Сьогодні, 3 листопада, у приміщенні Вінницької міської ради відбулась урочиста церемонія зустрічі делегації Японії на чолі із Надзвичайним та Повноважним послом Японії В Україні Шігекі Сумі. У зустрічі взяли участь : голова Вінницької обласної державної адміністрації Валерій Коровій та Вінницький міський голова Сергій Моргунов.
У холі міської ради високоповажних гостей зустрічали учасники хорової групи Народного ансамблю танцю «Барвінок», які вітали посла Шігекі Сумі українським короваєм та виконали на честь високого гостя пісню японською мовою.
Після традиційного фото на згадку, учасники японської делегації та керівники області і міста взяли участь у прес-конференції до відкриття фестивалю «Дні Японії у Вінниці».
Уперше Вінниця прийматиме у себе фестиваль «Дні Японії», який за 4 роки існування зарекомендував себе як незабутнє дійство, що занурює глядачів у японські традиції та реалії. В рамках Року Японії в Україні, фестиваль вже успішно познайомив з країною сонця, що сходить жителів Львова, Одеси та Дніпра. Проте, фестиваль у Вінниці буде одним з найбільших заходів у програмі Року Японії в Україні.
У своєму виступі Сергій Моргунов нагадав присутнім, що цією весни пан посол Шігекі Сумі вже був у Вінниці і подарував місту сертифікат на 80 сакур, 70 з яких сьогодні будуть посаджені біля Меморіалу героям Чорнобиля. Міський голова також підкреслив, що Дні Японії в Україні для Вінниці є дуже важливими, адже таким чином можна більше дізнатись про культуру Японії.
У свою чергу, Надзвичайний та Повноважний посол Японії В Україні Шігекі Сумі щиро подякував за запрошення до Вінниці: «Мені дуже приємно, що ми відкриваємо сьогодні у Вінниці фестиваль «Дні Японії», який триватиме протягом трьох днів. Як ви знаєте, це дуже особливий рік - 25 річниця встановлення дипломатичних відносин між Україною та Японією. А також ми маємо рік Японії в Україні. Дуже приємно, що завдяки участі керівників області та міста, а також україно - японського центру, ми можемо сьогодні відкрити цей чудовий фестиваль у Вінниці. Дуже приємно, що зараз ми їдемо висаджувати японські сакури. Це дуже символічна подія, завдяки якій вінничани зможуть весною приходити і дивитися на квітучі дерева і згадувати про дружні стосунки між Україною та Японією».
Валерій Коровій, звертаючись до пана посла Шігекі Сумі зазначив: «Користуючись нагодою, хочу подякувати у Вашій особі уряду Японії за підтримку української держави у такий непростий час. Останні три нелегких роки для нашої держави стали великою мірою визначальними, і ми , українці, зробили важливий висновок : ніхто, окрім нас, не буде захищати і розвивати нашу країну, щоб у ній щасливо жили наші діти і онуки. З огляду на це, ми особливо цінуємо підтримку, розуміння і співпрацю з нашими японськими друзями. Відчутною стала допомога медичним обладнанням, яке пан Посол передав нашому військовому санаторію. Знаковою також є реалізація в районах області окремих грантових програм за участю уряду Японії ».
Голова ОДА також зазначив, що за останні роки значно зріс інтерес українського бізнесу до ринків Японії, відповідно до інноваційних напрацювань японських компаній. На завершення, Валерій Коровій озвучив пропозицію щодо проведення в кінці березня, саме в час цвітіння сакури, щорічних форумів із японською стороною у місті Вінниці.
Довідка:
Фестиваль «Дні Японії у Вінниці» має так багато чого запропонувати гостям, що впевнені, вони мріятимуть опинитись у декількох місцях одночасно, адже заходи проходитимуть одразу на 6 локаціях, серед яких приміщення Вінницької міської ради, готелю «Франція», Вінницької обласної філармонії, Спортивного клубу «Нокаут», регіонального центру сучасного мистецтва «Арт-шик» та Вінницького обласного краєзнавчого музею. Родзинками фестивалю стануть унікальний бізнес- семінар за участі японських спікерів - ТОП-менеджерів найбільших офісів японських компаній в Україні; демонстрації японських бойових мистецтв, а також таких прикладних мистецтв, як ікебана та чайна церемонія у виконанні єдиних в Україні офіційних представників найстаріших японських шкіл; перший в Україні концерт японської оперної групи Нобарадза на чолі з відомою в Японії та за її межами співачкою Кадзуко Камія та концерт вже улюбленого українцями неперевершеного піаніста-віртуоза Темпей Накамура; заняття з японської мови для початківців та дітей; лекції про інновації та мистецтво; майстер-класи з каліграфії, оріґамі, мистецтва декоративної упаковки і ще багато іншого. Крім того, у місто вперше завітають виставки колекційного кімоно з приватної колекції Ангели Бетельгейзе, японського паперу та ляльок, ремісничих виробів та кераміки, каліграфії та фотографій, унікальні «Живі гравюри», і подарунки для любителів технічних новинок - стенд «Парки Японії» від Mitsubishi Corporation з можливістю побачити неповторні японськи краєвиди власними очима за допомогою окулярів віртуальної реальності та лекція у Вінницькому національному технічному університеті. 6 локацій, більше 30 майстрів, не менше 100 учасників, 10 виставок, більше 400 різнопланових експонатів та десятки різноманітних активностей - кожен знайде щось до смаку.