезпечення деяких категорій інвалідів санаторно- курортними путівками», було внесено зміни до порядків, затверджених постановами Кабінету Міністрів України від 22 лютого 2006 р. № 187 і від 31 березня 2015 р. № 200». В результаті чого змінено систему закупівлі санаторно-курортних послуг для окремих категорій громадян, які потребують соціального захисту. «Відтепер путівки для осіб з інвалідністю та постраждалих учасників антитерористичної операції закуповуватимуться на підставі тристоронньої угоди (особа - управління - санаторій). Людина зможе самостійно обрати санаторій для оздоровлення, після цього звернутися до управління соцзахисту, де перевіряється заклад на відповідність встановленим вимогам. Після цього укладається тристороння угода, на підставі якої передбачено безготівкове перерахування коштів санаторно- курортним закладам за надані послуги. При цьому гранична вартість путівки для відшкодування вартості послуг санаторно-курортного лікування визначатиметься щороку Мінсоцполітики за погодженням з Мінфіном»,- зазначила Наталя Заболотна.
Міністерством установлено граничну вартість путівки (ліжко-дня) за надання послуг із санаторно-курортного лікування у 2017 році деяким пільговим категоріям громадян, а саме:
- інвалідам війни з числа постраждалих учасників антитерористичної операції, інвалідам загального захворювання та з дитинства - 5250 (291,7) грн. без податку на додану вартість;
- інвалідам з наслідками травм і захворюваннями хребта та спинного мозку - 18217 (520,5) грн без податку на додану вартість;
- учасникам бойових дій з числа постраждалих учасників антите- рористичної операції - 6300 (350,0) грн. з податком на додану вартість;
- громадянам, що супроводжують інвалідів 1 групи (за винятком інвалідів з наслідками травм і захворюваннями хребта та спинного мозку) * 4691 (260,6) грн. з податком на додану вартість.
Перелік базових послуг, які мають надаватися особам відповідно до медичних рекомендацій та входять до вартості путівки, наразі знаходиться на затверджені Міністерства соціальної політики України.
У поточному році установлено середню вартість санаторно-курортної путівки для виплати грошової компенсації замість санаторно-курортної путівки та вартості самостійного санаторно-курортного лікування в межах обсягу бюджетних коштів, виділених відповідно до Закону України "Про Державний бюджет України на 2017 рік", у сумі 440 гривень.
Щодо організації санаторно-курортного лікування громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи слід зазначити, що воно здійснюється відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 23.11.2016 № 854, шляхом укладання трьохстороннього договору між постраждалою особою, санаторно-курортним закладом та структурним підрозділом та передбачає відшкодування безготівковим перерахуванням закладу, який має ліцензію на провадження господарської діяльності з медичної практики, вартості такого лікування. Вартість санаторно- курортного лікування постраждалої особи за рахунок коштів державного бюджету не може перевищувати граничний розмір грошової допомоги, а саме:
- осіб, віднесених до категорії 1, — 5 250 гривень;
- осіб, віднесених до категорії 1, із захворюваннями нервової системи (з наслідками травм і захворюваннями хребта та спинного мозку) — 17 390 гривень;
- дітей, яким установлена інвалідність, пов’язана з Чорнобильською катастрофою, — 10 840 гривень.