Сьогодні у молодіжному центрі «Квадрат» відбувся регіональний форум «Вінниччина інноваційна: людина – освіта – бізнес – урядування», присвячений питанням розвитку бізнес-освіти.
Основна мета заходу – визначення ключових потреб та можливостей для розвитку регіону, враховуючи людський, технічний і фінансовий потенціал. Учасники обговорили наявну та бажану інфраструктуру для навчання, самореалізації, підприємництва та інновацій, а також шляхи впровадження перспективних проєктів.
Форум об’єднав представників місцевих органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування, власників та топ-менеджерів бізнес-компаній, представників закладів вищої, фахової передвищої та професійної (професійно-технічної) освіти, представників місцевих бізнес-об’єднань та бізнес-мереж, освітніх хабів, платформ та ініціатив, а також експертів, науковців та аналітиків у сфері економічної політики та освіти.
Захід відбувся у рамках проєкту «БізОН – промоція, трансформація та інклюзивний розвиток бізнес-освіти у вибраних регіонах України», який реалізує Центр громадської експертизи за підтримки Програми розвитку ООН (ПРООН) в Україні та фінансової підтримки уряду Японії.
На початку заходу учасників привітав директор Департаменту міжнародного співробітництва та регіонального розвитку ОВА Ігор Цехановський, підкресливши важливість ефективної взаємодії між бізнесом, владою та освітніми установами.
«Ефективна співпраця цих секторів є ключовим фактором для забезпечення сталого розвитку регіону, та країни загалом. Проєкт «БізОН» виступає дієвим інструментом для посилення цієї взаємодії. Його основна мета – розробка та впровадження сучасних освітніх програм, які відповідатимуть актуальним потребам ринку праці, особливо в умовах воєнного стану, що сприятимуть економічному зростанню Вінниччини. Спільна робота у цьому напрямку дозволить розробити дієві рішення для подолання існуючих викликів. Такі зустрічі відіграють важливу роль у поступовому зближенні позицій, виробленні спільного бачення та його просуванні на всіх рівнях», - зазначив Ігор Цехановський.
Також в онлайн-форматі до учасників звернувся керівник проєктів ПРООН в Україні Максим Борода: «Вінницька область є одним із цільових регіонів реалізації даного проєкту. Сьогодні важливо розуміти, що підприємництву необхідно навчатися – це не вроджена навичка, а процес, який потребує знань та практики. Однак, наразі сектор бізнес-освіти в Україні залишається досить обмеженим та недостатньо доступним для широкого кола охочих. Саме тому такі заходи є важливими для пошуку ініціатив щодо покращення якості та доступності бізнес-освіти для підприємців».
Під час панельних дискусій учасники обговорили актуальні питання освітніх потреб українського бізнесу, зокрема підготовку кваліфікованих фахівців, розвиток бізнес-освіти, програми перепідготовки та формування підприємницьких навичок. Також розглянули можливості інвестування бізнесу у розвиток людського капіталу через співпрацю з класичними освітніми закладами. Окрему увагу приділили створенню нових навчальних програм та ініціатив з бізнесом.
Форум пройшов у форматі майданчика для презентації проєктів та ініціатив щодо співпраці бізнесу, закладів освіти й місцевих органів влади, та пошуку партнерів з їх впровадження.
Захід організовано Центром громадської експертизи у співпраці з Вінницькою обласною військовою адміністрацією, Вінницькою міською радою та Вінницьким Бізнес Клубом.