У зустрічі з італійськими партнерами взяли участь заступник начальника ОВА (CDTO) Андрій Кавунець, директор Департаменту міжнародного співробітництва та регіонального розвитку ОВА Ігор Цехановський та начальник управління міжнародного співробітництва та інвестицій Департаменту міжнародного співробітництва та регіонального розвитку ОВА Олена Ліпач.
На початку зустрічі Андрій Кавунець подякував Посольству України в Італії за організацію заходу та сприяння в налагодженні ефективної комунікації, а представникам регіону Апулія — за виявлену зацікавленість у розвитку двостороннього співробітництва.
Під час зустрічі італійські партнери мали змогу детальніше ознайомитися з Вінниччиною, її економічним, інвестиційним та культурним потенціалом. У свою чергу, українська сторона дізналася більше про регіон Апулія, зокрема його провідні економічні напрями — сільське господарство, легку та харчову промисловість.
«Вінницька область — один із найперспективніших регіонів України з точки зору економічного розвитку. Ми маємо потужний аграрно-промисловий потенціал, розвинену науково-виробничу базу, а також багаті культурні й освітні традиції. Саме тому ми зацікавлені у налагодженні співпраці з регіоном Апулія — з його досвідом у сільському господарстві, легкій та харчовій промисловості. Віримо, що партнерство між нашими регіонами відкриє нові можливості для обох сторін», - підкреслив заступник начальника ОВА (CDTO) Андрій Кавунець.
Крім того, сторони обговорили можливості поглиблення співпраці, а саме окреслили подальші кроки щодо підписання угоди про міжрегіональне партнерство.Регіон Апулія та Вінницька область мають численні точки дотику для співпраці, зокрема в аграрному секторі, туризмі, логістиці та енергетиці.
«Досвід Вінниччини в різних сферах є надзвичайно цікавим. Ми відкриті до партнерства і бачимо хороший потенціал для спільних ініціатив у майбутньому», - зауважив керівник Спеціальної структури євро-середземноморського співробітництва Джузеппе Рубіно.
Зокрема, обидва регіони є провідними виробниками сільськогосподарської продукції, що відкриває перспективи для спільних проєктів у сфері переробки, експорту та розвитку інноваційних технологій у сільському господарстві. Важливим напрямком також є розвиток відновлюваної енергетики, де обидва регіони активно впроваджують екологічно чисті технології.
Також заступник начальника ОВА (CDTO) Андрій Кавунець, розповів про місто Бар, яке має історичний зв’язок з італійським містом Барі, розташованим у регіоні Апулія.
«Щиро дякую за інформативну та продуктивну зустріч. Ми в Апулії високо цінуємо можливість міжнародної співпраці, особливо з регіонами, з якими нас поєднують історичні зв’язки та спільне бачення майбутнього розвитку», - резюмував Джузеппе Рубіно.