У середу, 11 квітня, відбулась зустріч представників Вінницької облдержадміністрації, Вінницької обласної ради, Громадської ради ОДА, Громадської ради при ОР. Участь у засіданні взяли заступник голови обласної Ради Михайло Кременюк, голова постійної комісії з питань освіти, культури, сім’ї та молоді, спорту і туризму, духовності та історичної спадщини Людмила Станіславенко, член постійної комісії Володимир Барцьось, заступник начальника департаменту соціальної та молодіжної політики облдержадміністрації Олександр Мельник, голова Громадської ради при Вінницькій обласній Раді Наталія Морозова, заступник голови Координаційної ради з питань національно-патріотичного виховання дітей та молоді при Вінницькій облдержадміністрації Андрій Мельничук, члени ради – представники громадських організацій.
Під час зустрічі розглянули питання щодо реалізації Указу Президента України «Про Стратегію національно-патріотичного виховання дітей та молоді на 2016-2020 роки» та хід виконання «Обласної комплексної програми національно-патріотичного виховання дітей та молоді на 2017-2020 роки».
На фінансування Обласної цільової соціальної програми національно-патріотичного виховання дітей та молоді на 2017-2020 роки з обласного бюджету у 2017 році планувалося використати 4507,92 тис. грн, фактично профінансовано – 1012,2 тис. грн, Департаментом соціальної та молодіжної політики облдержадміністрації – 925 тис. грн, управлінням фізичної культури – 46,5 тис. грн, управлінням культури і мистецтв – 40,7 тис. грн. Зокрема, з метою активізації у сфері національно-патріотичного виховання проведено низку заходів, спрямованих на збереження стабільності в суспільстві, зміцнення обороноздатності та безпеки області, – повідомив Олександр Мельник. – Подальше продовження виконання програми є доцільним, оскільки забезпечується якісна та ефективна реалізація національно-патріотичного виховання молоді, як одного із пріоритетних напрямків молодіжної політики області та України в цілому.
Присутні на зібранні обговорили концепцію національно-патріотичного виховання в районах та об’єднаних територіальних громадах області, утворення відповідних координаційних рад при районних адміністраціях та в містах обласного значення.
Загалом, в ході зібрання піднято питання щодо подальшої роботи в напрямку створення координаційних рад з питань НПВ в тих районах де вони наразі відсутні. Окрім цього, озвучено доцільність залучення до проведення цієї роботи і депутатів обласної Ради.
В ході зібрання присутніми запропоновано розробити механізм для військово-патріотичного виховання в рамках виконання «Обласної комплексної програми національно-патріотичного виховання дітей та молоді на 2017-2020 роки» із залученням військових частин.
Захід відбувся за підтримки Координаційної ради з питань національно-патріотичного виховання дітей та молоді при Вінницькій облдержадміністрації.