Шість територіальних громад Вінницької області — Вінницька, Жмеринська, Томашпільська, Шаргородська, Погребищенська та Хмільницька — стали активними учасниками масштабного культурно-психоедукаційного заходу до Дня спільнодії в межах Всеукраїнської програми ментального здоров’я «Ти як?», ініційованої Першою леді України Оленою Зеленською. Загалом до ініціатив долучилось близько 3000 осіб.
У Центральному міському парку ім. М. Леонтовича у Вінниці відбулись головні святкові події Дня спільнодії. Мешканці та гості міста мали змогу відвідати локацію «Стежка ментального здоров’я», яка допомагала учасникам знаходити внутрішні опори й відновлювати ресурси через самодопомогу та осмислення власних сенсів.
До організації заходу та участі долучились студенти й викладачі Донецького національного університету імені Василя Стуса, Вінницького державного педагогічного університету ім. М. Коцюбинського, соціально-економічного інституту Університету «Україна», а також студенти та учні закладів вищої освіти, шкіл та ліцеїв міста.
На маркетплейсі психічного здоров’я було представлено послуги міжнародних і громадських організацій, серед яких: Червоний Хрест, Міжнародна організація з міграції, «Лікарі без кордонів», «Право на захист», «Карітас-Вінниця», «Посмішка.ЮА», «Джерело надії України». Кожен охочий міг поспілкуватися з фахівцями, отримати поради та дізнатися більше про способи збереження емоційного благополуччя.
Жмеринська громада зібрала дітей, підлітків і дорослих у вишиванках — подія стала справжнім святом єдності, прийняття та сенсів. Майстерки, артстудії, інтерактивні простори й психологічна література створили атмосферу підтримки та натхнення. Учасники наголошували: «Це був день, наповнений теплими обіймами й важливими розмовами».
Погребищенська гродада запропонувала низку творчих майстер-класів — від створення ляльок-мотанок до малюнків на асфальті, а також ознайомлення з тематичною літературою та народною творчістю.
Томашпільська громада організувала фотозону «Злови момент єдності», ярмарок «Смакота по-домашньому» на підтримку ЗСУ, виставку «Слово має силу» та тематичні локації: «Агрегаторсенсів», «Сад натхнення», «Абетка стійкості» й майстерки з гарденотерапії.
Хмільницька громада провела захід у теплій атмосфері довіри, де кожен зміг відчути підтримку, бути почутим та отримати інструменти турботи про себе. Громада продемонструвала приклад створення культури психоемоційної підтримки на місцевому рівні.
Шаргородська громада об’єднала мешканців довкола теми усвідомлення життєвих сенсів, залучивши їх до виготовлення виробів народного мистецтва.
Усі заходи до Дня спільнодії стали частиною важливого процесу — побудови екосистеми психічного здоров’я, де в центрі перебуває людина з її емоціями, потребами, ідентичністю та внутрішніми сенсами. Це не просто події — це простір, де важливо не лише бути, а й відчувати, чути й піклуватися.