Під час брифінгу в офіційному медіацентрі ОВА речниця ГУ ДСНС у Вінницькій області Оксана Урбанська підбила підсумки тижня, що минув.
Підрозділами ДСНС протягом минулого тижня для ліквідації надзвичайних подій здійснено 228 виїздів, з яких 107 на пожежі. На лінію 101 надходило 13 хибних повідомлень. Надзвичайники 19 разів виїжджали на проведення аварійно-рятувальних робіт.
Не легкою була ніч для бійців ДСНС Вінниччини з 3 на 4 серпня. У результаті влучання ворожими безпілотниками, виникла масштабна пожежа на об’єкті критичної інфраструктури. На щастя, ніхто з працівників підприємства та цивільне населення не постраждали. До ліквідації пожежі від ДСНС залучалося 64 чоловіки особового складу та 23 одиниці техніки. Для забезпечення безперебійної подачі води задіювалося два пожежних потяги від «Укрзалізниці».
Надзвичайники вкотре закликають жителів області, не ігнорувати сповіщення про повітряні тривоги.
Оксана Урбанська зазначила, що однією із актуальних тем на сьогодні є вода. Вінничани масово прямують на відпочинок поблизу водойм, однак ці місця нерідко є необладнаними для купання.
Протягом минулого тижня в області вода забрала життя 4-х осіб. Трагічні випадки сталися у Гайсинському, Могилів-Подільському та Жмеринському районах.
Надзвичайники нагадують, що відпочивати й купатися можна лише на спеціально обладнаних пляжах, при цьому за жодних обставин не залишати дітей без нагляду біля води, а також не дозволяти їм самостійно відвідувати ставки та річки.
А ще, закликають людей не плавати наодинці, ніколи не пірнати в незнайомих місцях та не заходити у воду в стані алкогольного сп’яніння.
За тиждень в області зареєстровано 105 пожеж. На яких загинуло троє людей та двоє травмовано. Завдяки оперативним і злагодженим діям підрозділів ДСНС Вінниччини вдалося врятувати від полум'я – 7 будівель та 3 одиниці автотракторної техніки.
Рятувальники Вінниччини вкотре застерігають громадян дотримуватися елементарних правил пожежної безпеки в побуті. Бережіть своє життя та здоров’я, а також роками нажите майно від вогню.
Не забувайте, що під час пожежонебезпечного періоду, а він наразі в активному розпалі, різко збільшується кількість загорянь на відкритих територіях. Недбало кинутий недопалок чи сірник на траву, може стати причиною масштабної пожежі в екосистемах області.
Пам'ятайте, що ті, хто провокує такі загоряння можуть бути притягнені до адміністративної, а в окремих випадках й кримінальної відповідальності.
Бережіть себе та своїх рідних!